Awans Stępniaka w PTO. Najlepsza „50” już wkrótce?

Świetne wyniki Kacpra Stępniaka sprawiły, że zawodnik zaliczył kolejny spory awans w klasyfikacji PTO. Zbliża się do najlepszej „50” klasyfikacji! Jak radzą sobie inni Polacy?

Kacper Stępniak jest autorem jednego z największych awansów pośród pierwszej setki zawodników w najnowszym notowaniu PTO (Professional Athletes Organization). Polak swoim świetnym wynikiem podczas Challenge Gdańsk, gdzie wygrał, znacząco zbliżył się do TOP50 rankingu!

Sporo punktów za zwycięstwo w Gdańsku

Przypomnijmy, że na początku czerwca Kacper Stępniak wygrał zawody IRONMAN 70.3 Warsaw. Otrzymał za to 72,69 pkt, dzięki czemu przeskoczył kilkanaście pozycji w rankingu PTO.

Druga wygrana z rzędu, tym razem podczas Challenge Gdańsk (z czasem 03:44:25) sprawiła, że Polak jeszcze bardziej poprawił swoją pozycję. Za 1. miejsce otrzymał aż 75,76 pkt! W ten sposób poprawił trzeci wynik do klasyfikacji i awansował na 57. miejsce! To najlepsza pozycja Stępniaka w historii tego rankingu. W tym momencie najlepsze wyniki Polaka tworzące jego średnią (75,84) prezentują się następująco:

  • Mistrzostwa świata na długim dystansie (9. miejsce) – 79,07
  • Challenge Gdańsk (wygrana) – 75,76
  • IRONMAN 70.3 Warszawa (wygrana) – 72,69

Pozycja Stępniaka jest nie tylko ważna ze względu na nagrody, które gwarantuje PTO, ale również potencjalne zaproszenia do wyścigów organizacji. Przypomnijmy, że w tym sezonie PTO zaprasza najlepszych 30 zawodników, ale przyznaje też dzikie karty zawodnikom, którzy znajdują się niżej w klasyfikacji.

Duży awans Agnieszki Jerzyk

Nowe notowanie przynosi również spadki i awanse Polaków. Robert Wilkowiecki spadł o 2 pozycje i zajmuje aktualnie 38. miejsce.

Pośród Polek najwyżej w klasyfikacji jest Aleksandra Jędrzejewska. Polka zajmuje 106. miejsce. Agnieszka Jerzyk zdobyła 69,39 pkt za 2. miejsce podczas Challenge Gdańsk. Przeskoczyła aż o 103 pozycje na 175. miejsce, ale brakuje jej jeszcze 3 wyniku, aby awansować na wyższą pozycję.

Pod koniec sezonu najlepsza setka zawodników otrzyma 1.000.000$ do podziału. Punktacja zawodników w danym wyścigu oparta jest na poziomie wyścigu (tzw. SOF). Ostateczną liczbę punktów wyznacza zajęte miejsce, obsada wyścigu oraz czas ukończenia.

ZOBACZ TEŻ: Nowy sposób liczenia punktów PTO. Będzie bunt?

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze