Będzie się działo – zapowiedź cyklu Garmin Iron Triathlon 2018! Stężyca po raz czwarty w cyklu!

W przyszłym roku już po raz siódmy triathloniści będą mogli wziąć udział w Garmin Iron Triathlon. Jest to najstarszy cykl zawodów triathlonowych w naszym kraju, który cały czas się rozwija, a każda następna edycja przyciąga tysiące zawodników. Listy startowe wypełniają nazwiska najlepszych polskich triathlonistów, amatorów i debiutantów, którzy rokrocznie stanowią blisko połowę wszystkich startujących!

„Jesteśmy w trakcie intensywnych prac mających na celu wyłonienie miast gospodarzy, a tym samym ostatecznego kształtu przyszłorocznego cyklu. Chcemy zadbać o to, żeby Garmin Iron Triathlon, był jeszcze bardziej atrakcyjny dla zawodników, a dzięki różnorodności lokalizacji przypadł do gustu również ich bliskim i kibicom! Stale rosnąca frekwencja świadczy o tym, że cykl się rozwija i co już możemy zdradzić przyszłoroczna edycja się powiększy o kolejne atrakcyjne miejscowości. Będzie także trochę nowości, które z pewnością pozytywnie Was zaskoczą”. – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

git Stezyca1

DYSTANSE I KLASYFIKACJA KOŃCOWA CYKLU

Zawodnicy rywalizujący w cyklu Garmin Iron Triathlon będą mieli do wyboru różne dystanse: 1/4 IM, czyli popularną „ćwiartkę” (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Do klasyfikacji końcowej wliczona zostanie suma czterech najlepszych czasów na danym dystansie z pośród zawodów wchodzących w skład Garmin Iron Triathlon 2018. Suma czterech najlepszych wyników na dystansie 1/4 IM pozwoli ukończyć tzw. „Ironmana na raty”, natomiast w przypadku osób startujących na 1/8IM będzie to „Połówka na raty”. Główną klasyfikacją końcową cyklu będzie jak co roku „Battle of the sexes”, czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn).

Zawodom triathlonowym tradycyjnie towarzyszyć będzie ciesząca się ogromną popularnością impreza towarzysząca – Garmin Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci. Najmłodsi będą mogli zmierzyć się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

 

POŁÓWKA W WYBRANYCH LOKALIZACJACH

W cyklu GIT 2018 nowością będzie dystans 1/2 IM, który zostanie przeprowadzony na wybranych edycjach wchodzących w skład Garmin Iron Triathlon 2018. Szczegółowy kalendarz tych imprez oraz informacja o klasyfikacji końcowej cyklu osób startujących na „połówkach” zostanie podany przez organizatora w najbliższych tygodniach.

git Stezyca4

STĘŻYCA PO RAZ CWARTY!

Pierwsza potwierdzona lokalizacja przyszłorocznego cyklu to Stężyca na Kaszubach. Będzie to czwarty przystanek cyklu Garmin Iron Triathlon 2018, a zawody odbędą się 1 lipca. Ta malownicza miejscowość leżąca na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, to przede wszystkim zatykające dech w piersiach krajobrazy, lasy i krystalicznie czyste jeziora. Kaszuby to niesamowite miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów, którzy mogą tu zaznać spokojnego wypoczynku na łonie natury. Dodatkowym atutem Stężycy jest jej bliskość do Trójmiasta, oddalona jest jedynie godzinę drogi od Gdańska! Na triathlonistów czekać będzie nie tylko atrakcyjna trasa, ale również wysokie nagrody pieniężne dla najlepszych zawodników i zawodniczek!

 

KASZUBSKIE KLIMATY

Kolejny raz zawodom w Stężycy towarzyszyć będzie niesamowity kaszubski klimat. O wyjątkowości tego miejsca decydują regionalne atrakcje. Triathlonistów na trasie zagrzewać będą aż 10 kaszubskich zespołów folklorystycznych, występujących w tradycyjnych strojach ludowych. Ich członkowie będą energetycznie przygrywać na tradycyjnych instrumentach, takich jak skrzypce czy akordeon!

git Stezyca3

TRASA W STĘŻYCY

Etap pływacki podczas Garmin Iron Triathlon Stężyca 2018 odbędzie się w Jeziorze Raduńskim, następnie zawodnicy pokonają dobieg do T1, który zostanie skrócony o połowę w stosunku do lat poprzednich i przemieszczą się na stadion, gdzie zlokalizowana będzie strefa zmian. Trasa kolarska z bardzo dobrą nawierzchnią przebiegać będzie między innymi przez Bramę Kaszubską oraz inne urokliwe tereny gminy. Na koniec zawodnicy pobiegną wzdłuż Jeziora Raduńskiego, a następnie zostaną poprowadzeni nową pętlą biegową z finiszem na nowym stadionie.

git2017 styca_foto7

FIRMOWE MISTRZOSTWA SZTAFET

Na każdym z dystansów można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba pływie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Kolejny raz w Stężycy odbędą się Firmowe Mistrzostwa Sztafet, w których wystartują trzyosobowe drużyny reprezentujące firmy z całej Polski.

 

ZAPISY

Zapisy na przyszłoroczną edycję cyklu Garmin Iron Triathlon ruszą już 20 listopada 2017 o godzinie 12:00! Tradycyjnie dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Szczegóły pojawią się na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl oraz na profilu Garmin Iron Triathlon na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
317SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze