Biegiem na pomoc – zrób dobry wynik do osób z autyzmem!

Jest ich kilkunastu, mają mnóstwo zajęć, jedni grają w teatrach, inni występują w telewizji, trenują, śpiewają, a do tego wszystkiego jeszcze pomagają. Mowa tu o Teamie Biegiemnapomoc.pl, który słowem i czynem zachęca wszystkich do wspierania finansowo terapii osób z autyzmem. Tym razem ambasadorzy akcji „Biegiem na pomoc” nie ograniczają się do udziału w triathlonie, ba, oni się w ogóle już nie ograniczają i każdy z nich na siepomaga.pl zbiera pieniądze dla Fundacji  SYNAPSIS, a jak uzbiera to spełni swoją obietnicę, nierzadko ku uciesze widzów.

I tak: Bartek Topa będzie wróżył (a mówią znajomi, że umie), Marcin Dorociński (powinno być Dobrociński) na jeden dzień stanie się komentatorem sportowym, Sidney Polak nagra podwodny teledysk do utworu „Chomiczówka”, Maciej Dowbor zostanie asystentem fryzjera i będzie mył głowy klientów (sic!), Łukasz Grass pobiegnie w ubraniu, które nosił ważąc 102 kg, Piotr Nowak ugotuje komuś w domu pyszny posiłek, Waldemar Błaszczyk zaprosi naturszczyka do zagrania w odcinku „Na Wspólnej”, a Marek Kacprzak stanie na ulicy i będzie grał przechodniom!

 

To taki łańcuszek szczęścia i radości: my pomożemy ambasadorom uzbierać odpowiednią kwotę, oni dadzą nam trochę radości spełniając swoje obietnice, a wszyscy razem damy radość i lepsze życie osobom z autyzmem i ich rodzinom. Więcej na http://blog.siepomaga.pl/2013/06/kto-biegnie-a-pomoc/

 

„Biegiem na pomoc” to akcja Fundacji SYNAPSIS, łącząca aktywność sportową z pomocą osobom z autyzmem. Tak jak sportowcy, osoby z autyzmem mają niejeden cel do osiągnięcia, niejedną metę do przekroczenia: od umiejętności nawiązywania kontaktu wzrokowego, odpowiadania uśmiechem na uśmiech, komunikowania się, aż po rekord świata, jakim jest umiejętność samodzielnego życia.

 

W 2013 roku Fundacja SYNAPSIS powołała do życia Team Biegiemnapomoc.pl składający się ze znanych osób startujących m.in. w zawodach triathlonowych. W Teamie są: Bartek Topa, Tomasz Karolak, Marcin Dorociński, Magdalena Boczarska, Waldemar Błaszczyk, Piotr Nowak, Łukasz Grass, Maciej Dowbor, Iwona Guzowska, Paulina Sykut, Sidney Polak oraz Marek Kacprzak. Akcję „Biegiem na pomoc” wspierają także tegoroczni ambasadorzy Herbalife Triathlon Gdynia czyli Maciej Stuhr, Borys Szyc, Robert Rozmus i Piotr Kraśko.

W tym roku Team Biegiemnapomoc.pl ma przed sobą dwa cele: zebrać co najmniej 300 tysięcy złotych na uruchomienie pierwszego w Polsce programu wykrywania i leczenia autyzmu u małych dzieci oraz wystartować w Herbalife Triathlon Gdynia.

 

Partnerami Teamu zostali: producent odzieży sportowej Newline, producent butów New Balance, producent odżywek i izotoników Isostar, sieć fitness klubów Gold’s Gym, ośrodek rehabilitacji sportowej Columna Medica z Łasku oraz portal społeczności triathlonowej Akademia Triathlonu. Akcję wspierają: reżyser Tomasz Goldbaum-Wlaziński, agencja reklamowa PZL, dom mediowy Maxus, dom produkcyjny Papaya Films, agencja interaktywna Digital Touch, agencja marketingu sportowego Sport Evolution oraz portal charytatywny siepomaga.pl.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane