Bieg charytatywny dla Mariusza Smaruj! Dołącz do nas 7 września!

7

Są takie chwile w życiu, kiedy trzeba zapomnieć o własnych życiówkach, walce o podium za wszelką cenę, rywalizacji i ściganiu się o medale i jeśli to możliwe, zrezygnować z dawno zaplanowanych startów; wybrać się tam, gdzie potrzebują nas bardziej. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, liczy się wyłącznie nasz udział i wsparcie. Akcji charytatywnych, w których biegniemy z pomocą jest wiele i nie sposób o wszystkich powiedzieć, ale dziś chcemy Was zachęcić do startu w zawodach, które są akcją pomocy dla Mariusza Smaruj, brata znanej Wam z pewnością zawodniczki i trenerki triathlonu Moniki Smaruj. W maju br. u Mariusza zdiagnozowano nowotwór o wysokim stopniu złośliwości z przerzutami do kości. Mariusz jest 25-letnim absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, skończył specjalizację „Trener pływania”, był wieloletnim zawodnikiem „Tazara” a później „Delfinka” Chodzież, wielokrotnym Mistrzem Polski w pływaniu w płetwach na basenach jak i w wodach otwartych. Ostatni tytuł zdobył w 2013 roku. Obecnie otrzymuje chemioterapię w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie. Leczenie ma potrwać 12 miesięcy. Cykl takiego leczenia wiąże się z dużymi kosztami.

Zawody charytatywne, podczas których będą zbierane pieniądze na pomoc Mariuszowi odbędą się 7 września pod nazwą 5-10-15 VOLVO Euro-KAS Run. Do akcji włączyli się znani zawodnicy profesjonalnie zajmujący się uprawianiem triathlonu jak Ewa Bugdoł czy Agnieszka Jerzyk. Swój udział potwierdziła Ambasadorka Herbalife Triathlon Gdynia – Karolina Gorczyca. O pomoc apeluje również Marcin Konieczny, zachęcając do licytacji. 

 

Dystanse:
Bieg główny 10 km,
Bieg uzupełniający 5 km,
Bieg sztafetowy 3x 5 km,
Biegi dzieci: 200, 400, 800m
Zawody Nordic Walking 7km

 

TRASA:
Biegi zostaną rozegrane na malowniczo usytuowanych uliczkach miast Wyry i Gostyo. Trasa biegu głównego w połowie prowadzi po nawierzchni asfaltowej dobrej jakości oraz leśnej szutrowej w bardzo dobrym stanie, odpornej na intensywne opady deszczu. Biegi sztafetowe i 5 km w całości przebiegną po nawierzchni bitumicznej i szutrowej. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem portalu internetowego:

 

http://zapisy.ultimasport.pl/17


lub listownie na kartach zgłoszenia do dnia 01.09.2014r, które należy przesłać na adres organizatora. Po upływie tego terminu, zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w dniu zawodów.

OPŁATA STARTOWA:
35 PLN – Zgłoszenie do dnia 01.09.2014 r.
50 PLN – W biurze zawodów, tylko i wyłącznie 07.09.2014r. (niedziela)

Dochód z zawodów i zebrane pieniądze podczas imprezy zostaną w całości przekazane na leczenie Mariusza. Liczymy na Wasz udział!

 

mariusz2

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

7 KOMENTARZE

  1. Chętnie dołączę , choć fizycznie nie mogę w tym dniu. Proszę o numer konta. Fajnie, że mogę pomóc. Pozdrawiam
    Iza Matwiejczuk

  2. nie będę mógł wystartować, ale się zapiszę. Powodzenia kolego, musisz być teraz jeszcze bardziej mocny niż podczas treningów i zawodów. Dasz radę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here