Brasil Ultra Tri – Rafał Godzwon na mecie! [Aktualizacja: 29 maja, 23:45]

W sobotę o 15:00 czasu polskiego rozpoczęły się zawody Brasil Ultra Tri. To 38 km pływania, 1800 km roweru i 420 biegu. Jako pierwszy na metę dotarł Robert Karaś, który ustanowił nowy rekord świata! Jurand Czabański i Rafał Godzwon znajdują się kolejno na 2. i 3. miejscu i walczą o polskie podium. Śledź relację na żywo wraz z aktualizacjami z tego, co dzieje się na trasie zawodów.

Poniedziałek, 29 maja, 23:45

Rafał Godzwon dobiegł do mety zawodów Brasil Ultra Tri! Organizatorzy oraz support Juranda Czabańskiego poinformowali nas właśnie, że zawodnik jest trzecim uczestnikiem zawodów 10x Ironman, który przekroczył metę. Polskie podium w Brazylii!

Zajął 3. miejsce, a jego czas wyniósł 225 godzin, 9 minut i 47 sekund!

Poniedziałek, 29 maja, 16:00

Przed Rafałem Godzwonem „najtrudniejszy półmaraton”. Tak skomentowała końcówkę rywalizacji 10x Ironman jego żona, wspierająca go w Brazylii. Zawodnikowi zostało do mety 21 kilometrów, ale w Buzios znów upalna pogoda.

Trzymamy kciuki i czekamy na trzeciego Polaka na podium!

Poniedziałek, 29 maja, 16:00

Rafał Godzwon jest coraz bliżej mety Brasil Ultra Tri, ale pogoda daje się mu mocno we znaki! Żona zawodnika (jednocześnie jednoosobowy support) poinformowała, że zawodnik chce uzyskać czas poniżej 10 dni, czyli 240 godzin.

– Dziś pogoda drastycznie się zmieniła. Jest zimno i deszczowo jak w Polsce. Rafałowi do końca zostało 48 km. Nie jest łatwo, ponieważ kontuzje nasilają się z każdym kilometrem.
Zbliża się godzina 9:00 czasu lokalnego i zaczynamy dziesiąty dzień zmagań. Celem Rafała było zrobić 10x Ironman Brazil Ultra Tri w 10 dni. Cel jest w zasięgu ręki, więc biegnie po swoje, a ja jestem z niego bardzo dumna, widząc, jak dzielnie walcz
y.

Taka pogoda była rano w Brazylii:

źródło: Pietra Morais – Instagram.

Poniedziałek, 29 maja, 12:00

Tymczasem w Brazylii coraz cięższe warunki. Tym razem nad samym ranem deszcz i mocny wiatr. Rafał Godzwon ma 35 okrążeń do końca, czyli jest około 55 kilometrów od mety. Kibicujemy Polakowi!

Poniedziałek, 29 maja, 11:00

Rafał Godzwon ma już do mety mniej niż 75 kilometrów, czyli niecałe dwa maratony. Ma też cały czas bezpieczną przewagę nad Carlosem Peną, który przebiegł kilkadziesiąt kilometrów mniej. Warunki w Brazylii są bardzo ciężkie, o czym informowała żona zawodnika.

Warunki są bardzo trudne z powodu wysokich temperatur, jakie tu panują a dzisiaj szczególnie. Czuje się dobrze jak na tyle pokonanych kilometrów. Z kontuzjami radzimy sobie na bieżąco. Trzymajcie mocno kciuki za ukończenie tego dystansu – mogliśmy przeczytać wczoraj w mediach społecznościowych.

Poniedziałek, 29 maja, 09:15

Na trasie pozostaje 7 zawodników Brasil Ultra Tri. Rafał Godzwon utrzymuje się na podium! Według ostatnich informacji przebiegł ponad 343 kilometry. Przewaga nad Carlosem Peną wynosi 50 kilometrów. Rafałowi zostało około 80 km do mety!

Niedziela, 28 maja, 22:15

Jurand Czabański ukończył zawody Brasil Ultra Tri i zajął 2. miejsce! Triathlonista dystans 10x Ironman, czyli 38 km pływania, 1800 km roweru i 420 km biegu ukończył w ok. 200 godzin!*

*Dokładne czasy poszczególnych etapów i dokładny czas całego wyścigu z minutami i sekundami podamy po potwierdzeniu ich przez organizatorów.

W wyścigu nadal pozostaje Rafał Godzwon, który walczy o zajęcie trzeciego miejsca. Jeśli utrzyma dotychczasowe tempo, na podium zawodów w Brazylii stanie trójka Polaków! 

Niedziela, 28 maja, 21:30

Jak podaje support Juranda Czabańskiego, zawodnikowi zostało 1.5 okrążenia, czyli ok. 2.5 km do końca zawodów Brasil Ultra Tri!

Niedziela, 28 maja, 16:20

Jurand Czabański utrzymuje bardzo dobre tempo. Zawodnikowi zostało 15 okrążeń do końca, czyli 24 km!

Źródło: Materiały prywatne Jurand Czabański

Niedziela, 28 maja, 13:30

Jurand Czabański rozpoczyna ostatni maraton! Triathlonista ma do pokonania 42 km!

Zostało tylko 42 km, jednak słońce jest już bardzo wysoko i jest bardzo gorąco, więc Jurand zwolni tempo na ostatnie 42 km – informują członkowie supportu Czabańskiego.

Rafał Godzwon pokonał już ok. 289 km i ma ponad 50 km przewagi nad czwartym zawodnikiem!

Źródło: Materiały prywatne Jurand Czabański

Niedziela, 28 maja, 9:00

Jurand Czabański coraz bliżej ukończenia Brasil Ultra Tri. Około godziny 2:00 polskiego czasu dotarły do nas informacje od supportu zawodnika. Jak przekazał członek zespołu Czabańskiego, na tamten moment triathlonista przebiegł ok. 335 km, co oznacza, że do końca zostało mu mniej niż dwa maratony.

Sobota, 27 maja, 17:25

Jurand Czabański zaczyna ósmy maraton! Jak podaje jego support, zostało mu ok. 118 kilometrów do końca. Czabański decyduje się na częste przerwy, aby chłodzić organizm, ponieważ temperatura w Brazylii jest naprawdę wysoka.

Jurand cały czas walczy z bólem i kilkoma kontuzjami …ale mentalnie jest mocny, więc na pewno skończy – mówi jeden z członków jego drużyny.

Rafałowi Godzwonowi do końca brakuje jeszcze 128 pętli biegowych, czyli ok. 205 km. Godzwon ma ponad 60 km przewagi nad czwartym zawodnikiem.

Sobota, 27 maja, 12:30

W Brasil Ultra Tri zostało dwóch Polaków – Jurand Czabański i Rafał Godzwon. Polacy zajmują kolejno 2. i 3. miejsce w rywalizacji i jeśli utrzymają dotychczasowe tempo, w Brazylii zobaczyć będziemy mogli polskie podium.

Niestety oficjalna strona organizatora z wynikami live nie działa, przez co nie znamy aktualnych pozycji Polaków. Z ostatnich informacji przekazanych przez support Juranda Czabańskiego wynikało, że Czabańskiemu zostało jeszcze 150 km biegu a Godzwonowi ok. 226 km.

Sobota, 27 maja, 10:20

Robert Karaś nowym rekordzistą świata na dystansie 10x Ironman. Zawodnik pokonał dystans 38 km pływania, 1800 km roweru i 420 biegu w ok. 164 godziny!* Oznacza to, że poprzedni rekord (182 godziny) pobił o blisko 20 godzin!

*Dokładne czasy poszczególnych etapów i dokładny czas całego wyścigu z minutami i sekundami podamy po potwierdzeniu ich od organizatorów.

Sobota, 27 maja, 7:50

Jak wynika z informacji podawanych przez support Roberta Karasia, zawodnikowi zostało 7 okrążeń do końca wyścigu, czyli ok. 11 km! Niestety w wyniku kontuzji, o której pisaliśmy wczoraj, triathlonista zmuszony był przejść do marszu. Jak podaje jego team, Karaś powinien dotrzeć na metę za ok. 2 godziny.

Jurand Czabański, jak mówi jego support: „ciągle walczy z kontuzjami, ale daje radę i humor mu dopisuje”. Z ostatniej aktualizacji, którą otrzymaliśmy wynikało, że zawodnik przebiegł ok. 167 km, a następnie zdecydował się na przerwę na sen.

Piątek, 26 maja, 21:30

Robert Karaś i Jurand Czabański z kontuzją! Pozostałą część dystansu (50 kilometrów) Karaś zamierza przejść. Czabański również będzie musiał iść, ale przed nim jeszcze 200 kilometrów. Trzymamy kciuki za obu zawodników!

Doznałem kolejnej kontuzji. To zapalenia mięśnia piszczelowego. Jurand też doznał tej samej kontuzji, a stało się to może 5 minut później. Zostało 50 kilometrów, Jurandowi 200. Niestety do mety trzeba będzie iść. Nie da się tego przerobić. Mnie to zajmie 10 godzin, Jurandowi 40 – powiedział Robert Karaś.

Piątek, 26 maja, 20:30

Jest ciężko. W Brazylii jest bardzo gorąco, a nasi zawodnicy starają się biec w tych niezwykle ciężkich warunkach. Mocne słońce daje o sobie znać i sprawia, że wysiłek jest ogromny.

Robert Karaś przebiegł około 375 kilometrów. Do mety zostało mu niecałe 50 kilometrów! Jurand Czabański dobiega do 230 kilometra.

Wszystko się odzywa w jego ciele, ale Jurand walczy mentalnie i ciśnie dalej. Nie do wiary, do czego jest zdolny, biorąc pod uwagę, ile to już godzin i kilometrów – przekazał nam Timur Endries z supportu Czabańskiego.

Rafał Godzwon zrobił 88 okrążeń, czyli 167 kilometrów.

Piątek, 26 maja, 17:30

Robert Karaś ma za sobą 223 okrążenia biegu. Przebiegł więc już prawie 360 kilometrów, a do mety pozostaje nieco więcej niż 60 kilometrów. Jurand Czabański przekroczył 215 kilometrów biegu, a więc jest na półmetku ostatniej części Brasil Ultra Tri! Wiemy, że teraz zamierza robić częściej przerwy na chłodzenie. Temperatura jest bardzo wysoka i zamierza nieco zwolnić, aby ponownie przyspieszyć wieczorem.

Rafał Godzwon przekroczył 130 kilometrów biegu.

Piątek, 26 maja, 16:00

Robertowi Karasiowi pozostało jeszcze do mety 48 okrążeń. Przypominamy, że każde ma 1,6 kilometra, co oznacza, że do mety pozostaje jeszcze 77 kilometrów.

Polacy są bardzo zmęczeni. – To była ciężka noc z wielkim bólem i walką z własnymi słabościami. Teraz najważniejsze jest przetrwanie – napisała Anna Czabańska.

Piątek, 26 maja, 14:30

Robert Karaś coraz bliżej mety Brasil Ultra Tri! Przebiegł już 211 okrążeń. To oznacza, że do końca zostają około 2 maratony, czyli 84 kilometry!

Jurand Czabański przebiegł 204 kilometry. Rafał Godzwon przebiegł około 115 kilometrów. Trzech Polaków ma ogromną przewagę nad resztą stawki. – Zobrazowaniem przewagi naszej trójki nad resztą świata niech będzie fakt ze 5-9 zawodnik wciąż jedzie na rowerze i ma jeszcze z 6-7 godzin jazdy – napisał nam support Czabańskiego.

Piątek, 26 maja, 12:15

Mamy najnowsze informacje o tym, ile przebiegli Polacy!

 • Robert Karaś – 315 kilometrów
 • Jurand Czabański – 187 kilometrów
 • Rafał Godzwon – 99 kilometrów

Czwartym zawodnikiem na trasie biegowej jest Carlos Pena, który ma za sobą 45 kilometrów. Zawodnicy są na trasie od 141 godzin i 48 minut!

Piątek, 26 maja, 11:20

Mamy najnowszą aktualizację, którą opublikowała ekipa Roberta Karasia. Do mety pozostały mu 72 okrążenia, czyli około 115 kilometrów. W nocy przebiegł ponad jeden maraton.

Robert przebiegł w nocy trochę ponad jeden maraton. Słyszałem, że wyniki w Polsce nie działają, a więc będę się starał częściej podawać aktualizacje. Robert aktualnie zbiera się po przerwie. Liczymy, że dzisiaj późnym wieczorem uda się skończyć wyścig. Jest w ogólnie dobrej kondycji – słyszymy w najnowszej relacji.

Piątek, 26 maja, 10:30

Czy Robert Karaś pobije rekord świata? Aktualny rekordzista Kenneth Vanthuyne uważa, że tak właśnie będzie.

W rozmowie z Akademią Triathlonu Belg powiedział, że „Karaś zasługuje, aby zmiażdżyć ten wynik”. Jego przewidywania to czas wynoszący około 150-160 godzin.

– W takich zawodach bardzo rzadko nie masz żadnych problemów. Może 160 godzin jest bardziej realistyczne. Tak właściwie na sam koniec każdy wynik poniżej rekordu, który nie zostanie przypłacony ciężką kontuzją, będzie wygraną – mówi

ZOBACZ TEŻ: Kenneth Vanthuyne – „Robert Karaś zasługuje na to, aby zmiażdżyć ten rekord świata”

Piątek, 26 maja, 8:45

W Brazylii jeszcze środek nocy, ale wygląda na to, że dzisiaj Robert Karaś powinien dobiec na metę Brasil Ultra Tri. Kilka godzin temu Robert miał za sobą prawie 270 kilometrów biegu!

Jurand Czabański przebiegł 160 kilometrów i udał się na około 1,5 godziny odpoczynku. Rafał Godzwon miał za sobą ponad 70 kilometrów biegu. Niestety, strona z wynikami kolejny raz padła – próbujemy uzyskać najświeższe informacje. Organizatorzy poinformowali, że pracują nad naprawieniem awarii.

Tymczasem jazdę na rowerze zakończył czwarty z zawodników (po 3 Polakach) – Carlos Pena!

Czwartek, 25 maja, 21:30

Jak wynika z informacji podanych przez support Roberta Kasia, u zawodnika pojawiły się problemy z odciskami na palcach. Członkowie zespołu rozcięli przód butów, aby triathlonista miał większą swobodę ruchu.

Niestety nie znamy obecnych wyników naszych zawodników, ponieważ relacja live organizatora przestała działać.

Czwartek, 25 maja, 19:25

Robertowi Karasiowi zostało 180 km do końca! Karaś przebiegł już 240 km i trzyma bardzo dobre tempo. Od dłuższego czasu nie zrobił też żadnej przerwy. Większość trasy Karaś i Czabański (przebiegł ok. 123 km) pokonują razem.

Team Karaś i Jurand Team stają na wysokości zadania. Między dwoma obozami panuje pełna synergia. Wspólne gotowanie i wydawanie pokarmów pozwala oszczędzić trochę czasu dla obu teamów. Nie poddajemy się – napisał w mediach społecznościowych support Karasia.

Rafał Godzwon rozpoczął drugi maraton!

Czwartek, 25 maja, 17:00

Robert Karaś pokonał ponad połowę dystansu trasy biegowej 10x Ironman! Triathlonista przebiegł 139 pętli, z której każda liczy 1.6 km. Oznacza to, że Karaś przebiegł ok. 222 km!

Dobre informacje docierają do nas również z obozu Juranda Czabańskiego, który przebiegł blisko 110 km. Jak wynika z informacji podawanych przez jego support, Czabański spał 1.5 godziny w nocy, a wciągu dnia zaliczył 45 minut drzemki i chociaż brzmi to, nierealnie to mówi, że… nie jest zmęczony.

Rafał Godzwon pokonuje kolejne kilometry i w dobrym tempie zbliża się do końca pierwszego maratonu.

Czwartek, 25 maja, 15:30

Robert Karaś przebiegł 200 km! Oznacza to, że triathlonista zbliża się do połowy trasy biegowej, która liczy 420 km. Jurand Czabański przekroczył z kolei granicę 100 km, a Rafał Godzwon ma na liczniku 16 km.

Czwartek, 25 maja, 14:00

Do Juranda Czabańskiego i Roberta Karasia dołączył Rafał Godzwon! Po zakończeniu etapu rowerowego Godzwon zaliczył 4.5 godziny przerwy i wyruszył na trasę.

W mediach społecznościowych pojawił się obrazek, który z pewnością ucieszy polskich kibiców. Trzech Polaków, na trzech pierwszych miejscach Brasil Ultra Tri, biegnących ramię w ramię!

A skoro Polacy zdominowali bieg, to musiał pojawić się polski akcent. Supporty zawodników zrealizowały zachciankę jedzeniową triathlonistów i… zorganizowały grilla.

Czwartek, 25 maja, 12:30

Jak wynika z relacji supportu Roberta Karasia, zawodnik zaliczył w nocy dłuższą przerwę. Po jej zakończeniu nieustannie kontynuuje bieg. Obecnie zbliża się do 200 km. Jurand Czabański przebiegł ok. 85 km.

Zawodnicy niezmiennie wspierają się na trasie. Niedawno opublikowali zdjęcie ze wspólnej przerwy na posiłek.

Czwartek, 25 maja, 10:30

Według strony z wynikami Robert Karaś zbliża się do 100 okrążenia pętli biegowej. Jurand Czabański ma ich na swoim koncie 45. Z relacji wynika również, że Rafał Godzwon nie zdecydował się na rozpoczęcie biegu od razu po zakończonym rowerze.

Póki co, żaden z supportów nie dzieli się relacjami i nowymi wiadomościami w mediach społecznościowych.

Czwartek, 25 maja, 8:00

Na stronie z oficjalnymi wynikami live przy nazwisku Rafała Godzwona pojawiło się 239 przejechanych okrążeń, co oznacza, że trzeci z Polaków zakończył etap rowerowy!

W Brazylii trwa jeszcze noc, ale według naszych szacunków Robert Karaś przebiegł ok. 150 km, a Jurand Czabański ok. 67 km.

A jak wygląda trasa biegowa 10x Ironman w Brasil Ulta Tri? Opowiedział o niej jeden z członków supportu Roberta Karasia.

Środa, 24 maja, 21:00

Jurand Czabański udał się na zasłużony odpoczynek. Według informacji od jego ekipy zamierza odpoczywać około 2 – 2,5 godziny. Według naszych szacunków przebiegł około 26 kilometrów. Robert Karaś przebiegł ponad 100 kilometrów. Rafał Godzwon ma jeszcze około 220 kilometrów do końca roweru.

Poniższe zdjęcie Rajmunda Nafalskiego świetnie oddaje atmosferę brazylijskich zawodów.

fot. Rajmund Nafalski – Rairuno Nafalsai

Środa, 24 maja, 19:30

Ponad 100 godzin na trasie Brasil Ultra Tri są już zawodnicy ścigający się w dziesięciokrotnym Ironmanie!

Robert Karaś i Jurand Czabański pokonują kolejne kilometry biegu. Rafał Godzwon przejechał ponad 200 okrążeń i według naszych danych, zostało mu około 250 kilometrów roweru. O komentarz dotyczący Brasil Ultra Tri pokusił się Adrian Kostera, który jest pełen podziwu dla startu trzech zawodników i sam przygotowuje się do wyzwania 365 Triathlon.

Robert Karaś, Jurand Czabański, i Rafał Godzwon robią fenomenalną robotę, znajdując się na czele wyścigu i osobiście trzymam mocno kciuki za utrzymanie takiego scenariusza, bo zapewniłoby to nam w pełni polskie podium. I to w jakim stylu! Dotychczasowe czasy Roberta bardzo przypominają te ze Szwajcarii i pozwalają przypuszczać, że obecny rekord należący do Kennetha z Belgii zostanie mocno pobity – napisał.

Środa, 24 maja, 17:15

Czabański i Karaś wspólnie na trasie biegu!

Jurand Czabański miał odpoczywać, ale jednak postanowił rozpocząć część biegową. Siły dodał mu rosół oraz omlet – Im szybciej zacznę, tym szybciej skończępowiedział.

Pierwsze okrążenie Jurand pobiegł w koszulce zadedykowanej swojej przyjaciółce, która ma urodziny, ale nie mogła pojawić się w Rio De Janeiro.

Źródło: Team Jurand Czabański
Źródło: Team Jurand Czabański

Środa, 24 maja, 16:30

Jurand Czabański zakończył jazdę na rowerze!

Przejechał 1800 kilometrów. Jest drugim po Robercie Karasiu zawodnikiem, który tego dokonał. Robert Karaś przebiegł 73 kilometry, a tymczasem Rafał Godzwon zbliża się do 200 okrążeń roweru, co daje około 1500 kilometrów. Poniżej moment, w którym Czabański dojechał do końca drugiej części Brasil Ultra Tri.

Źródło: Janisz Borczyk.

Środa, 24 maja, 15:20

Robert Karaś wrócił na trasę Brasil Ultra Tri!

Zawodnik odpoczywał jednak krócej, niż zapowiadał, bo niecałe 5 godzin. Jest już na trasie i przebiegł kolejne 3 pętle (każda po 1,6 km). Jurand Czabański ma przed sobą trzy ostatnie pętle rowerowe. Rafał Godzwon przejechał 1466 kilometrów. Do końca roweru zostaje mu przejechanie nieco ponad 40 pętli!

Środa, 24 maja, 14:45

Jurand Czabański coraz bliżej zakończenia części rowerowej Brasil Ultra Tri. Według najnowszych informacji zostały mu 4 okrążenia, czyli około 30 kilometrów. – Czuje się bardzo dobrze. Zaczyna jednak się robić bardzo gorąco, a więc 3 godziny snu – powiedział nam członek supportu Timur Endries.

Rafał Godzwon przejechał około 1450 kilometrów. Zawodnicy są już na trasie od 96 godzin, czyli dokładnie 4 dni!

Środa, 24 maja, 13:30

Przed świtem Jurand Czabański miał lekki kryzys. Jego support poinformował nas, że pomimo tego zamierza dokończyć jazdę (rower jest niestety w coraz gorszym stanie) i dopiero wtedy uda się na odpoczynek. Od momentu startu tej części Brasil Ultra Tri spał zaledwie 3 godziny! Zostało mu tylko kilkanaście okrążeń, czyli nieco ponad 100 kilometrów!

Źródło: Team Jurand Czabański

Środa, 24 maja, 11:30

Robert Karaś chce postawić wszystko na jedną kartę!

Zawodnik był kolejny raz zmuszony do przerwania biegu. W tym momencie przebiegł 62 kilometry. Sytuację zdrowotną postanowił wyjaśnić w najnowszej relacji na Instagramie. Zamierza teraz odpoczywać (regenerować się) przez 8 godzin, a następnie chce przebiec pozostałe 360 kilometrów!

Jestem teraz w takim pokoju regeneracji. Postanowiliśmy, że przez 8 godzin będę leczył rany, które powstały na rowerze i które uniemożliwiły mi ukończenie wyścigu w Szwajcarii. Stawiamy wszyscy na jedną kartę. Osiem godzin się leczymy, a następnie postaram się przebiec ciągiem pozostałe 360 kilometrów. Innej możliwości nie widzę. To jest jak tortury, że co 3 godziny trzeba stanąć i okładać się lodem. Robimy regenerację i ruszam na najważniejsze wyzwanie w życiu.

Środa, 24 maja, 10:20

Robert Karaś przebiegł 56 kilometrów, po czym udał się na przerwę i właśnie ruszył ponownie na bieg. Czekamy na dalsze aktualizacje, co z jego stanem zdrowia. Jurand ma za sobą 219 okrążeń, co daje około 1650 kilometrów. Jeszcze trochę i rozpocznie bieg! Kilka godzin temu Czabański zrobił przerwę, zdrzemnął się, wziął prysznic, a po suplementacji ruszył dalej.

Polacy dalej pewnie na trzech pierwszych miejscach. Rafał Godzwon przejechał 1350 kilometrów i ma przewagę 150 kilometrów nad kolejnym zawodnikiem.

Środa, 24 maja, 08:00

W Brazylii jeszcze noc, ale wszyscy nasi zawodnicy pokonują kolejne kilometry rywalizacji. Ekipa Roberta Karasia poinformowała, że Polak około godzinę temu miał za sobą dystans pełnego maratonu. W nocy spał około 2-3 godziny. Czemu taka dłuższa przerwa? Okazuje się, że zawodnikowi odnowiła się kontuzja!

Niestety Robertowi odnowiła się kontuzja ze Szwajcarii. Nawet chodzenie sprawia mu duży problem. Robimy dłuższy odpoczynek, zbijamy opuchliznę. Jesteśmy dobrej myśli, nikt nie myśli o rzuceniu rękawicy – czytamy.

Jurand Czabański jest coraz bliżej zakończenia części rowerowej. Przejechał około 1580 kilometrów. Do końca jazdy na rowerze zostało mu nieco ponad 20 okrążeń. Jurand czuje się dobrze, a odpoczywał ponownie około 45 minut. Rafał Godzwon ma za sobą około 1300 kilometrów na rowerze. W dalszym ciągu zajmuje 3. miejsce!

Źródło: Team Jurand Czabański

Wtorek, 23 maja, 22:00

Support Roberta Karasia potwierdza informacje – zawodnik ukończył 1800 km trasy rowerowej w około 69 godzin. Przed Krasiem ostatni etap zawodów.

Triathlonista zmierzy się z dziesięcioma maratonami, czyli 422 km biegu. Po zakończonym etapie rowerowym zaliczył krótki odpoczynek i rozpoczął bieg!

Na razie całkowity czas zmagań Karasia to 78:40:14. Pływanie ukończył w czasie 9:41:40. Planem zawodnika jest pobicie aktualnego rekordu świata wynoszącego 182 godziny, 43 minuty i 43 sekundy. Czy mu się uda? Z jakim czasem skończy Brasil Ultra Tri?

Przypominamy, że na naszym oficjalnym fanpage’u na Facebooku zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są książki Roberta Karasia. Wystarczy wytypować, w jakim czasie Robert Karaś ukończy Brasil Ultra Tri.

Więcej informacji i typowanie znajdziesz w tym poście!

Wtorek, 23 maja, 20:45

Robert Karaś ukończył etap rowerowy Brasil Ultra Tri! Przy nazwisku Polaka oficjalne wyniki live wskazały na 238 okrążeń!

Z rezultatów podawanych przez organizatora wynika, że Robert Karaś 38 km etapu pływackiego pokonał w czasie 9:41:40. 1800 km trasy rowerowej zajęło mu natomiast 68:58:43.*

Jurand Czabański zbliża się do 200 okrążenia, a Rafał Godzwon (154 okrążenia) wypracował już 17 okrążeń, czyli ok. 130 km przewagi nad czwartym Meksykaninem.

*wyniki mogą się różnić w zależności od ich aktualizacji

Wtorek, 23 maja, 17:00

Robertowi Karasiowi zostało do przejechania ok. 100 km trasy kolarskiej! To już 75 godzina zmagań zawodnika. Karaś zmienił taktykę na odpoczynek i robi krótkie przerwy, aby jak podkreśla jego team: „złapać trochę świeżości”. Support Juranda Czabańskiego odwdzięczył się Karasiowi za pomoc przy rowerze, udostępniając mu kamper, w którym Robert może odpoczywać.

Jurand Czabański i Rafał Godzwon pokonali kolejno 181 i 142 okrążenia.

Wtorek, 23 maja, 14:00 

Robert Karaś – 216 z 238 okrążeń! Zawodnik jest na najlepszej drodze do pobicia rekordu świata.

Oprócz Karasia świetne tempo trzyma Jurand Czabański, który jak informuje jego support: „jedzie w czasie dużo lepszym niż obecny rekord świata na tym dystansie” i pokonał już 172 pętle rowerowe. Support Czabańskiego mówi również o tym, że start w Brazylii to… doskonały trening przed zawodami na dystansie 20x IM, w których Jurand ma zamiar wystartować w październiku.

Rafał Godzwon trzyma równe tempo i przejechał 136 okrążeń.

Wtorek, 23 maja, 12:00 

W Brazylii wstało już słońce. Jak wynika z informacji przekazanych przez support Juranda Czabańskiego, zawodnik cały czas radzi sobie bardzo dobrze i fizycznie czuje się świetnie, jednak mierzy się z problemami technicznymi związanymi z jego rowerem. Na miejscu pomagają mu Janisz Borczyk z teamu Karasia. Mimo problemów Czabański kontynuuje jazdę i przejechał już 164 okrążenia.

Wiemy również, że Rafał Godzwon jest na 128 okrążeniu i „wygląda dobrze”. Robert Karaś zbliża się do końca etapu rowerowego – przyjechał już 209 okrążeń. 

Wtorek, 23 maja, 10:00

Pozytywne informacje dotarły do nas z obozu Roberta Karasia. Triathlonista jest w bardzo dobrej kondycji po ostatniej przerwie na sen. Według jego supportu zawodnikowi zostało ok. 35 okrążeń trasy rowerowej.

Robert ma dużo sił, dobrze się czuje […] Już nie możemy się doczekać, aż wejdzie na bieg – mówił członek jego teamu.

fot. Rajmund Nafalski – Rairuno Nafalsai

Wtorek, 23 maja, 8:00

Polacy umacniają swoją pozycję na podium zawodów Brasil Ultra Tri! Rafał Godzwon przejechał połowę trasy kolarskiej i ma już 14 okrążeń przewagi nad czwartym zawodnikiem. Robert Karaś pokonał 196 okrążeń z 240, a Jurand Czabański 154!

Jak wynika z informacji podawanych przez support Roberta Karasia, w nocy zawodnik zdecydował się po raz pierwszy na dłuższą przerwę na sen. Organizator zapewnił mu osobne, klimatyzowane pomieszczenie. Na chwilę odpoczynku zdecydował się również Jurand Czabański.

Robert zszedł z roweru o 19:30 naszego czasu […] Chcemy, żeby pospał jak najdłużej, ale zobaczymy, jak to będzie. Mamy umowę, że o 22 idziemy po niego i będzie decydował dalej, czy wstaje, czy dobrze mu się śpi i jeszcze chwilę spróbuje się przespać – mówił jeden z członków teamu Karasia.

Źródło: Instagram Jurand Czabański

Poniedziałek, 22 maja, 22:30

Robert Karaś ma już 38 okrążeń przewagi nad Jurandem Czabańskim. Jak podkreślał Czabański, dni w Brazylii są obecnie krótkie, a dzień trwający około 11 godzin, jest pewnym utrudnieniem, kiedy organizm zaczyna odczuwać wzmożone zmęczenie.

Słońce znowu zaczyna uciekać. Cała paka w pogotowiu. Karaś w dobrej formie. Niestety pewnie ciężka nocka będzie przed nami, ale team w gotowości – mówił z kolei support Roberta Karasia.

Poniedziałek, 22 maja, 19:30 

Robert Karaś przejechał już 1200 kilometrów. Triathlonista trzyma mocne tempo i każde okrążenie pokonuje w czasie około 14-15 minut. Jurand Czabański na 2. pozycji przejechał 123 okrążenia, a Rafał Godzwon 89. Przypomnijmy, że jedna pętla trasy rowerowej liczy ok. 7.6 km. 

Triathloniści szukają również sposobów na poradzenie sobie z upałem. W ramach ochłodzenia Karaś i Czabański zatrzymali się, żeby… wspólnie zjeść lody.

Poniedziałek, 22 maja, 17:30

Jurand Czabański pokonał połowę dystansu trasy kolarskiej! Jak wynika z informacji podawanych przez jego support, zajęło mu to ok. 37h 20 min. Sam zawodnik „czuje się super”. W Brazylii panuje pozytywna atmosfera, a Polacy wzajemnie sobie pomagają.

Team Karaś – super. Chłopaki, kiedy potrzeba, pomagają w każdej sytuacji – napisał jeden z członków support Czabańskiego.

Prowadzący wyścig Robert Karaś pokonał już 152 okrążenia, a jadący na 3. pozycji Rafał Godzwon 84.

Źródło: Team Jurand Czabański

Poniedziałek, 22 maja, 15:00

Dotarły do nas dobre informacje z obozu Roberta Karasia, który mierzył się z problemami z oczami. Po odpowiedniej suplementacji stan triathlonisty wrócił do normy.

Mieliśmy mały problem z oczami. Pomimo dobrego samopoczucia, Robert nie mógł podnieść powiek. Uzupełniliśmy mikroelementy, zmieniliśmy dietę na jakiś czas i wszystko wróciło do normy – napisał support Karasia, który według oficjalnych wyników przejechał już 146 pętli.

Drugi z Polaków Jurand Czabański pokonał 109 okrążeń, a znajdujący się na 3. miejscu Rafał Godzwon 77, tym samym budując przewagę sześciu okrążeń nad goniącym go Meksykaninem.

Źródło: Brasil Ultra Tri

Poniedziałek, 22 maja, 12:00

W Brazylii wstaje słońce, a Rafał Godzwon ponownie w top3! Polak wyprzedził Carlosa Pene po raz kolejny. Szykuje się zawzięta walka o podium.

Robert Karaś kontynuuje jazdę, jednak pojawiły się u niego małe problemy zdrowotne.

Robert czuje się bardzo dobrze, jeśli chodzi o fizyczność, o mięśnie i całą resztę. Mamy problem z oczami. Nie wiadomo czy to alergiczny odczyn, czy to przewianie, bo Robert jechał chwilę bez okularów. Szukamy powodów. Będziemy reagować – mówił team Karasia.

Od supportu Juranda Czabańskiego spływają natomiast pozytywne informacje. Mimo że mija 48 godzin wyścigu, a zawodnik zaliczył dwie drzemki po 15 minut i jedną 45-minutową to czuje się dobrze i zbliża się do 100 pokonanych okrążeń.

Poniedziałek, 22 maja, 10:00

W Brasil Ultra Tri trwa zacięta rywalizacja, a w wyścigu ultra trudno cokolwiek przewidzieć. Sytuacja może zmienić się w przeciągu chwili i tak było również tym razem. Jeszcze o godzinie 8:00 Rafał Godzwon znajdował się na 3. miejscu rywalizacji. Chwilę później wyniki live pokazały, że został wyprzedzony przez Meksykanina i ponownie znajduje się na 4. pozycji. Rafał traci do niego jedynie 3 okrążenia.

Poniedziałek, 22 maja, 8:00

Trzech Polaków na trzech pierwszych pozycjach Brasil Ultra Tri! Według oficjalnych wyników Rafał Godzwon wyprzedził Meksykanina Carlosa Pena i wskoczył na 3. miejsce w rywalizacji! Tym samym podium zawodów należy do Polaków!

Źródło: Brasil Ultra Tri

Robert Karaś skutecznie buduje swoją przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Nad drugim Jurandem Czabańskim ma 35 okrążeń przewagi co daje blisko 8 godzin. Jak informuje support Karasia, zawodnik próbował zaliczyć krótką drzemkę, jednak nie mógł zasnąć. Karaś wrócił więc na tor i utrzymuje podobne tempo do tego z początku wyścigu.

Niedziela, 21 maja, 23:30

Mamy dla Was najnowsze wieści z Rio De Janeiro. Robert Karaś przejechał już prawie 100 okrążeń. W tym momencie brakuje mu około 20 kilometrów, aby mieć za sobą dystans 750 kilometrów! Jurand przejechał ponad 510 kilometrów. Rafał przejechał około 320 kilometrów.

W Brazylii są obecnie krótkie dni. Jurand Czabański pisał nam, że dzień trwający około 11 godzin, jest pewnym utrudnieniem. Z aktualizacji u Roberta Karasia dowiadujemy się, że słońce już zaszło, a zawodnicy większą część dnia jeżdżą w ciemności.

Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Po zachodzie, gdy przyjdzie większe zmęczenie – będziemy starali się z nim zrobić przerwę na sen. Roberta delikatnie zaczynają doskwierać plecy na wysokości lędźwi i ogólne zmęczenie mięśni – czytamy.

Niedziela, 21 maja, 20:55

Według aktualnych wyników Robert Karaś przejechał już ponad 1/3 dystansu roweru 10x Ironman – ponad 600 kilometrów! Wielokrotny rekordzista świata ultra pokonuje każde okrążenie w około 13-14 minut.

Jurand Czabański przejechał już 433 kilometry. Rafał Godzwon ma za sobą 35 okrążeń, czyli 275 kilometrów.

Źródło: Brasil Ultra Tri

Niedziela, 21 maja, 18:30

Uwaga – konkurs! Do wzięcia książki „Robert Karaś. Moja siła”

Co należy zrobić? Wytypować, w jakim czasie Robert Karaś ukończy Brasil Ultra Tri. Więcej informacji i typowanie znajdziesz w tym poście!

Niedziela, 21 maja, 18:00

Robert Karaś przejechał już ponad 500 kilometrów!

Support Juranda Czabańskiego poinformował nas, że Robert Karaś przejechał 74 okrążenia (każde ma 7,6 km), co daje ponad 550 km! Zbliża się więc do 1/3 części rowerowej.

Jurand przejechał 365 kilometrów, a Rafał Godzwon ma za sobą 205 kilometrów. Z informacji od ekipy Karasia wynika, że teraz cały czas utrzymuje się wysoka temperatura.

Robert jest po 27h nieziemskiego wysiłku. Temperatura w ciągu dnia nie spada już poniżej 25-26 stopni w cieniu. W tym czasie w nocy zrobił 45 min przerwy na spanie. Pokonał już 38 km pływania i 69 okrążeń na trasie rowerowej co daje ponad 520 km.

Niedziela, 21 maja, 17:00

Jak wygląda praca supportu zawodników podczas części rowerowej? Pokazał to niedawno Janisz Borczyk. – Szybkie strefy żywieniowe, tak właśnie nasz wyścig wygląda od środka. Nie ma siedzenia – napisał.

Żródło: Janisz Borczyk.

W przypadku Rafała Godzwona jego supportem jest żona, która kilka dni temu… skręciła kostkę! – Moim wsparciem jest zawsze żona, która uczestniczy ze mną w każdych moich zawodach. Zajmuje się praktycznie organizacją wszystkiego, co mi jest potrzebne, znakomicie się rozumiemy i dzielimy pasją – opowiadał nam przed zawodami.

Niedziela, 21 maja, 15:00

Według najnowszych informacji Robert Karaś przejechał już około 450 km (60 okrążeń). Jurand Czabański pokonał 300 kilometrów. Carlos Pena ma 3. wynik, który wynosi około 160 km.

Źródło: Instagram Jurand Czabański

Niedziela, 21 maja, 13:45

Zastanawiałeś się kiedyś, jak podczas ogromnych dystansów odpoczywają zawodnicy? Każdy z nich ma inną „taktykę”. Przykładowo podczas bicia rekordu świata, Kenneth Vanthuyne decydował się na dłuższe, godzinne przerwy, podczas których spał. Inni zawodnicy wybierali częstsze, ale krótsze drzemki. Jak to wygląda w Brasil Ultra Tri?

Pierwsza noc minęła. Robert wykonał kawał dobrej roboty. Przejechał ponad 400km. Od początku wyścigu miał 45 minut drzemki – czytamy w aktualizacji Roberta Karasia.

Odpoczywał też Jurand Czabański. Na razie zdecydował się na jedną krótką drzemkę.

Pierwszy raz położył się dwie godziny temu. Na razie spał tylko 15 minut i ruszył dalej. Czuje się dobrze – przekazał nam support Juranda.

Źródło: Team Jurand Czabański

Niedziela, 21 maja, 11:45

W Brazylii właśnie wstaje słońce. Robert Karaś przejechał już 337,5 km. Jurand Czabański dojeżdża właśnie do 200 kilometrów. Rafał Godzwon jest tuż poza podium – przejechał 67,5 km.

Alexandre Fontenelli, Beto Stael i Andreas Richter kończą pływanie i dołączą do reszty zawodników na pętli rowerowej.

Źródło: Team Jurand Czabański

Niedziela, 21 maja, 9:45

Robert Karaś sukcesywnie zwiększa swoją przewagę nad resztą zawodników. Karaś odskoczył znajdującemu się na 2. miejscu Jurandowi Czabańskiemu na 19 okrążeń. Według aktualnych wyników Brasil Ultra Tri na 4. pozycji znajduje się Rafał Godzwon, który przejechał już 7 okrążeń trasy rowerowej.

Jak wynika z relacji prowadzonej przez support Roberta Karasia, lider wyścigu zaliczył krótką przerwę w postaci 45 minut snu, jednak od razu wrócił na trasę i kontynuuje zmagania.

Niedziela, 21 maja, 3:35

Trzynaście godzin temu Jurand Czabański wszedł do wody i rozpoczął rywalizację w Brasil Ultra Tri. Właśnie teraz otrzymaliśmy informację, że zakończył dystans 38 kilometrów pływania. Teraz zamierza coś zjeść i ruszyć na trasę rowerową nocną porą. Na 3. miejscu jest aktualnie Carlos Pena, który przepłynął 34,4 km.

Źródło: Team Jurand Czabański

Niedziela, 21 maja, 2:05

Robert Karaś od 2 godzin jedzie kolejne pętle rowerowe. Zrobił już ich 12. Przypomnijmy, że każda ma 7,65 km. Łącznie każdy z zawodników będzie musiał zrobić 240 pętli. W tym miejscu powinny ukazywać się w miarę aktualne wyniki od rozpoczęcia części rowerowej.

W Brazylii jest już wieczór. Nie pada deszcz i w tym momencie jest 20 stopni. Jako drugi z wody powinien wyjść Jurand Czabański, który kilkadziesiąt minut temu miał za sobą 31 kilometrów. Ekipa Juranda dostarcza mu między innym wodę i ciepły rosół. Poniższe zdjęcie otrzymaliśmy od Anny Czabańskiej, która wraz z przyjaciółmi (m.in. Timurem Endriesem) stanowi support zawodnika.

Źródło: Team Jurand Czabański
Źródło: Team Jurand Czabański

Sobota, 20 maja, 23:45

Robert Karaś kończy pływanie!

Jego czas to 9 godzin i 35 minut. Tym samym Polak uzyskał czas, który jest lepszy od tego podczas Swissultra w sierpniu tego roku. Tam dystans 38 km zakończył w 9 godzin i 44 minuty. Pierwsza część drogi do rekordu świata pokonana!

Jurand Czabański przepłynął 28 kilometrów. Na 3. miejscu Carlos Pena (26,5 km), a na 4. miejscu jest Rafał Godzwon. Przepłynął 23,5 km!

Sobota, 20 maja, 22:00

Robert Karaś coraz bliżej końca etapu pływackiego. Przepłynął już 25 kilometrów. – Jesteśmy po 13 przerwie na żywienie. 25 km za nim. Robert z duża przewaga prowadzi (dokładne różnice czasowe poznamy po zakończeniu roweru). W przerwach na jedzenie – żartuje co jest mega dobra wiadomością – czytamy w mediach społecznościowych.

W ekipie Karasia za relację w mediach społecznościowych jest Błażej Baja. Poniżej film, w którym pokazuje Club Arete de Buzios, w którym rozgrywany jest Brasil Ultra Tri.

Źródło: Błażej Baja

Sobota, 20 maja, 20:00

Mamy najnowsze informacje od supportu Juranda Czabańskiego. Po 6 godzinach od startu rywalizacji Robert Karaś przepłynął już 23,9 km. Jurand ma za sobą dystans 18,5 kilometra. Carlos Pena i Rafał Godzwon zajmują odpowiednio 3. oraz 4. miejsce (16,7 km oraz 15,8 km).

– Jest dobrze, Robert i Jurand jako jedyni bez wyjścia z wody. W połowie Jurand się uśmiechnął.

Sobota, 20 maja, 18:30

Po ponad 4 godzinach wyścigu Brasil Ultra Tri Robert Karaś jest już w połowie dystansu pływackiego. Pokonał 19 kilometrów.

Robert ma już za sobą ponad połowę dystansu pływackiego. Na 19 km prawie każda długość pokonuje w tym samym czasie. Stale przyjmuje płyny i żele co 1900 m. Czuje się dobrze – czytamy w aktualizacji ekipy Karasia. Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego swissultra Robert 38 kilometrów w rywalizacji 10x Ironman przepłynął w czasie 9 godzin i 44 minut.
Jurand Czabański płynie aktualnie na 2. miejscu, a Rafał Godzwon zajmuje 4. pozycję.

Sobota, 20 maja, 17:00

Robert Karaś jest na prowadzeniu Brasil Ultra Tri. Płynie z prędkością 1:28 na 100 metrów. Po 2,5 godziny sytuacja wyglądała następująco:

 1. Robert Karaś – ok 10,3 km
 2. Jurand Czabański – 8,5 km
 3. Carlos Pena – 7,7 km

Sobota, 20 maja, 16:00

Ekipa Roberta Karasia podała, że zawodnik robi przerwę na przyjmowanie płynów co 1900 metrów (połowę dystansu IM). Słońce jest coraz wyżej, bo w Brazylii zbliża się aktualnie południe.

Z informacji wysłanych przez członków supportu Juranda Czabańskiego wiemy, że Karaś przepłynął już około 7,6 km. Jurand Czabański przepłynął niecałe 6,5 kilometra, a Rafał 5,6 km.

Źródło: Team Jurand Czabański

Sobota, 20 maja, 14:00

3,2,1… START! Rywalizacja na dystansie 10x Ironman w ramach Brasil Ultra Tri rozpoczęta. Śledź relację na żywo na Akademii Triathlonu. Warto ten tekst dodać do zakładek!

Przypomnijmy, że na dystansie 10x startuje łącznie 10 zawodników. Trzech z nich to Polacy: Robert Karaś, Rafał Godzwon oraz Jurand Czabański. Pierwszą częścią rywalizacji będzie przepłynięcie 38 kilometrów na basenie 50 metrów. Wyniki na żywo możesz śledzić w tym miejscu, ale miej na uwadze, że basen będzie przez organizatorów liczony ręcznie, a więc pełne wyniki poznamy zapewne najwcześniej za kilka godzin.

Źródło: Brasil Ultra Tri

Najważniejsze informacje o Brasil Ultra Tri

Brasil Ultra Tri jest pierwszą tegoroczną imprezą w pucharu świata IUTA. Rywalizacja, która odbywa się w Rio De Janeiro, będzie obejmowała między innymi dystanse podwójnego, potrójnego i pięciokrotnego Ironmana. Nas najbardziej interesuje rywalizacja na dystansie 10x Ironman w wersji continuous (bez przerwy). Tam właśnie na liście startowej są Jurand Czabański, Rafał Godzwon oraz Robert Karaś.

Dystans 10x Ironman to 38 kilometrów pływania, 1800 kilometrów na rowerze oraz 420 kilometrów biegu. Relację będziesz mógł śledzić przez następnie dni na żywo na Akademii Triathlonu. Wyniki live (dystans pokonany przez zawodników) znajdziesz pod tym odnośnikiem.

Lista startowa dystansu 10x Ironman:

 • Rafał Godzwon (Polska)
 • Robert Karaś (Polska)
 • Jurand Czabański (Polska)

 • Beto Steal (Brazylia)
 • Alexandre Fontenelli (Brazylia)
 • Carlos Pena (Meksyk)
 • Vincenzo Catalano (Włochy)
 • Goulwenn Tristant (Francja)
 • Andreas Richter (Niemcy)
 • Prashantakumar Hipparagi (Indie)

Zasady Brasil Ultra Tri

Rywalizacja rozpocznie się o 15:00 w sobotę czasu polskiego. Zakończenie przewidziano na 2 czerwca. Maksymalny limit zawodów 10x Ironman w wersji ciągłej wynosi 324 godziny. Jako że są to zawody pucharu świata (ten status uzyskały niedawno), to możliwe będzie uzyskanie na zawodach rekordu świata. Atak na rekord zapowiada Robert Karaś. Aktualnie najlepszy wynik na świecie wynosi 182 godziny, 43 minuty i 43 sekundy i należy do Belga Kennetha Vanthuyne.

Każdy z zawodników będzie przechodził badania antydopingowe. Poszczególni uczestnicy mogą być wspierani na trasie przez swój support. Nie jest on obowiązkowy, ale nie ma też ograniczenia liczby osób, które mogą asystować zawodnikowi.

Nie ma też konkretnych zasad dotyczących odpoczynku. Zawodnicy mogą decydować w dowolny sposób, ile i w jakim czasie będą odpoczywali na trasie zawodów.

Gdzie i jak odbywa się rywalizacja w Brasil Ultra Tri?

Rywalizacja w pucharze świata Brasil Ultra Tri na dystansie 10x Ironman odbywa się w Clube Arete Buzios. Zawodnicy będą pływali na basenie 50 metrów pod okiem ratownika. Basen ma głębokość 2,1 m.

Basen Brasil Ultra Tri
Źródło: Brasil Ultra Tri

Jazda na rowerze będzie się odbywała na terenie Club Arete de Buzios. Długość pętli wynosi 7,5 kilometra, a całość odbywa się w zamkniętym ruchu drogowym.

Trasa biegowa ma 1,6 kilometra i jest częściowo zamknięta.

Zawodników czeka odpowiednio:

 • 760 długości basenu (38 kilometrów)
 • 240 okrążeń na rowerze (1800 kilometrów)
 • 262 okrążenia biegu (420 kilometrów)
fot. Brasil Ultra Tri
Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

44 KOMENTARZE

 1. Nie ogarniam tego matematycznie. Miało się zacząć 20.05 o 15:00. Zaczęło się chyba godzinę wcześniej. 28.05 o 22:15 pojawia się info, że Czabański ukonczył w ok. 200godz. Potem podają czas 206 godzin, czyli, że ukończył 29.05 o 04:00. To skąd ta informacja z 22:15. Poza tym, dlaczego trzeba czekać tak długo na ogłoszenie czasów??? Przecież wszyscy zaczęli razem. Jak ktoś przekracza linie mety, to od razu wiadomo, ile minęło. Weryfikacja wyniku nie powinna zająć więcej niż minutę, bo może trzeba sekundę dodać lub odjąć. Przecież nic nie trzeba liczyć Żadnego odejmowania czasów przerw. Zawody są w formule ciągłej. Ktoś to kuma???

  • Faktycznie, te 206 godzin nie pasuje. Spróbujemy to zweryfikować z organizatorami.

 2. Jakieś wieści z trasy o Rafale ile ma jeszcze okrążeń i jak jest jego przewaga nad Carlosem??

 3. Dziewiąty dzień rywalizacji
  Brasil Ultra Tri 🏊‍♂️🚴🏃

  Rafał właśnie udał się na odpoczynek, ma zasobą 434/506 okrążeń czyli ma jeszcze do pokonania 115 km.
  Warunki są bardzo trudne z powodu wysokich temperatur jakie tu panują a w dniu dzisiejszym szczegolnie🔥

  Czuje się dobrze jak na tyle pokonanych kilometrów😉
  Z kontuzjami radzimy sobie na bieżąco😔 Trzymajcie mocno kciuki za ukończenie tego dystansu.

  Fotka z dzisiejszego poranka 😁

  Iinfo z fb

 4. Dlaczego nie ma informacji o pozostałych Polakach? Ostatnia wzmianka z wczoraj ok 17…

 5. A co to się stało, że Akademia Triathlonie przestała informować o przebiegu wyścigu?

 6. informujcie proszę jak reszta zawodników, chyba że skupiliście się głównie na Robercie

 7. Pierwszy raz w historii wynik poniżej tygodnia!!! Brawo Robert!!! Brawo Polska!!!

 8. 14:12 450 okrążeń Karaś
  365 Jurand
  310 Godzwon

  I tyle wiadomo jakoś sie to aktualizuje

 9. 12.56 Karaś pokonał 443 z 506 okrążeń. Nic nowszego nie ma na stronie. Btw. Na Chrome działa, ale to pewnie dlatego ze strony nie wyłączyłem tylko co jakiś czas odświeżam. Ogółem żenada w takich czasach taka technologia i wyniku nie potrafią aktualizować.

 10. Powodzenia, już blisko! Czy czwarty zawodnik już biegnie, czy tylko polscy zawodnicy?

 11. 21:00 środa i fajne zdjęcie Karasia z Jurandem. Ale istotne jest to jak wyglada Karaś. Kojarzycie jak spuchnięty był w Szwajcarii w zeszłym roku ? Wyglądał jakby miał mocny odczyn allergiczny. Natomiast na tym zdjeciu zupełnie inaczej i wyglada mocno. Niby kontuzja ta sama dała się we znaki, ale wygląd \ forma wyglada z gola odmiennie. Reasumując jak nic się nie stanie to pobije obecny rekord (z zeszłego roku) o ok.30h? 🥹

 12. Chyba coś pokręciliście. Ostatnia aktualizacja Karasia jest z 10.44 czyli przed przerwą medyczną. Wciąż ma przebiegnięte 40 okrążeń czyli jakieś 64 km. A Czubański idzie na rekord świata jak na razie.

 13. Pojawiła/odnowiła się kontuzja… Ciekawe czy mental pozwoli mu odciąć się od bólu i ukończyć… Pozostało 'jedynie’ 9 maratonów…

 14. to 1 okrążenie to jest czas basenu, więc w momencie aktualizacji z 20:30 nie ukończył jeszcze etapu rowerowego

  • Fajnie, że czytacie komentarze i poprawiacie. Wkradł Wam się czeski błąd zamiast 68:58:43 powinno być 68:58:34

 15. W zawodach w których padł rekord świata w 10x IM etap kolarski zakończył się z czasem ~107h. Robert ma ponad dobę zapasu na część biegowa!

  • Ale przewaga Pana Roberta! To będzie spektakularny wynik, może uda się poprawić rekord nawet o dwie doby!

 16. Zostawiam komentarz dla zasięgów. Cały czas obserwuje. Bardzo sie ciesze, że jest ktoś kto relacjonuje co tam sie dzieje.
  Pozdrawiam!!

 17. Mam pytanie odnosnie tych live wynikow – co dokladnie oznacza kolumna „Tempo Final”? Jak ona jest liczona? Zakladam, ze to jest sumaryczny czas od momentu startu zawodnika, ale w takim razie dlaczego roznice w „Tempo Final” pomiedzy poszczegolnymi zawodnikami zmieniaja sie w czasie? Z gory dzieki!

  • Nad tym samym się zastanawiałem, przecież tam nie było rolling startu ani nic takiego, więc tak samo myślałem, że powinni mieć wszyscy jednakowy na trasie.

   • Jest podany czas ostatniego pomiaru, czyli jak ktoś śpi od 3 godzin to ten czas to wskazuje, podobnie jak akurat jest na trasie i powiedzmy już 18 min jedzie 🙂

 18. Cieszę się że Robert znowu podchodzi do bicia rekordu, tym razem wydaje mi się że mu się uda i zmiarzdzy ostatni rekord…
  Ale w samych relacjach wydarzenia brakuje tego reporterstwa Adriana Kostery i Jego Teamu, wydaje mi się że sierpniowe wydarzenie było większym SHOW… No może też kwestia tego, że wtedy to było po raz pierwszy, takie nowe itp…
  Mimo wszystko co jakiś czas odświeżam waszą relacje i instagramy chłopaków, ich sponsorów itp, fajna promocja też dla samego Triathlonu w Polsce 🙂

 19. Fajnie by było jakby ktoś napisał czym się na codzień zajmują pozostali zawodnicy bo Karasia znamy wszyscy. Kim są jego konkurenci

 20. Barwo. Zawsze przy tego typu imprezach czytam was. Informacje rzetelne, konkretne i na bieżąco. Dobra robota!

 21. Pierniczyć te Lanzarote, tutaj się dopiero dzieje… Powodzonka, do boju Polsko 🇵🇱 Polacy nie boją się wyzwań trudnych, co widać… na liście nikogo z PTO, żadnego Blummfelda czy innego Norwega, boją się prawidłowej rywalizacji na długim dystansie.

 22. Same tuzy triathlonu startują w tych zawodach.
  Już zamówiłem popcorn i wzięłam urlop w tym terminie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane