Bracia Brownlee przejmują serię wyścigów. To sposób na promocję triathlonu i aktywizację dzieci

Fundacja braci Brownlee wykupiła serię wyścigów w Wielkiej Brytanii. W ten sposób mają zamiar rozwijać triathlon. Zebrane z dochodów pieniądze przekażą na promowane dyscypliny wśród najmłodszych. 

ZOBACZ TEŻ: Spotkania z fanami, wywiady i telewizja śniadaniowa. Jak wygląda życie mistrzyni świata IRONMAN?

Popularyzacja triathlonu i wsparcie dzieci

Ponad 53 500 dzieci wzięło już udział w zawodach organizowanych przez Brownlee Foundation. Jonny Brownlee wyjaśnia, że chodzi o: „rozpoczęcie procesu angażowania młodych ludzi w sport i wszystkie cenne rzeczy, które się z tym wiążą”.

Jeśli pozostaną zaangażowani w triathlon, pływanie, jazdę na rowerze lub bieganie – to fantastycznie. Jeśli uświadomią sobie, że bycie aktywnym może być świetną zabawą, to fundacja coś osiągnęła – tłumaczy triathlonista. 

Medaliści olimpijscy nie mają zamiaru osiadać na laurach, a ich zamiarem jest zwiększanie aktywności młodych ludzi. W tym celu Brownlee Foundation zakupiła serię wydarzeń TriHard Events, której wyścigi obejmują m.in. kultowy Helvellyn Triathlon. Przyjęcie ma być wykorzystane do napędzania rynku triathlonu w Wielkiej Brytanii na dwa sposoby. 

Po pierwsze, poprzez dostarczanie wydarzeń multisportowych odpowiednich dla wszystkich uczestników. Po drugie, poprzez przekazywanie pieniędzy zebranych z tych wydarzeń w celu zorganizowania większej liczby bezpłatnych minitriathlonów dla dzieci w szkołach podstawowych.

Będziemy prosić społeczność triathlonową o udział w naszych wydarzeniach. Mamy również nadzieję, że wydarzenia nabiorą innego znaczenia, ponieważ wszyscy zaangażowani zrozumieją, że każdy osiągnięty zysk wróci do sportu na poziomie podstawowym – wyjaśnił Alistair Brownle, odpowiadając na pytanie o to, w jaki sposób przejęcie TriHard Events przyspieszy proces popularyzacji triathlonu i aktywizacji dzieci.

Festiwal triathlonu

Wydarzenia, które wykupiła fundacja to kultowe wyścigi. Jednym z nich jest Helvellyn Triathlon –  wyścig bliski sercu Alistaira Brownleego. Wyścig uznawany za jeden z najtrudniejszych triathlonów na świecie Alistair wygrał jako młody sportowiec, a następnie powrócił 13 lat później w 2020 roku, aby powtórzyć ten wyczyn w jednym z pierwszych dużych wydarzeń, które miały miejsce po wybuchu globalnej pandemii COVID.

To świetnie prowadzone, rozsądne i wymagające wydarzenie. Chcemy zachować wszystkie te aspekty – komentował.

Celem braci Brownlee jest również stworzenie triathlonowego festiwalu podobnego do Challenge Roth. Połączony z NYP Tri’s Ripon Triathlon, przemianowany na Ripon Triathlon Festival ma być weekendem różnych wydarzeń i wyścigów na kilku dystansach, obejmując również pływanie na wodach otwartych i szereg startów dla dzieci. 

Chcemy, aby całe miasto i okolice powitały sportowców i gości tak, jak zrobiło to Roth. To jest cel. Aby wszyscy się w to zaangażowali i skorzystali z tego, co może się wtedy stać – mówił o planach Jonny Brownlee. 

Źródło: World Triathlon

„Bierzemy odpowiedzialność za rozwój triathlonu”

Bracia Brownlee mają już spore doświadczenie w organizowaniu dużych imprez. Na swoim koncie mają m.in. zawody w Yorkshire. Jak podkreślają, swoje doświadczenie chcą przekłuć w sukces. 

Chętnie bierzemy na siebie odpowiedzialność za rozwój tego sportu. Chodzi o zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby zachęcić jak najwięcej osób do podróżowania tutaj, aby doświadczyć wspaniałych krajobrazów, a także pomóc triathlonowi utrzymać naprawdę silną obecność w północnej Anglii. 

Założyciel TriHard Events, Rob Wilkins, nie ukrywa swojej ekscytacji przekazaniem wydarzeń braciom Brownlee. Przyznał również że, nie ma zamiaru kończyć swojego aktywnego udziału w nich. 

Alistair i Jonny zawsze mieli szczerą chęć wspierania społeczności triathlonowej. To, w połączeniu z ich sławą, oznacza, że są idealnymi ludźmi, aby zachęcić innych w każdym wieku do wzięcia udziału w zawodach. Podoba mi się pomysł przekazania im tych wydarzeń i cieszę się, że nadal będę w nie zaangażowany. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze