Bieg Uniwersytetu Medycznego Wrocław – Artur Pupka

Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu rozegrany 1.10.2016 roku był świętem akademickim i akcją charytatywną wspierającą zakup protezy kończyny górnej dla małej Julii. W ramach akcji Biegamy-Pomagamy wszystkie pieniądze z opłat startowych dzieci startujących w BUMkids (wystartowało 129 małych zawodników) i dodatkowe wpłaty oraz pieniądze zebrane do puszek zostaną przekazane na jej rzecz. 

 

Bieg główny ukończyło 781 zawodników. Bieg uświetnił JM Rektor prof. Marek Ziętek, który stanął na linii startu z numerem 1. W pierwszym szeregu stanął również jeden z Ambasadorów Biegu Uniwersytetu – 10-letni Jan Kmieć w wózku pchanym przez swojego fizjoterapeutę mgr Łukasza Malaczewskiego. Jasiek był początkowo trochę zestresowany zainteresowaniem jego ososbą ale w czasie biegu pokazał kto rządzi. Panowie ukończyli zawodu na 67 miejscu open z czasem 41min56sek! Bieg wygrał Dariusz Boratyński reprezentujący wrocławski Uniwersytet Medyczny z czasem 33min22sek. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła zawodniczka, triathlonistka Paulina Kotfica z czasem 38min34sek. 

 

BiegUniwersytetuMedycznegoWroclawArturPupka1

 

Bieg był okazją do wspaniałej zabawy. W rozgrzanym słońcem powietrzu unosiła się atmosfera rywalizacji, ale też akademickiego święta, rodzinnej zabawy i przyjacielskich spotkań. Akcję Biegu wsparła grupa sportowa GVT, w której trenuję. Zawodnicy stawili się na starcie razem z rodzinami. Nagrody były rozdzielane nie tylko w kategorii open i wiekowych, ale też w lekarskiej, akademickiej i szpitalnej. Julce i mnie udało się zgarnąć parę pucharów 🙂 Czas spędzony w grupie przyjaciół był dodatkową nagrodą. Bieg Uniwersytecki wszedł już na stałe w program biegowy miasta Wrocławia dzięki osobistemu zaangażowaniu doc. Tomasza Zatońskiego, którego w organizacji wspiera wojsko i policja. Już teraz zapraszamy na rok 2017.

Na koniec wrócę do głównego bohatera biegu Jasia Kmiecia. Planujemy jego start w Triathlonie Mietkowskim w 2017 roku. Będą kolejne niespodzianki i akcje charytatywne!

 

BiegUniwersytetuMedycznegoWroclawArturPupka2

prof. Artur Pupka
prof. Artur Pupka
Prof. dr hab. n. med. Artur Pupka – były lekarz Kadry Narodowej Polskiego Związku Triathlonu. Profesor chirurgii naczyniowej, lekarz medycyny sportu. Pracował w Klinice Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Amatorsko uprawia triathlon od 2010 roku. Ekspert Akademii Triathlonu.

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Podsumowanie akcji pomocy dla Julii. Na protezę kończyny górnej udało się zebrać 10000 PLN! Czyli znaczy, że Bieg UM się udał:))

  2. :)) Arku, wielu ma duzo wieksze serce niz ja:) Wszyscy, ktorzy brali udzial w organizacji tego Biegu to „sercowcy”. Na proteze dla Julki zebrano na razie 7209,92 PLN. Pelne podsumowanie 10.10.2016. Mozna jeszcze podeslac:) Ale prawdziwy hit sportowo-charytatywny zrobimy w Mietkowie:) Z udzialem Jaśka Kmiecia:))) Ps. Tak zabezpieczonej medycznie imprezy sportowej to jeszcze nie widzialem. Co 2-3km karetka z pelna obsada medyczna i respiratorem… I wolontariusze… W liczbie ….niepoliczalnej:) Mozna biegac:)

  3. Imponująca ilość startujących jak na bieg akademicki! Imponujące wyniki ale przede wszystkim szczytny cel. A mówią, że środowisko lekarskie takie pozbawione serc… 🙂 Artur, zaskakujesz kolejny raz…. Pięknie!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,292ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze