Arena Games Triathlon: Gustav Iden z karą… jeszcze przed startem?

Gustav Iden to jedno z najmocniejszych nazwisk na liście startowej finału Arena Games w Londynie. W drodze do zwycięstwa przeszkodzić mu może jednak kara, którą Norweg otrzymał jeszcze przed rozpoczęciem zawodów. 

ZOBACZ TEŻ: Wyzwanie przed Bruździakiem. Na celowniku Iden i Brownlee

W sobotę 8 kwietnia zakończy się tegoroczna rywalizacja w ramach Arena Games Triathlon. Zawodnicy odwiedzą Londyn, gdzie w finale rywalizowali będą o tytuł mistrza. Pośród uczestników wyścigu jest m.in. i 3-krotny medalista olimpijski Jonny Brownlee oraz reprezentant Polski Maciej Bruździak

Przekreślone szanse na zwycięstwo?

Gustav Iden, jeden z pretendentów do zdobycia tytułu mistrzowskiego Arena Games Triathlon otrzymał karę czasową, jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Lot Norwega był opóźniony, przez co ten nie dotarł na czas na rejestrację. Zgodnie z regulaminem World Triathlon na Idena została nałożona kara 5 sekund, którą odbędzie przed rozpoczęciem etapu rowerowego. 

Zawody Arena Games Triathlon rozgrywane są w formacie dwóch wyścigów kwalifikacyjnych. Następnie 10 najlepszych zawodników przechodzi do finału, który rozgrywany jest w trzech fazach.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Super League Triathlon ze względu na nałożoną karę: jest bardzo mało prawdopodobne, że [Iden] znajdzie się wśród dwóch najlepszych zawodników, którzy automatycznie zakwalifikują się do sobotniego finału. Norweg będzie musiał: „mocno się postarać, by zająć miejsca 3-7 lub być jednym z pięciu najszybszych przegranych we wszystkich trzech fazach, by wziąć udział w sobotnich repasażach, które oferują dwa dodatkowe miejsca w finale”.

– Nie sądzę, że moja pięcio sekundowa kara przed pierwszym rowerem będzie pomocna […] Niestety British Airways zawiodło mnie po raz kolejny – skomentował sytuację Gustav Iden.

Źródło: Triathlete

Tylko „dodatkowy” start?

Jak twierdzą dziennikarze TriathlonToday: najprawdopodobniej Iden nie przejmuje się jednak jutrzejszą karą czasową. SLT Arena Games w Londynie jest dla niego tylko „dodatkiem”, a nie głównym startem w sezonie.

Iden skupia się przede wszystkim na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024. Ostatnio zaznaczył, że jeśli zostanie mistrzem olimpijskim, osiągnie wszystkie swoje triathlonowe cele.

 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane