„Biegam z czystą przyjemnością”. Akcja zebrała blisko 60 tysięcy złotych na cele charytatywne

Blisko 60 000 złotych na sprzęt sportowy dla domów dziecka – tyle wybiegali uczestnicy akcji „Biegam z czystą przyjemnością”. Jak podkreśla dyrektor POLADA, inicjatywa to: „znacznie więcej niż tylko sportowe wydarzenie”. 

ZOBACZ TEŻ: Mocna rywalizacja i świetna atmosfera. Mistrzostwa Polski w indoor triathlonie 

„Biegam z czystą przyjemnością” to wydarzenie zainicjowane przez Polską Agencję Antydopingową, które narodziło się z idei dbania o czysty sport. Organizowany event ma charakter charytatywny. Jego celem, oprócz promowania uczciwego współzawodnictwa i edukacji o negatywnych skutkach stosowania dopingu jest wspieranie finansowe sportowców. 

„Budujemy sport oparty o wartości”

Tegoroczna edycja „Biegam z czystą przyjemnością” była czwartą odsłoną wydarzenia poświęconego tematowi czystej i uczciwej rywalizacji. Zgodnie z tradycją akcji wszystkie środki z pakietów startowych i dobrowolne darowizny przekazane zostały na cel charytatywny. 

W 2024 roku biegacze z całej Polski we współpracy ze stowarzyszeniem „Nadzieja na Mundial” wspierali dzieci z domów dziecka. Zbierali na zakup wielofunkcyjnego sprzętu sportowego. Ostatecznie podczas finału akcji, który odbył się 14 kwietnia dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski, przekazał symboliczny czek na 58 647,03 zł na ręce prezesa Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial” Sylwestra Trześniewskiego. Jak tłumaczy POLADA: „to symboliczne przekazanie, bo środki zostaną podzielone i rozdysponowane tak, aby doposażyć jak największą liczbę domów dziecka w sprzęt sportowy”.

Jestem wzruszony i pełen podziwu dla zaangażowania wolontariuszy, biegaczy, trenerów, koordynatorów i naszych partnerów. Wspólnie budujemy sport oparty o wartości i promujemy zawodniczą uczciwość. Ten bieg to znacznie więcej niż tylko sportowe wydarzenie. To budowanie społeczności, która gromadzi się wokół idei czystego sportu – podkreślał Michał Rynkowski.

Źródło: Polska Agencja Antydopingowa
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,446ObserwującyObserwuj
439SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze