Aquathlon w Gdyni. Pływanie w morzu i bieg bulwarem.

W niedzielę, 12 sierpnia, po raz czwarty w Gdyni odbędą się Mistrzostwa Polski w Aquathlonie, które z roku na rok przyciągają coraz więcej zawodników. W tym roku dodatkowo rozegrane zostaną w ramach gdyńskiego Aquathlonu Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Aquathlonie, które wyłonią najlepszych spośród zawodników województw kujawsko – pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego i zachodnio – pomorskiego. Start, meta oraz centrum zawodów zlokalizowane będzie wzorem lat ubiegłych na końcu Bulwaru Nadmorskiego przy kąpielisku „Redłowo” a trasa wytyczona zostanie w wodach Zatoki Gdańskiej oraz po Bulwarz. Do startu zgłosiło się ponad 400 zawodników! Wyniki i krótka relacja po zawodach na stronie Akademii Triathlonu. Zawodnikom życzymy powodzenia i dobrej zabawy na falach, bo jeśli pogoda się utrzyma, to z pewnością nie będzie mowy o „basenowym” pływaniu, o czym informuje Jacek Sobucki prosto z gdyńskiej plaży.

 

 

Pływanie w falach nie jest proste, o czym nasi zawodnicy przekonali się ostatnio podczas Pucharu Europy w Genewie, gdzie tamtejsze jezioro wyglądało tego dnia jak wzburzone morze. Jeśli jutro Bałtyk będzie falował, będzie okazja do mocnego treningu i zdobywania doświadczenia przed ściganiem się z najlepszymi na wodach otwartych. Powodzenia!

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane