Beko Ełk Triathlon, Triathlon Susz i Sława w randze Mistrzostw Polski!

8

Trzecia edycja Beko Ełk Triathlon odbędzie się 7 czerwca 2014 roku. W ramach zawodów odbędą się 26. Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim, które będą jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Europy ETU. Zapisy od 13 stycznia!

 

Obok zawodów w Ełku w randzie Mistrzostw Polski odbędą się również zawody: 6 lipca – Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim – Susz, a także 19 lipca – Mistrzostwa Polski w sztafecie – Sława. Polski Związek Triathlonu zamierza również przywrócić Mistrzostwa Polski na dystansie Ironman, ale o terminie i miejscu poinformuje wkrótce. Oficjalnie MP na tym dystansie odbyły sie dwa razy – w roku 1989 wygrał je wielokrotny MP na wielu dystansach Dariusz Szarmach. Zawody rozegrano w Kaliszu, ale na skróconym dystansie pływackim (1500m). W tamtych czasach pianki nie były tak popularne i ze względu na zimną wodę skrócono pływanie. Po raz drugi zawody w Ironmanie, również w Kaliszu, wygrał Andrzej Hryciuk. Było to w roku 1990. Mistrzostwa Polski rozgrywano również na dystansie Half Ironman – dotychczas 6 razy. Jako ciekawostkę podajemy, że w 1987 w Poznaniu wygrał Tomasz Zwoliński, w 1988 na pierwszm miejscu zawodów w Poznaniu uplasował się pierwszy polski triathlonista Mirosław Mizera, a wśród pań Wiesława Tyburska. W 1989 roku również w Poznaniu wygrał Aleksander Jałowiecki i Katarzyna Gwiazdoń. 

 

Beko Ełk Triathlon to aktualnie największe zawody na dystansie olimpijskim w Polsce.

 

– Ze względu na ogromny wkład firmy Sport Evolution w rozwój triathlonu w Polsce zdecydowaliśmy się przyznać Beko Ełk Triathlon prawo do organizacji Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim. Wysoki poziom organizacyjny i sportowy, którym charakteryzują się zawody organizowane przez Sport Evolution z pewnością przyczyni się do stworzenia bardzo dobrej imprezy sportowej, angażującej całe środowisko triathlonowe – mówi Wojciech Olejniczak, prezes Polskiego Związku Triathlonu.

{gallery}elk2014a{/gallery}

W ramach Beko Ełk Triathlon 2014 odbędą się 26. Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców, a także Mistrzostwa Polski grup wiekowych wg standardów European Triathlon Union (ETU).

 

– Chcemy przywrócić Mistrzostwom Polski w triathlonie należny im prestiż, a krajowej czołówce naszych triathlonistów stworzyć idealne warunki do współzawodnictwa – mówi Leszek Gaca, dyrektor Beko Ełk Triathlon. – Na nasze zawody zapraszamy również amatorów. Z myślą o nich organizujemy Mistrzostwa Polski grup wiekowych pod auspicjami Polskiego Związku Triathlonu. Tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z triathlonem zaoferujemy możliwość startu w sztafecie. W programie zawodów przewidziana jest również rywalizacja na dystansie sprinterskim, a także biegi dla dzieci i animacje dla całych rodzin – dodaje.

{gallery}elk2014b{/gallery}

Beko Ełk Triathlon odbędzie się 7 czerwca 2014 roku. 2 stycznia ruszy nowa strona internetowa zawodów, a 13 stycznia otwarte zostaną zapisy. Impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Ełku i pod patronatem prezydenta Tomasza Andrukiewicza.

 

Cieszymy się, że Ełk kolejny raz będzie areną zmagań najlepszych polskich triathlonistów – mówi Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Ełku. – Nasze miasto to najlepsze miejsce do uprawiania bardzo wielu i bardzo różnorodnych dyscplin sportu, w tym triathlonu. Gwarantujemy życzliwy doping wielu kibiców w wyjątkowej scenerii stolicy Mazur. Jezioro w samym centrum miasta z biegnącą wzdłuż brzegu promenadą i ełcki krajobraz stworzą niezwykły klimat zawodów. Doświadczenia ostatnich dwóch lat dowodzą, że zawodnicy wyjeżdżają z naszego miasta z niezapomnianymi wrażeniami i wspaniałymi wspomnieniami. Jako gospodarz zapraszam wszystkich, dla których sportowa rywalizacja, adrenalina, walka z własnymi słabościami stanowi nieodłączny element codziennego życia.

{gallery}elk2014c{/gallery}

Sponsorem tytularnym zawodów jest firma Beko, wiodący producent sprzętu AGD w Europie.

 

– Jesteśmy firmą, która aktywnie włącza się w organizację Beko Ełk Triathlon. Co roku w zawodach uczestniczą nasi Partnerzy Handlowi jak również pracownicy BEKO. Dla zawodników i ich rodzin oraz mieszkańców Ełku szykujemy na 7 czerwca wiele atrakcji. Na Plaży Miejskiej rozstawiona zostanie strefa Beko Family z licznymi animacjami dla dzieci i dorosłych – mówi Maciej Mienik, prezes Beko Polska.

 

Akademia Triathlonu objęła imprezę patronatem medialnym.

 

 

8 KOMENTARZE

  1. U mnie także podobnie teraz dowiaduje się, że Susz zmieni się termin, a na stronie “wisi”, że koniec czerwca, lipa jak termin Susz się zmieni.

  2. Szkoda ze dowiaduje sie o tym przy okazji art na AT a nie ze strony zawodów, tam powinno to już dawno być zmienione skoro zapadła taka decyzja, trochę mi to komplikuje ułożony już kalendarz na 2014, tak sie nie robi!:) dzięki Łukasz za info:)

  3. No właśnie organizatorzy zmienili, ale będzie osobny artykuł o zawodach w Suszu. A odnośnie pytania o draft w Ełku. Dla Amatorów będzie bez draftingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here