Bajka o Panu lol1, lol2, lol3, lol4…

Kiedy moja starsza córka nie była jeszcze starsza, zadawała mnóstwo pytań. Niektóre z tych pytań były rozbudowane, inne ograniczały się do jednego, niepoprawnie wypowiadanego słowa: „dlaczemu?” Któregoś dnia oglądaliśmy razem bajkę o „Żółwiu Franklinie”. Franklin spacerując nad rzeką znalazł portfel, dokumenty Pana Bobra. Poszedł do jego domu, ale ponieważ nikogo nie zastał, wrzucił portfel przez otwór na pocztę.

 

 

– A dlaczemu? – zapytała mnie córka.

– Bo chciał być uczciwy – odpowiedziałem

– A dlaczemu?

– Bo w życiu trzeba postępować uczciwie. Nie wolno oszukiwać.

– A dlaczemu? – usłyszałem po raz dziesiąty podczas jednej i tej samej bajki.

– Chyba nie chciałabyś być przez kogoś oszukiwana, prawda?

– Prawda…A dlaczemu?

– Co dlaczemu?

– Dlaczemu ktoś oszukuje?

– Hmmm…tego właśnie nie wiem.

 

I nie wiem tego do dziś. Okazuje się też, że w XXI wieku, w dobie komputerów, które zaczynają już „myśleć” za czlowieka, jakieś bliżej niezidetyfikowane „roboty spamujące” narobiły bałaganu na stronie Akademii Triathlonu, logując się na kilka fikcyjnych adresów z jednego IP komputera i oddając w ciągu kilku minut masę głosów na jedne zawody w ankiecie: Impreza Roku 2011. Wykasowaliśmy te głosy, a nasi informatycy wprowadzili dodatkowe zabezpieczenia, które oszczędzą nam czasu i pracy, gdyby jakiś inny „robot spamujący” chciał psocić na stronie.

 

 

ankieta

 

Powyższe zdjęcie to tylko mała ilustracja tego zjawiska. Zachęcam do głosowania, a wszystkim „robotom spamującym” dedykuję bajkę: :

 

http://www.youtube.com/watch?v=-aQKE8lraJI

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,475ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane