Amatorka ustanowiła rekord Polski w godzinnej jeździe na czas!

Marianna Hall została rekordzistą w godzinnej jeździe na czas. Została pierwszą kobietą, która tego dokonała. Dzisiaj z sukcesem ukończyła swoją próbę, która odbywała się na torze kolarskim Arena Pruszków. Jaki dystans osiągnęła kolarka?

Niedawno informowaliśmy o próbie bicia rekordu w godzinnej jeździe na czas. Zdecydowała się na nią Marianna Hall. Kolarka, która jest amatorką, ale świetnie radzi sobie w rywalizacji z zawodniczkami Elity, wystartowała dzisiaj o 14:30. Próba odbywała się na torze kolarskim Arena Pruszków.

Po godzinie wiedzieliśmy, że Hall została pierwszą rekordzistką Polski. Kolarka w ciągu godziny pokonała dystans wynoszący 45,636 km!

Mariana Hall

Czemu zdecydowała się na wyzwanie?

Jej celem było przejechanie jak największej odległości w ciągu 60 minut. Żadna polska zawodniczka nie mierzyła się jeszcze z rekordem, a trener kadry narodowej kolarzy torowych Igor Krymski wyjaśniał, że ktoś musi być pierwszy, a rekord kobiet wcześniej nie był atrakcyjnym wyzwaniem.

– Ktoś musi to zainicjować wśród kobiet. Do tej pory nie było to dla niech atrakcyjne i prestiżowe – powiedział Krymski.

Marianna Hall

ZOBACZ TEŻ: „To wcześniej nie było atrakcyjne dla kobiet”. Atak na nowy rekord Polski

Kolarka podkreślała tymczasem, że brak oficjalnego rekordu nie ułatwia próby, do której trzeba się było doskonale przygotować. Jej celem było pojechanie po dobry wynik, chociaż zaznaczała, że na rywalizację z rekordem świata jeszcze się nie porywa, bo nie ma paszportu biologicznego. W przyszłości jednak nie wyklucza takiego wyzwania.

Marianna Hall

Wczoraj Hall rywalizowała po raz pierwszy w torowych mistrzostwach Polski Elity. Zadebiutowała w wyścigu na dochodzenie, który zakończył się jej zwycięstwem. Był to świetny prognostyk przed walką o rekord.

Przed jutrzejszą próbą ustanowienia rekordu Polski w jeździe godzinnej kobiet przyszła pora również na debiut w Torowych Mistrzostwach Polski Elity.  Debiut w wyścigu na dochodzenie kończę zdobyciem złotego medalu i tytułem Mistrzyni Polski – pisała w mediach społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marianna Hall (@marianna_hall)

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane