Aquathlon w Rumi. Sprawdź się przed sezonem.

To już 5-letnia tradycja i coraz większa popularność zawodów aquathlonowych w Rumi, które mogą być doskonałym wstępem do triathlonu. Wielu zawodników zaczyna swoją przygodę z tą piękną dyscypliną sportu właśnie od aquathlonu lub duathlonu. W imieniu Burmistrza Rumi, Pana Michała Pasiecznego, sponsora tytularnego, partnerów instytucjonalnych i firm wspierających imprezę, Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia – organizator imprezy, serdecznie zaprasza 25 kwietnia na V. Young Digital Planet Aquathlon Rumia 2015, imprezę promującą triathlon, wychowanie przez sport, aktywny i zdrowy tryb życia. Zapraszamy nie tylko triathlonistów i nie tylko wyczynowców, ale także pływaków, biegaczy, kolarzy i wszystkich amatorów uprawiających sport i umiejących pływać. Patronat medialny nad imprezą objęła Akademia Triathlonu.

 

Aquathlon to dyscyplina składająca się z kombinacji pływania i biegu, wywodząca się z triathlonu, coraz bardziej popularnej dyscypliny olimpijskiej. Rywalizacja w Rumi będzie odbywała się na 5 dystansach (w pływaniu od 100m do 1000m i w biegu od 500m do 5km ), w 8 kategoriach wiekowych (od 8 lat wzwyż ) i aż 20 klasyfikacjach. Konkurencja pływacka będzie przeprowadzona seriami na czas. W przypadku dużej frekwencji startujących przewiduje się start z dołu i pływanie po dwie osoby na torze. Serie ustalone będą wg zgłoszonych aktualnych czasów. Konkurencja biegowa będzie miała charakter wyścigu pościgowego (handicap). Zawodnik (-czka) z najlepszym czasem z pływania pierwszy (-sza) wyruszy na trasę biegową. Kolejne osoby wyruszą ze stratą czasową wynikającą ze straty czasowej w pływaniu. Miejsce na mecie biegu automatycznie jest miejscem w aquathlonie.

 

trasa 4

 

Po zakończeniu części wodnej, część biegowa będzie przeprowadzona w parku miejskim w Rumi przy ul. Mickiewicza, na którym przygotowano dla zawodników trasy o długości od 500 m do 5km, w zależności od zaawansowania i kategorii wiekowej. O godzinie 15:45 rozpocznie się najprzyjemniejsza część zawodów, czyli ceremonia dekoracji, podczas której najlepszym zawodnikom i zawodniczkom zostaną wręczone pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów zawodów. Do rozdania będzie aż 60 pucharów i 60 bonów na nagrody rzeczowe oraz dla wszystkich dyplomy ukończenia zawodów.

 

W załączeniu:

Regulamin V Young Digital Planet Aquathlonie Rumia 2015

 

Wyniki z zawodów roku 2014 – na stronie organizatora

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,039FaniLubię
1,140ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X