Bodnar i Pisarek wygrywają Garmin Iron Triathlon Elbląg

Tysiące kibiców dopingowało triathlonistów startujących w zawodach z cyklu Garmin Iron Triathlon w Elblągu. Na starcie stanęło blisko 700 zawodniczek i zawodników. Triathloniści mieli do wyboru dwa dystanse: 1/4 IM (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) i 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). Na popularnej „ćwiartce” najlepszy czas osiągnął: Maciej Bodnar (Airbike Armexim Tri Team) z czasem 01:59:02, a wśród kobiet zwyciężyła Ewelina Pisarek (02:14:48). Na krótszym dystansie triumfowali: Bartosz Latawiec (Warsaw Masters Team, 01:05:07) i Marta Łagownik (Smaruj Na Trening Team, 01:05:45).

Niedzielne zawody rozpoczęły się od biegów dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi zmierzyli się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

git2017 Elblag_foto5

Następnie do rywalizacji przystąpili triathloniści. Etap pływacki rozgrywany był w rzece Elbląg. Pierwsi wystartowali zawodnicy na dystansie 1/8 IM, a w samo południe rozpoczęła się rywalizacja na 1/4 IM.

Pierwsze miejsce na dystansie 1/4 IM zajął Maciej Bodnar z czasem 01:59:02, drugi był Mateusz Petelski (GVT BMC, 02:02:06), a ostatnie miejsce na podium wywalczył Andrzej Szczużewski (Gmina Strzelce Opolskie, 02:02:41).

git2017 Elblag_foto2

W rywalizacji pań najlepsza była Ewelina Pisarek (02:02:48), druga metę przekroczyła Monika Smaruj (Smaruj na Trening Team) z czasem 02:14:57, trzecie miejsce przypadło Marcie Maksymiuk (Kadyny Folwark Hotel Triathlon Team), która uzyskała czas 02:24:51.

Na krótszym dystansie 1/8 IM zwyciężył Bartosz Latawiec (Warsaw Masters Team) z wynikiem 01:05:07, drugi na podium Piotr Dmowski osiągnął czas 01:05:22, a trzeci Michał Winczewski (MKS Truso Elbląg, 01:06:47). Wśród kobiet zwyciężyła Marta Łagownik (Smaruj Na Trening Team, 01:05:45), druga była Joanna Skutkiewicz (01:08:55), a trzecia Katarzyna Rumińska (SSP ORKA Iława, 01:10:13).

git2017 Elblag_foto3

Każdy dystans można było pokonać w trzyosobowej sztafecie triathlonowej. Na dystansie „ćwiartki: najlepsza okazała się drużyna RowerySportowy.pl w składzie: Jakub Ołowski, Tomasz Maksymowicz i Arkadiusz Kubiński. Ich czas to: 02:02:47. Na dystansie 1/8IM zwyciężyła drużyna Ostra Korba: Tomasz Kowalski, Krzysztof Kluge, Sebastian Towarek z czasem: 01:08:27.

Do końca Garmin Iron Triathlon 2017 pozostały dwa etapy: 2 lipca zawodnicy wystartują w znakomitych okolicznościach przyrody – w Stężycy na Kaszubach. Już’ 16 lipca w Płocku odbędzie się finał cyklu.

Zawody w Elblągu odbyły się w cieniu tragedii jaka miała miejsce podczas etapu pływackiego, gdzie na ostatnich 70 metrach pływania, jeden z zawodników startujących na dystansie 1/8IM zasłabł. Natychmiastowa reakcja ratowników oraz medyków ze specjalistycznej karetki pogotowia niestety nie pomogła w uratowaniu życia. Policja nie stwierdziła zaniedbań ze strony organizatora. Link do oświadczenia organizatora.