Będzie blisko na mistrzostwa świata

Międzynarodowa Unia Triathlonu ogłosiła lokalizację trzech imprez mistrzowskich w 2014 i 2015 roku. Lokalizacja imprez jest niezwykle dogodna dla polskich triathlonistów, ponieważ dwie imprezy odbędą się naprawdę blisko nas. Wielbicieli mocnych wrażeń zapraszamy do niemieckiego Zittau, czyli Żytawy. 15 sierpnia 2014 roku odbędą się tam Mistrzostwa Świata w Cross Triathlonie. Położenie Żytawy jest dla polskich zawodników rewelacyjne, ponieważ miejscowość leży zaledwie 2 kilometry od przejścia granicznego w Sieniawce. Z Jeleniej Góry to zaledwie półtorej godziny jazdy samochodem. Wyścig o mistrzowski tytuł odbędzie się na dystansie 1500 pływania, 36 km jady na rowerze górskim oraz 9 km biegu. Pływanie zostanie rozegrane w pobliskim zbiorniku Olbersdorfer See. Część rowerowa i biegowa zostaną wytyczone w trudnym, górskim terenie. Zawody w Żytawie będą doskonałą okazją dla tych, którzy marzą o udziale w mistrzostwach świata w triathlonie, nie koniecznie na Hawajach.

Nieco dłuższy wyjazd będzie czekał zawodników, którzy będą chcieli sięgnąć po światowy prymat w duathlonie w 2015 roku. Mistrzostwa świata w tej dyscyplinie odbędą się w Adelajdzie.  Będzie to druga impreza tej rangi na australijskiej ziemi. W 2005 roku mistrzostwa świata w duathlonie odbyły się w Newcastle (Nowa Południowa Walia).

 

Mistrzostwa Świata ITU na dystansie długim odbędą się w Szwecji. Gospodarzem zawodów będzie mała miejscowość Motala, leżąca w połowie drogi pomiędzy dwoma największymi miastami Szwecji: Sztokholmem i Goeteborgiem. Pływanie wytyczone będzie w Jeziorze Wetter, drugim pod względem wielkości w Szwecji. Motala jest drugim szwedzkim miastem organizującym mistrzostwa świata na dystansie długim. W latach 1999 i 2005 gospodarzem zawodów było miasto Sater.  Organizatorzy mistrzostw w Motala planują przygotować 2 pętle po 2 km na pływaniu, 3 pętle po 40 km jazdy na rowerze oraz 3 pętle biegania każda po 10 km. Dla tych którzy planują dostać się na drugi brzeg Bałtyku promem dodam, że Motala znajduje się 460 km od portu w Ystad.

 

Więcej informacji na stronie www.triathlon.org

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane