Bajka o Panu lol1, lol2, lol3, lol4…

Kiedy moja starsza córka nie była jeszcze starsza, zadawała mnóstwo pytań. Niektóre z tych pytań były rozbudowane, inne ograniczały się do jednego, niepoprawnie wypowiadanego słowa: „dlaczemu?” Któregoś dnia oglądaliśmy razem bajkę o „Żółwiu Franklinie”. Franklin spacerując nad rzeką znalazł portfel, dokumenty Pana Bobra. Poszedł do jego domu, ale ponieważ nikogo nie zastał, wrzucił portfel przez otwór na pocztę.

 

 

– A dlaczemu? – zapytała mnie córka.

– Bo chciał być uczciwy – odpowiedziałem

– A dlaczemu?

– Bo w życiu trzeba postępować uczciwie. Nie wolno oszukiwać.

– A dlaczemu? – usłyszałem po raz dziesiąty podczas jednej i tej samej bajki.

– Chyba nie chciałabyś być przez kogoś oszukiwana, prawda?

– Prawda…A dlaczemu?

– Co dlaczemu?

– Dlaczemu ktoś oszukuje?

– Hmmm…tego właśnie nie wiem.

 

I nie wiem tego do dziś. Okazuje się też, że w XXI wieku, w dobie komputerów, które zaczynają już „myśleć” za czlowieka, jakieś bliżej niezidetyfikowane „roboty spamujące” narobiły bałaganu na stronie Akademii Triathlonu, logując się na kilka fikcyjnych adresów z jednego IP komputera i oddając w ciągu kilku minut masę głosów na jedne zawody w ankiecie: Impreza Roku 2011. Wykasowaliśmy te głosy, a nasi informatycy wprowadzili dodatkowe zabezpieczenia, które oszczędzą nam czasu i pracy, gdyby jakiś inny „robot spamujący” chciał psocić na stronie.

 

 

ankieta

 

Powyższe zdjęcie to tylko mała ilustracja tego zjawiska. Zachęcam do głosowania, a wszystkim „robotom spamującym” dedykuję bajkę: :

 

http://www.youtube.com/watch?v=-aQKE8lraJI

 

 

Łukasz Grass
Łukasz Grasshttp://www.lukaszgrass.pl
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,874FaniLubię
559ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X