BEET IT SPORT – czy można zastąpić naturalny sok z buraka?

Propozycję testowania koncentratu soku z buraka przyjąłem z wielkimi nadziejami. Wiadomo – jestem fanem azotanów zawartych w naturalnie wyciskanym soku (pomimo, że fanem smaku może mniej). Nie wiem czy to placebo czy naturalne EPO, ale daję sobie w „gardło” odpowiednią dawkę w odpowiednim czasie. No i właśnie ten czas miał dla mnie kolosalne znaczenie, bo jestem osobą będącą permanentnie w delegacjach, więc wyciskanie soku w pokoju hotelowym zakrawałoby na paranoję.

Do testów otrzymałem BEET IT SPORT PRO ELITE SHOT czyli małe (25ml) buteleczki z koncentratem soku z dodatkiem soku z cytryny. Plan był taki, aby przez 2 tygodnie łykać codziennie szota stosownie do rekomendowanego zalecenia z ulotki. W świetle tych rekomendacji najlepsze wyniki daje spożycie dawki na 1-2 godziny przed wysiłkiem, chociaż czytałem też o 30 minutowym okresie przed. Sok nie ma mieć charakteru energetyzującego, a uwalniającego azotany, więc nie spodziewałem się kopa energii.

Ciekaw natomiast byłem reakcji organizmu na spożywanie shotów PRZED treningami. Z racji na swój ciężkostrawny „charakter i przyswajalność” nie odważyłbym się wypić szklanki soku z buraka przed treningiem (szczególnie biegowym). Tutaj nie miałem żadnych dolegliwości ani trudności trawiennych. Tym bardziej na rowerze.

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne – sok z cytryny lekko modyfikuje smak koncentratu – na pewno jest lepszy w smaku niż sok naturalny w wersji RAW (czyli bez dodatków). Shot jak to shot – jeden łyk i po krzyku – więc nawet ktoś mocno uczulony smakowo na „dobre” przeżyje. No coca – cola to to nie jest ;). Ale opcją jest dodawanie koncentratu do koktajli, musli czy nawet do Izo (jeśli pijecie przed treningiem).

Co do samych efektów – trudno mi stwierdzić czy bieganie 5x1km po 3:10 jest wynikiem wytrenowania czy suplementacji, ale prawda jest taka, że coś na rzeczy było. Miałem poczucie, że jest to zamiennik, który w trakcie trenowania poza domem może stanowić jakąś alternatywę dla… braku soku z buraka w codziennej diecie.

 

 opis

Beet-IT-logo-white2-446x450Beet It Sport można znaleźć w naszej Platformie Sprzedażowej oraz na stronie dystrybutora www.beetit.pl

 

Sugerowana cena detaliczna:

BEET IT SPORT SHOT 70 ml – 9zł/sztuka (sprzedawane również w opakowaniach 15 sztuk)

BEET IT SPORT 3000 NITRATE 250 ml – 45zł/butelka (sprzedawane również w opakowaniach po 6 butelek)

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane