Białystok gospodarzem Mistrzostw Polski w Triathlonie na dystansie olimpijskim!

W przyszłym sezonie gospodarzem jednej z najważniejszych imprez triathlonowych w Polsce będzie Białystok! 18 sierpnia 2019 roku w ramach zawodów z cyklu Elemental Tri Series odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim! Będzie to również jubileusz zawodów triathlonowych rozgrywanych w stolicy Podlasia. Impreza nad Zalewem Dojlidy odbędzie się już po raz piąty!

Elemental Tri Series 2019

W Białymstoku triathloniści rywalizować będą również w Pucharze Polski na dystansach: sprinterskim i supersprinterskim, a zawody będą tradycyjnie finałem całego cyklu Elemental Tri Series 2019! Triathloniści, którzy zmierzą się podczas Elemental Tri Series Białystok 2019, tak jak podczas wszystkich edycji cyklu, będą mieli do wyboru trzy dystanse. Na najdłuższym dystansie – olimpijskim (1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze -10 km biegu) odbędą się Mistrzostwa Polski, w ramach których rywalizować będą: młodzieżowcy, seniorzy i zawodnicy age groups. Zawodnicy elity oraz młodzieżowcy wystartują w formule z draftingiem, natomiast zawodnicy age groups będą mieli do pokonania ten sam dystans w formule bez draftingu. Na dystansie olimpijskim będą mogły rywalizować także sztafety, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie, lecz w przypadku rywalizacji sztafet nie będzie to ranga Mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Polski to niewątpliwie wielkie święto triathlonu. Dystans olimpijski jest niezwykle prestiżowy i zmagania o najwyższe lokaty na tych zawodach zawsze są bardzo zacięte i wyrównane. Organizacja Mistrzostw Polski gwarantuje znakomitą obsadę zawodów, co przekłada się na poziom sportowy i tym samym gwarantuje ogromne emocje, zarówno wśród zawodników, jak i kibiców śledzących zmagania triathlonistów. Jesteśmy dumni, że wspólnie z miastem Białystok będziemy organizatorami tego wydarzenia i zrobimy wszystko, aby przygotować imprezę na najwyższym poziomie”. – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

W ramach białostockiego triathlonu rozegrana zostanie również rywalizacja na dwóch krótszych dystansach: sprint z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprint z draftingiem (0,4 km – 10 km – 2,5 km). Kolejny raz odbędą się dwie imprezy biegowe towarzyszące triathlonowi: Elemental Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz na 1000 m (12-15 lat) oraz druga, białostocka odsłona zawodów biegowych dla dorosłych – 10K Run Series, czyli biegu na dystansie 10 km na trasie atestowanej przez PZLA.

Elemental Tri Series Białystok 2019

Start, meta, strefa zmian i biuro zawodów zlokalizowane będą na plaży Dojlidy – ulubionym miejscu wypoczynkowym Białostoczan. Znajdujący się tam Ośrodek Sportów Wodnych posiada nowoczesną infrastrukturę i tereny znakomicie przygotowane do organizacji tego typu imprez. Widowiskowy start zawodników odbywać się będzie z brzegu. Zawodnicy pływać będą w Zalewie Dojlidy. Trasa kolarska zostanie poprowadzona głównymi ulicami miasta, a etap biegowy przebiegać będzie, podobnie jak podczas ostatnich zawodów, wzdłuż ulicy Plażowej.

Zapisy na wszystkie imprezy przyszłorocznego cyklu Elemental Tri Series ruszą już 2 stycznia 2019 roku o godzinie 12:00. Więcej informacji na bieżąco na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje ale gorszego miejsca i terminu dla naszej elity wybrać już nie szło ? W tym roku Kraśnik dla większości zawodników podróż życia a forma ucieka właśnie w podróży. Termin jak widać organizatorowi nie zależy na uczestnictwie wszystkich najlepszych bo termin pokrywa się z terminem zawodów na trasie olimpijskiej w Tokio więc jak ktoś będzie miał tam szanse startować to odpuści MP a więc najlepszych nie będzie. Tydzień wcześniej Gdynia więc nasi panowie zapewne wybiorą Gdynię a tydzień po wycince w Gdyni większość pójdzie MP co najwyżej na oparach. Kolejne mistrzostwa w bezsensownym miejscu i terminie obsada może 30 zawodników. Nie dziwi że prestiż tej imprezy upada bo prezes co najmniej od 2 lat nie zaszczycił swoją obecnością tych zawodów, w tym roku nawet nie było wice !!! na stronie związku nawet nie było wzmianki o przebiegu rywalizacji więc po co to komu i nie dziwmy się że nikt tego nie chce organizować !!! Wstyd bo to jednak jeszcze najważniejszy dystans w rywalizacji wyczynowej, no ale jak w Polsce zrównuje się z olimpijką potrójnego IM to czego oczekiwać.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane