Augustów po raz kolejny gospodarzem Elemental Tri Series

To już pewne! Po bardzo dobrym przyjęciu imprezy w tym roku, zawody Elemental Tri Series po raz kolejny zagoszczą w Augustowie. Rywalizacja w tym mieście odbędzie się 11 czerwca 2017 roku. Zawodnicy, podobnie jak podczas innych zawodów z serii, będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski, sprinterski i supersprinterski. Dodatkowo na olimpijce będzie możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w zawodach biegowych Elemental Kids (200, 500 lub 1000 m).

ets2016 augustw2

Centrum zawodów zlokalizowane zostanie przy augustowskim amfiteatrze nad jeziorem Necko, gdzie odbędzie się pływanie. Trasa kolarska będzie płaska, poprowadzona w stronę miejscowości Szczerba. Urokliwa trasa etapu biegowego wytyczona zostanie w pobliżu jeziora Necko. Zlokalizowanie centrum zawodów w pobliżu amfiteatru zapewni dużą widowiskowość imprezy, a kibice będą mieli sporo miejsca do dopingu swoich faworytów.

„Bardzo nas cieszy kontynuacja współpracy z Augustowem w ramach organizacji zawodów z cyklu Elemental Tri Series. Miasto to ma odpowiednią infrastrukturę do uprawiania triathlonu i bardzo duży potencjał do zbudowania wielkiej imprezy sportowej” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

ets2016 augustw1

Dystans olimpijski w konwencji bez draftingu to 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. O połowę krótszy sprint (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu), rozegrany będzie z draftingiem, czyli na tym dystansie możliwa będzie jazda w grupie. Drafting dozwolony będzie także na najkrótszym dystansie, supersprinterskim, gdzie zawodnicy do pokonania będą mieli 0,2 km pływania, 10 km jazdy na rowerze oraz 2,5 km biegu.

„Na dystansie supersprinterskim wystartować mogą już osoby od 14 roku życia. Jest on idealny również dla zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem” – dodał Szołowski.

ets2016 augustw4

Elemental Tri Series to cykl zawodów triathlonowych organizowanych od 2015 r. W przyszłym roku zawodnicy będą mogli rywalizować w Olsztynie (14.05.2017), Augustowie (11.12.2017), Blachowni k. Częstochowy (30.07.2017) oraz z Białymstoku (20.08.2017). Zapisy na zawody uruchomione zostaną 2 stycznia 2017 r. o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
317SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze