Bełchatów w centrum triathlonowej rywalizacji – LOTTO Triathlon Energy

Lepsza trasa kolarska, zmieniona biegowa i szybszy niż zwykle start. To trzy zasadnicze zmiany, których mogą spodziewać się zawodnicy LOTTO Triathlon Energy w Bełchatowie w tym roku. Amatorzy trzech dyscyplin pojawią się już 21 lipca, by następnego dnia stanąć do rywalizacji na trzech dystansach, tj. 1/2, 1/4 i 1/8 Ironman, indywidualnie i w sztafetach. Wzorem lat ubiegłych Organizatorzy przeprowadzą także specjalną kwalifikacje dla służb mundurowych.

Podobnie jak w Starogardzie Gdańskim impreza zostanie zrealizowana na dwie strefy zmian, które będą zlokalizowane
w dwóch różnych miejscach. Pierwsza w pobliżu zbiornika Słok, a druga w samym centrum miasta, tuż przy Gigantach Mocy.

– Zawsze wsłuchujemy się w głos zawodników i o ile to jest tylko możliwe, staramy się wprowadzać udogodnienia. Dlatego m.in. zmiana na plus trasy kolarskiej i biegowej – mówi Adam Greczyło, event dyrektor Energy Events.

Trasa biegowa poprowadzona jest ulicami Bełchatowa na pętli o długości 5,25 km. Tym razem zawodnicy będą pokonywać ostatni dystans m.in. przed Urzędem Miasta ulicą Kościuszki. Będzie mniej biegania po piasku, bo odcinek trasy w parku został usunięty.

Strefy zmian T1 i T2 będą odbywały się w systemie worków, dzięki czemu zawodnicy nie będą musieli wracać po swoje rzeczy do strefy T1 po ukończeniu zawodów, ale celebrować i odpoczywać w strefie finiszera wraz z bliskimi w centrum miasta na Placu Narutowicza. Rzeczy w workach zostaną dowiezione przez organizatora do strefy zmian T2. Po ukończeniu zawodów każdy zawodnik będzie mógł odebrać swoje rzeczy w okolicy mety.

22 lipca witać będziemy triathlonistów w samym sercu Bełchatowa – mówi Mariola Czechowska, prezydent Miasta Bełchatowa. – Bardzo się cieszę, bo jesteśmy miastem, które kocha sport i niezwykle ceni sportowców. Zawsze
z niecierpliwością czekamy na sportowe emocje, a tych z pewnością nie zabraknie.

Do rywalizacji podczas LOTTO Triathlon Energy w Bełchatowie stanie 400 zawodników z całej Polski. Zawodnicy i w tym roku liczą na doping mieszkańców Bełchatowa na ulicach miasta.

Poniżej najważniejsze informacje:

Facebook zawodów

Program zawodów

Utrudnienia w ruchu w dniu 22 lipca br.

www.triathlonenergy.pl

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze