Apple Watch z nową aktualizacją. Bliżej zegarka multisportowego z prawdziwego zdarzenia?

Kilka miesięcy temu Apple wprowadziło aktualizację systemu WatchOS, która dodała kolejne cenne opcje do wszystkich zegarków Apple Watch. Teraz firma ponownie aktualizuje oprogramowanie o dwie nowe biegowe opcje.

ZOBACZ TEŻ: Najciekawsze sportowe zegarki 2022 roku

Dwie nowe opcje oprogramowania to Race Route oraz Track Detection. Najważniejsze jest to, że wprowadzone zmiany dostępne będą we wszystkich zegarkach Apple, czyli nie tylko najnowszym modelach, ale również tych starszych – wszystkich, które obsługują WatchOS 9.2.

Opcja Track Detection działa bardzo prosto. Zegarek będzie teraz wykrywał każdy przypadek rozpoczęcia treningu na standardowej bieżni, która ma 400 metrów. Działanie oparte jest mapach Apple, a także informacjom z satelity GPS. Użytkownik wybiera tor, na którym będzie trenował, a zegarek rozpoczyna pomiar.

Po treningu użytkownik może zobaczyć czasy na poszczególnych okrążeniach, a także dość dokładnie wyznaczoną trasę GPS, którą przebył podczas treningu. Dostępność tej opcji ograniczona była początkowo do Stanów Zjednoczonych, ale w najbliższym czasie można zapewne spodziewać się wprowadzenia wykrywanie również w innych regionach, a więc Europie.

Druga opcja, czyli Race Route to możliwość rywalizacji z samym sobą. Zawodnik musi tylko znaleźć trasę, którą pokonywał już w przeszłości – powinna posiadać ten sam punkt startu i zakończenia. Zegarek zapisuje trasy, które użytkownik przebiegł lub przejechał na rowerze minimalnie dwa razy. Następnie podczas treningu widzi informacje, takie jak to, ile jeszcze pozostało do końca trasy, a także czy aktualnie jest szybszy, czy wolniejszy od poprzedniej próby.

Pozytywne zmiany

Kiedy kilka miesięcy temu pisaliśmy o Apple Watch Ultra, firma reklamowała zegarek możliwością „zrobienia zawodów Ironman na jednym ładowaniu”. Z najnowszej aktualizacji wynika, że przy niskim zużyciu energii i włączonym LTE zegarek działał będzie przez około 17 godzin. Producent potwierdził to testami.

Kolejna aktualizacja oprogramowania oznacza, że Apple jest coraz bliżej, aby swoje produkty nazwać zegarkami multisportowymi. Firma nie zatrzymuje się i wkrótce wprowadzi zapewne kolejne nowości. W jednym ze swoich wpisów DCRainmaker zasugerował, że spodziewa się między innymi możliwości pobierania map, a także opcji obciążenia treningowego.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze