Brodnica w cyklu Garmin Iron Triathlon 2019!

Urokliwa Brodnica na stałe zagościła w kalendarzu triathlonowych imprez w naszym kraju, a przyszłoroczne zawody w tej miejscowości odbędą się już po raz szósty!  Po raz pierwszy zagości tam Garmin Iron Triathlon – najstarszy i największy w Polsce cykl imprez triathlonowych. Zawody w Brodnicy odbędą się 25 sierpnia 2019 r.

Garmin Iron Triathlon Brodnica 2019

Brodnica jest kolejną, całkiem nową lokalizacją, która weszła w skład przyszłorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Do tej pory w tej miejscowości gościł popularny cykl Triathlon Series. Podczas Garmin Iron Triathlon Brodnica 2019 triathloniści będą mieli do wyboru trzy dystanse: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu), popularną „ćwiartkę”, czyli 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz najkrótszy dystans 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km), który najczęściej wybierają debiutanci chcący spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Na każdym z dystansów oprócz rywalizacji indywidualnej odbędą się również wyścigi trzyosobowych sztafet, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci Garmin Kids. Najmłodsi rywalizować będą na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Etap pływacki podczas brodnickich zawodów odbędzie się w Jeziorze Niskie Brodno. Przy jeziorze znajduje się plaża oraz pięknie położony, nowoczesny i funkcjonalnie zagospodarowany teren przystani kajakowej na Zakolu Drwęcy. Trasa kolarska prowadzić będzie w stronę miejscowości Zbiczno. Pętla biegowa zostanie poprowadzona wzdłuż ul. Wczasowej. Biuro zawodów, meta i strefa zmian znajdować się będą na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Zielone Wzgórze.

Garmin Iron Triathlon Brodnica 2019

Brodnica leży na malowniczym Pojezierzu Brodnickim, na którym znajduje się ponad sto jezior i co roku przyciąga tysiące turystów pragnących spędzić wolny czas na łonie natury. Również dzięki walorom przyrody lokalizacja ta jest znakomita do przeprowadzania zawodów triathlonowych. Zalety Brodnicy znane są zawodnikom nie od dziś. Po pierwsze miasto położone jest nad Drwęcą – jedną z najczystszych polskich rzek i w granicach tzw. Zielonych Płuc Polski (Brodnicki Park Krajobrazowy), a po drugie miasto leży na skrzyżowaniu najważniejszych tras komunikacyjnych, przez to wszyscy chętni mogą tu szybko i bez problemu dojechać przede wszystkim z Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Trójmiasta, Olsztyna, Poznania czy Łodzi.

Zapisy na Garmin Iron Triathlon 2019 ruszają 7 grudnia 2019 r. o godz. 12:00, a pre-zapisy dla finisherów cyklu dotychczasowych edycji wystartują 5 grudnia o godz. 18:00 i potrwają 24 godziny!Zawodnicy, którzy wystartują w więcej niż jednej imprezie otrzymają specjalne rabaty. Szczegóły na oficjalnej stronie www.irontriathlon.ploraz na facebookowym profilu www.facebook.com/irontriathlon/.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane