Blisko tysiąc zawodników i rolling start podczas Garmin Iron Triathlon Ślesin 2018!

Niemal tysiąc zawodników wystartowało w minioną niedzielę w Ślesinie, gdzie odbył się drugi etap tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Wśród zawodników mogliśmy zobaczyć jednych z najlepszych polskich triathlonistów, a także amatorów i debiutantów. Zacięta sportowa rywalizacja rozgrzała tłumy kibiców zgromadzonych na trasie zawodów.

Podczas Garmin Iron Triathlon Ślesin 2018 zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 1/4 IM (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km),  Po raz pierwszy w historii cyklu na dystansie 1/4 IM zawodnicy wystartowali w formule rolling start. Na starcie zameldowali się między innymi: Maciej Bodnar, Robert Wilkowiecki, Filip Przymusiński i Olga Kowalska. Pierwszy po pływaniu był Mateusz Cieślik, który na etapie kolarskim oddał pole pozostałym zawodnikom. Na prowadzenie wysunął się Maciej Bodnar za którym ruszyła grupa pościgowa, w której znaleźli się między innymi: Norbert Giecewicz, Jacek Tyczyński i Robert Wilkowiecki. Jednak Bodnar (MBC Team), drugi podczas zeszłorocznej rywalizacji w Ślesinie, utrzymał wypracowaną przewagę podczas biegu, minął linię mety z czasem 01:56:32 i mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Drugi był Jacek Tyczyński (Trinergy, 01:57:37), a na trzecim miejscu na podium uplasował się Norbert Giecewicz (Ironman C/S Polska, 01:58:31).

Atmosfera była bardzo gorąca, zarówno jeśli chodzi o rywalizację, jak i o pogodę. Na rowerze zyskałem niewielką przewagę i udało mi się ją utrzymać do końca z czego jestem bardzo zadowolony. Największą zaletą Ślesina jest niewątpliwie jego lokalizacja, dostępna dla większości zawodników z całej Polski, którzy mogą tu w krótkim czasie dojechać. Widać też, że mieszkańcy miasta żyją tymi zawodami, wychodzili na ulice i dopingowali nas na całej trasie co bardzo pomagało” – powiedział Maciej Bodnar, zwycięzca dystansu 1/4 IM.

Wśród kobiet rywalizacja była nie mniej zacięta. Bezpośrednie starcie między Aleksandrą Jędrzejewską i Agnieszką Cieślak było niezwykle emocjonujące. Lepsza okazała się Jędrzejewska (GVT BMC AZS-AWF Katowice), której czas wyniósł 0210:22. Druga na mecie była Agnieszka Cieślak (KS AZS-AWF Katowice). Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Gorlo z czasem 02:20:09.

Równie ciekawa walka toczyła się na krótszym dystansie 1/8 IM. Pierwszy z wody wyszedł Jakub Śliwka, zaraz za nim etap pływacki ukończyła grupa kilku zawodników, między innymi: Maciej Falbogowski, Jakub Juskowiak, Jan Przybyłkowicz i Dominik Pikorski, który gonił na etapie rowerowym prowadzącego Macieja Falbogowskiego. Walka o zwycięstwo toczyła się do końca. Z przewagą trzech sekund na metę wbiegł Dominik Pikorski (3Waters, 01:00:35), który wyprzedził Macieja Falbogowskiego (UAM Triathlon Poznań, 01:00:38). Trzeci na podium był Michał Nawracaj (Ajan Iron Team Jawor, 01:01:13).

Najlepszą kobietą na krótszym dystansie została Joanna Skutkiewicz (01:08:06). Drugie miejsce zajęła Marta Maksymiuk (ETT-Elbląg Triathlon Team) z czasem 01:09:29. Trzecie miejsce zajęła Jadwiga Wyrwińska (AZS AWF Poznań, 01:11:29).

Podczas zawodów można było wystartować także w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w której jeden zawodnik płynął, drugi jechał na rowerze, a trzeci biegł. Na dystansie 1/4 IM zwyciężyła sztafeta w składzie: Ruciński Marcin Sosiński Radek, Grochowiak Piotr. Czas jaki uzyskali to 2:05:15. Na krótszym dystansie wystartowała sztafeta w składzie: Tenderenda Karolina Aleksandra Paduch, Anna Piecyk, ich czas to: 01:28:19.

Podczas Garmin Iron Triathlon Ślesin 2018 odbyły się również Mistrzostwa Teamów, w których rywalizowali zawodnicy z: GVT, Labosport, Kuźnia Triathlonu i Celironman. W klasyfikacji generalnej cyklu Garmin Iron Triathlon 2018 po dwóch etapach prowadzą: na dystansie 1/4 IM Maciej Bodnar, a na dystansie 1/8 IM Maciej Falbogowski.

Kolejne zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon odbędą się już za niecałe dwa tygodnie, 17 czerwca w Elblągu. Zapisy na tę i inne edycje cyklu prowadzone są za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie cyklu www.irontriathlon.pl.

 

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane