Armstrong: „Chcę się znowu ścigać”

W telewizji Oprah Winfrey Network wymitowano drugą część wywiadu z Lancem Armstrongiem. Wczoraj kolarz przyznał się do dopingu. Dziś w nocy polskiego czasu odpowiadał na pytania dotyczące m.in. jego przyszłości i rodziny. Stwierdził bez wątpliwości, że chce się ścigać: „Cholera, tak! Jestem zawodnikiem. To jest to, co robiłem całe życie. Nie w Tour de France, ale jest wiele innych rzeczy, które mógłbym robić. Zasłużyłem na potępienie, ale nie jestem pewien, czy zasłużyłem na karę śmierci. Chcę się znowu ścigać, przekraczać linię mety” – Armstrong zaznaczył jednocześnie, że to nie jest powód, dla którego zdecydował się przyznać do dopingu. Już w pierwszej części wywiadu mówił, że chciałby cofnąć czas do momentu rozpoczęcia dochodzenia przez USADA.


„Mógłbym wówczas poprowadzić całą sprawę inaczej. Zadzwoniłbym do przyjaciół, sponsorów, porozmawiał z rodziną i powiedział, co zamierzam zrobić” – powiedział.


„Czy mam wyrzuty sumienia? Abslotunie tak. Czy to poczucie winy będzie narastało? Absolutnie tak. Płacę cenę za swoje postępowanie, ale zasłużyłem na to”  – dodał Armstrong.

 

Kiedy Oprah Winfrey zapytała Armstronga o rodzinę i moment, w którym przyznał się jej do stosowania dopingu, kolarz stał się emocjonalny i smutny – szczególnie wówczas kiedy rozmawiał ze starszym synem. Poprosił Luke’a żeby ten przestał bronić go w szkole przed oskarżeniami kolegów. Rozmowa dotyczyła również finansowej przyszłości Armstronga, od którego odwrócili się wszyscy sponsorzy. LA stwierdził, że stracił swoje wszystkie dochody.

 

Drugą część wywiadu będzie można obejrzeć dziś o godzinie 23.00 w Telewizji Discovery Channel. Pierwsza część rozmowy po wyemitowaniu w większości krajów już pojawiła się na You Tube w wersji angielskiej.

 

http://youtu.be/17rSQuaKNhk

 

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Dla wszystkich zainteresowanych wywiadem, którzy wczoraj nie mieli siły dotrwac do tak późnej pory i nie beda chcieli dzisiaj oglądać drugiej części równie późno (trening pływacki rano;) oraz dla tych, którzy chca to jeszcze raz obejrzeć na spokojnie jest dobra wiadomość – jutro czyli w niedziele 20 stycznia będzie powtórka całości – początek 17:30.

  2. I na dodatek zniszczył psychicznie syna, któremu zareczam świat sie zawalił, pozwolił na to, żeby syn bronił go w swoim środowisku a teraz wszystko runelo, niech to będzie przestroga dla innych którzy sięgają po doping – dla swoich dzieci jesteście wszystkim, czy chcecie kiedyś stracić u nich szacunek, uwielbienie a moze nawet ich miłość? czy chcecie oglądać ich zawód, ich smutek, czy warto dla tych ulotnych chwil sławy i brudnych pieniędzy poświęcać ludzi którzy nas otaczają i dla których jesteśmy przykładem…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane