„Bitwa płci” na Garmin Iron Triathlon.

GARMIN Iron Triathlon 2013 to pierwszy w Polsce cykl czterech imprez triathlonowych na dystansie ¼ Ironmana (Malbork, Szczecinek, Radków i Ślesin). Zawodnicy kolejno płyną 0,95km, jadą na rowerze 45km i biegną 10,55km. Czas końcowy każdych zawodów jest sumowany z pozostałymi imprezami z cyklu, a całkowity czas da natomiast potencjalny wynik jaki osiągnęliby zawodnicy na pełnym dystansie Ironman. W tym roku organizatorzy postanowili zaadoptować pomysł zza oceanu i wprowadzić wspólną klasyfikację generalną cyklu kobiet i mężczyzn – „Battle of the sexes” czyli bitwę płci.

„Łączny czas czterech ćwiartek pierwszego mężczyzny i łączny czas czterech ćwiartek pierwszej kobiety będzie porównany z wynikami Mistrzów Świata z Hawajów z 2012 roku. Kto będzie bliżej Petea Jacobsa (8:18:37) i Leandy Cave (9:15:54) lub kto pokona ten czas z większą przewagą otrzyma główną nagrodę, którą jest rower triathlonowy Scott Plasma 30.” – mówi Filip Szołowski z LABOSPORT Polska. „W ten sposób wyłonimy najlepszego zawodnika lub zawodniczkę całego cyklu i będziemy mogli wirtualnie porównać czasy z najlepszymi zawodnikami na świecie” – dodaje Szołowski.

 

foto scott plasma 30

To nie koniec atrakcji jakie zapewnią nam organizatorzy cyklu GARMIN Iron Triathlon 2013. Ci wszyscy, którzy ukończą dystans Ironmana na raty będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będzie Renault Clio, Scott Plasma 30 i Garmin 910XT. Do dzisiaj wpłynęło już 1300 zgłoszeń do wszystkich czterech imprez z cyklu GARMIN Iron Triathlon 2013, a na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl można jeszcze zarejestrować się na wybrane zawody. Zapraszamy także na facebookowy profil imprezy www.facebook.com/irontriathlon.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane