Będzie rekord frekwencji w Płocku

3

Już w najbliższą niedzielę: VII Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Płocka. To największy cross triathlon w Polsce oraz największa triathlonowa impreza na Mazowszu.  Jedną z wielu atrakcji zawodów jest niepowtarzalna sceneria, w której rywalizują triathloniści. Pływanie odbywa się w Zalewie Sobótka, natomiast jazda na rowerze i bieg po historycznym Wzgórzu Tumskim, nad którym wznoszą się XI-wieczne zabytki Płocka, Bazylika Katedralna, Muzeum Diecezjalne oraz wiele innych. Osoby, które chcą po raz pierwszy spróbować swoich sił w triathlonie, mają niepowtarzalną szansę na debiut w Płocku, ponieważ dystans mini jest dedykowany amatorom, debiutantom oraz młodzieży. Natomiast dystans główny zaliczany jest do cyklu Grand Prix Wheeler MTB. W pierwszych edycjach triathlonu w latach 2005-2009 w zawodach startowało ok. 50 zawodników. Istny „boom na triathlon” w Płocku nastąpił w latach 2010 i 2011. Organizatorzy całego cyklu Wheeler MTB wpadli na pomysł, aby obok triathlonu głównego zrobić mini-triathlon dla „totalnych” amatorów. Dzięki wprowadzeniu krótkiego dystansu w płockich zawodach startowało w sumie ponad 100 zawodników. W tym roku szykuje się absolutny rekord frekwencji. Ponieważ na listach startowych widnieje już 220 „opłaconych” nazwisk do Płocka zapraszamy wszystkich w charakterze widzów.

 

Ciekawostką jest, że sześć dotychczasowych edycji wygrał Filip Przymusiński. Czy Filip przedłuży w tym roku swoją niesamowitą passę? Jego najgroźniejszymi rywalami będą: aktualny mistrz Polski w cross duathlonie Krzysztof Augustyniak z MKS Płetval Polkowice oraz Dominik Szymanowski z Akweduktu Kielce. Wśród kobiet w 2010 roku wygrała Monika Smaruj, a w 2011 Maria Pytel. Także w tegorocznej edycji szykuje się ciekawa walka o zwycięstwo. O miejsca na podium będą walczyć: Beata Silska z Multi Team Poznań, Aleksandra Siwczuk z Olsztyna oraz Aleksandra Sypniewska z KS Delfin Gdynia.

 

Zawody odbędą się w niedzielę 17 czerwca nad Zalewem Sobótka w centrum Płocka. Wszystkich widzów zapraszamy na pierwszy start amatorów o godz. 11 na dystansie 400 m pływania, 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu. Natomiast w samo południe wystartują zawodnicy na dystansie „długim”, czyli 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu.

 

{gallery}tri_plock{/gallery}

 

Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej otrzymają nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe. Każdy, kto ukończy zawody otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę i pakiet sponsorski. Organizatorem zawodów jest Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA. Po zawodach na stronie Akademii Triathlonu pojawi się relacja z zawodów, foto galeria oraz wyniki. Zapraszamy zawodników i kibiców do Płocka.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here