Brak punktów na igrzyska w Abu Dhabi. World Triathlon zorganizuje dodatkowy wyścig? 

Odwołany wyścig WTCS Abu Dhabi pozbawił zawodników możliwości rywalizacji o cenne punkty kwalifikacyjne na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Czy World Triathlon zorganizuje dodatkowy wyścig? 

ZOBACZ TEŻ: WTCS Abu Dhabi – to dopiero początek odwołanych wyścigów? 

Odwołany ze względu na złe warunki pogodowe wyścig WTCS Abu Dhabi dla triathlonistów w roku 2024 był wyjątkowo ważny. Zawody nie tylko otwierały mistrzowską serię, lecz także były pierwszą z większych imprez pozwalająca rywalizować o cenne punktu kwalifikacyjne na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Okres kwalifikacyjny, trwający do 1 lipca 2024 zmierza ku końcowi, a każde odwołane wydarzenie pozbawia szans na punkty. 

W ramach odwołanego wyścigu w Abu Dhabi nie odbędzie się jednak żaden dodatkowy start. Taką decyzję kilka dni temu ogłosiło World Triathlon. W zamian za to organizacja zaplanowała rozszerzenie niektórych list startowych pozostałych zawodów. 

Rozszerzone listy startowe

W wewnętrznej notatce skierowanej do krajowych federacji World Triathlon potwierdził, że Zarząd zatwierdził zwiększenie list startowych World Triathlon Cub Races w dziewięciu lokalizacjach.

– Wyścigi World Triathlon Championship Series w Jokohamie i Cagliari będą miały rozszerzone listy z 55 do 60 zawodników. Listy startowe na tych pucharach świata, które odbędą się przed 28 maja – Hongkong, Chengdu, Huatulco, Samarkanda i Wollongong – wzrosną z 65 do 70 sportowców – można przeczytać w oświadczeniu. 

Proporcjonalnie wzrośnie również liczba zawodników, biorących udział w World Triathlon Para Series Montreal oraz Para Cups Taranto i Besancon.

Źródło: World Triathlon

Co ze sztafetami?

Zmianom list startowych nie uległy zawody sztafet, które również zostały odwołane w trakcie WTCS Abu Dhabi. World Triathlon potwierdził, że przed końcem cyklu WTCS odbędą się dodatkowe zawody sztafet drużyn mieszanych. Wyścig finałowy odbędzie się natomiast podczas pucharu świata w Huatulco.

Kwalifikacje olimpijskie sztafet mieszanych w dniu 25 marca [będą ostatnim wydarzeniem], zgodnie z obecnymi kryteriami. Zawody sztafet mieszanych w Huatulco będą jedynymi kwalifikacjami olimpijskimi sztafet mieszanych, zgodnie z pierwotnym planem – brzmi oświadczenie. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze