Bieg charytatywny dla Mariusza Smaruj! Dołącz do nas 7 września!

Są takie chwile w życiu, kiedy trzeba zapomnieć o własnych życiówkach, walce o podium za wszelką cenę, rywalizacji i ściganiu się o medale i jeśli to możliwe, zrezygnować z dawno zaplanowanych startów; wybrać się tam, gdzie potrzebują nas bardziej. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, liczy się wyłącznie nasz udział i wsparcie. Akcji charytatywnych, w których biegniemy z pomocą jest wiele i nie sposób o wszystkich powiedzieć, ale dziś chcemy Was zachęcić do startu w zawodach, które są akcją pomocy dla Mariusza Smaruj, brata znanej Wam z pewnością zawodniczki i trenerki triathlonu Moniki Smaruj. W maju br. u Mariusza zdiagnozowano nowotwór o wysokim stopniu złośliwości z przerzutami do kości. Mariusz jest 25-letnim absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, skończył specjalizację „Trener pływania”, był wieloletnim zawodnikiem „Tazara” a później „Delfinka” Chodzież, wielokrotnym Mistrzem Polski w pływaniu w płetwach na basenach jak i w wodach otwartych. Ostatni tytuł zdobył w 2013 roku. Obecnie otrzymuje chemioterapię w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie. Leczenie ma potrwać 12 miesięcy. Cykl takiego leczenia wiąże się z dużymi kosztami.

Zawody charytatywne, podczas których będą zbierane pieniądze na pomoc Mariuszowi odbędą się 7 września pod nazwą 5-10-15 VOLVO Euro-KAS Run. Do akcji włączyli się znani zawodnicy profesjonalnie zajmujący się uprawianiem triathlonu jak Ewa Bugdoł czy Agnieszka Jerzyk. Swój udział potwierdziła Ambasadorka Herbalife Triathlon Gdynia – Karolina Gorczyca. O pomoc apeluje również Marcin Konieczny, zachęcając do licytacji. 

 

Dystanse:
Bieg główny 10 km,
Bieg uzupełniający 5 km,
Bieg sztafetowy 3x 5 km,
Biegi dzieci: 200, 400, 800m
Zawody Nordic Walking 7km

 

TRASA:
Biegi zostaną rozegrane na malowniczo usytuowanych uliczkach miast Wyry i Gostyo. Trasa biegu głównego w połowie prowadzi po nawierzchni asfaltowej dobrej jakości oraz leśnej szutrowej w bardzo dobrym stanie, odpornej na intensywne opady deszczu. Biegi sztafetowe i 5 km w całości przebiegną po nawierzchni bitumicznej i szutrowej. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem portalu internetowego:

 

http://zapisy.ultimasport.pl/17


lub listownie na kartach zgłoszenia do dnia 01.09.2014r, które należy przesłać na adres organizatora. Po upływie tego terminu, zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w dniu zawodów.

OPŁATA STARTOWA:
35 PLN – Zgłoszenie do dnia 01.09.2014 r.
50 PLN – W biurze zawodów, tylko i wyłącznie 07.09.2014r. (niedziela)

Dochód z zawodów i zebrane pieniądze podczas imprezy zostaną w całości przekazane na leczenie Mariusza. Liczymy na Wasz udział!

 

mariusz2

Powiązane Artykuły

7 KOMENTARZE

  1. Chętnie dołączę , choć fizycznie nie mogę w tym dniu. Proszę o numer konta. Fajnie, że mogę pomóc. Pozdrawiam
    Iza Matwiejczuk

  2. nie będę mógł wystartować, ale się zapiszę. Powodzenia kolego, musisz być teraz jeszcze bardziej mocny niż podczas treningów i zawodów. Dasz radę!

  3. Proponuję autorowi zmienić słowo miast na miejscowości, gdyż Wyry i Gostyń to jedna gmina, ale nie mająca praw miejskich;)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze