Blisko tysiąc zawodników i rolling start podczas Garmin Iron Triathlon Ślesin 2018!

Niemal tysiąc zawodników wystartowało w minioną niedzielę w Ślesinie, gdzie odbył się drugi etap tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Wśród zawodników mogliśmy zobaczyć jednych z najlepszych polskich triathlonistów, a także amatorów i debiutantów. Zacięta sportowa rywalizacja rozgrzała tłumy kibiców zgromadzonych na trasie zawodów.

Podczas Garmin Iron Triathlon Ślesin 2018 zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 1/4 IM (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km),  Po raz pierwszy w historii cyklu na dystansie 1/4 IM zawodnicy wystartowali w formule rolling start. Na starcie zameldowali się między innymi: Maciej Bodnar, Robert Wilkowiecki, Filip Przymusiński i Olga Kowalska. Pierwszy po pływaniu był Mateusz Cieślik, który na etapie kolarskim oddał pole pozostałym zawodnikom. Na prowadzenie wysunął się Maciej Bodnar za którym ruszyła grupa pościgowa, w której znaleźli się między innymi: Norbert Giecewicz, Jacek Tyczyński i Robert Wilkowiecki. Jednak Bodnar (MBC Team), drugi podczas zeszłorocznej rywalizacji w Ślesinie, utrzymał wypracowaną przewagę podczas biegu, minął linię mety z czasem 01:56:32 i mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Drugi był Jacek Tyczyński (Trinergy, 01:57:37), a na trzecim miejscu na podium uplasował się Norbert Giecewicz (Ironman C/S Polska, 01:58:31).

Atmosfera była bardzo gorąca, zarówno jeśli chodzi o rywalizację, jak i o pogodę. Na rowerze zyskałem niewielką przewagę i udało mi się ją utrzymać do końca z czego jestem bardzo zadowolony. Największą zaletą Ślesina jest niewątpliwie jego lokalizacja, dostępna dla większości zawodników z całej Polski, którzy mogą tu w krótkim czasie dojechać. Widać też, że mieszkańcy miasta żyją tymi zawodami, wychodzili na ulice i dopingowali nas na całej trasie co bardzo pomagało” – powiedział Maciej Bodnar, zwycięzca dystansu 1/4 IM.

Wśród kobiet rywalizacja była nie mniej zacięta. Bezpośrednie starcie między Aleksandrą Jędrzejewską i Agnieszką Cieślak było niezwykle emocjonujące. Lepsza okazała się Jędrzejewska (GVT BMC AZS-AWF Katowice), której czas wyniósł 0210:22. Druga na mecie była Agnieszka Cieślak (KS AZS-AWF Katowice). Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Gorlo z czasem 02:20:09.

Równie ciekawa walka toczyła się na krótszym dystansie 1/8 IM. Pierwszy z wody wyszedł Jakub Śliwka, zaraz za nim etap pływacki ukończyła grupa kilku zawodników, między innymi: Maciej Falbogowski, Jakub Juskowiak, Jan Przybyłkowicz i Dominik Pikorski, który gonił na etapie rowerowym prowadzącego Macieja Falbogowskiego. Walka o zwycięstwo toczyła się do końca. Z przewagą trzech sekund na metę wbiegł Dominik Pikorski (3Waters, 01:00:35), który wyprzedził Macieja Falbogowskiego (UAM Triathlon Poznań, 01:00:38). Trzeci na podium był Michał Nawracaj (Ajan Iron Team Jawor, 01:01:13).

Najlepszą kobietą na krótszym dystansie została Joanna Skutkiewicz (01:08:06). Drugie miejsce zajęła Marta Maksymiuk (ETT-Elbląg Triathlon Team) z czasem 01:09:29. Trzecie miejsce zajęła Jadwiga Wyrwińska (AZS AWF Poznań, 01:11:29).

Podczas zawodów można było wystartować także w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w której jeden zawodnik płynął, drugi jechał na rowerze, a trzeci biegł. Na dystansie 1/4 IM zwyciężyła sztafeta w składzie: Ruciński Marcin Sosiński Radek, Grochowiak Piotr. Czas jaki uzyskali to 2:05:15. Na krótszym dystansie wystartowała sztafeta w składzie: Tenderenda Karolina Aleksandra Paduch, Anna Piecyk, ich czas to: 01:28:19.

Podczas Garmin Iron Triathlon Ślesin 2018 odbyły się również Mistrzostwa Teamów, w których rywalizowali zawodnicy z: GVT, Labosport, Kuźnia Triathlonu i Celironman. W klasyfikacji generalnej cyklu Garmin Iron Triathlon 2018 po dwóch etapach prowadzą: na dystansie 1/4 IM Maciej Bodnar, a na dystansie 1/8 IM Maciej Falbogowski.

Kolejne zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon odbędą się już za niecałe dwa tygodnie, 17 czerwca w Elblągu. Zapisy na tę i inne edycje cyklu prowadzone są za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie cyklu www.irontriathlon.pl.

 

 

 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,982FaniLubię
1,117ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X