ME powracają do Belgii. Polacy gotowi na ściganie we Flandrii

W piątek, 25 sierpnia w belgijskim Menen rozpoczną się multisportowe mistrzostwa Europy. Pośród zawodników i zawodniczek, którzy powalczą o medale są między innymi Tomasz Brembor i Marta Łagownik (Elita). Startują również reprezentanci Polski AG.

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Marcinek: „W Malborku walkę będę toczył sam z sobą”

Przez następne kilka dni Menen w Belgii gościło będzie zawodników z całej Europy. Powalczą oni o medale multisportowych mistrzostw Europy. Impreza powraca do Belgii po kilkunastu latach przerwy, a przez kilka dni w poszczególnych wyścigach uczestniczyć będzie około 1800 osób.

Na listach startowych triathlonu są między innymi Tomasz Brembor i Marta Łagownik, a o medal w aquathlonie powalczy Maja Wąsik.

Na początek aquathlon

W piątek zawodnicy i zawodniczki elity, U23/juniorzy oraz age-grouperzy zmierzą się w mistrzostwach Europy w aquathlonie. Tutaj Polskę w wyścigu Elity reprezentowała będzie Maja Wąsik. W wyścigu age-group wystartują również Pamela Broniarek, Małgorzata Łoś oraz Krzysztof Dubiński.

Start wyścigu w piątek, 25 sierpnia o godzinie 14:00. Zawodnicy będą mieli do pokonania 1000 metrów pływania, a następnie pobiegną 5 kilometrów. Pełna lista startowa znajduje się w tym miejscu.

Brembor i Łagownik powalczą o medale elity

Rywalizacja zawodników w triathlonie zaplanowana została na 27 sierpnia (niedziela). Będzie się odbywała na średnim dystansie (1900 metrów – 90 kilometrów – 21 km). Tutaj w wyścigu elity czekają nas spore emocje, bo Polskę reprezentowali będą Marta Łagownik oraz Tomasz Brembor.

Brembora czeka rywalizacja z takimi zawodnikami jak Christophe De Keyser (79. miejsce w rankingu PTO), Nicola Duchi oraz Ondrej Kubo. Pośród rywalek Marty Łagowik są między innymi Camilla Pedersen oraz Diede Diederiks.

W wyścigach age-grouperów Polskę reprezentowali będą Sabina Bartecka, Anna Michalak, Jakub Orłowski, Aron Huć, Paweł Bruzgielewicz, Bartosz Dymek, Marek Fordoński, Janusz Misiaszek, Krzysztof Zarzycki i Marcin Wąsik.

Również w niedzielę zawodnicy przystąpią do wyścigu o tytuły mistrzowskie w aquabike na średnim dystansie (1900 metrów pływania – 90 km roweru). Tutaj rywalizowali będą tylko age-grouperzy.

Na liście startowej są Aleksandra Wiertelak, Aleksandra Rzeszutko, Natalia Postawa, Magdalena Goezte, Maciej Florczak, Jakub Baradziej, Marek Piekarski, Bartosz Stańczak, Grzegorz Sękowski i Piotr Łazaronek.

Start zawodów triathlonowych i aquabike o godzinie 12:00. Więcej informacji wraz z harmonogramem znajdziesz na stronie organizatora.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Nie widzę żadnego sensu w tych ME, tym bardziej że odbywają się dokładnie w tym samym terminie co MŚ ironman 70,3… zero prestiżu i konkurencji

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze