Alistair Brownlee kontuzjowany. Co z wyścigiem Sub7Sub8?

Kto zastąpi Alistara Brownleego w wyścigu Sub7Sub8, czyli w próbie złamania granicy 7 godzin na trasie pełnego Ironmana? Sprawdź.

ZOBACZ TEŻ: Sub7Sub8: Medialne show czy prawdziwa próba?

Wiadomo już, że Brownlee, który według lekarzy musi zająć się leczeniem przeciążonego biodra, wycofał się z próby bicia rekordu. Nowym rywalem Kristiana Blummenfelta został Joe Skipper, którego w ostatni weekend mogliśmy oglądać na trasie zawodów JBL Triathlon w Sierakowie.

Pierwotnie Skipper miał być pacemakerem swojego rodaka Brownleego. Teraz zastąpi go w wyścigu, który odbędzie się już 5 czerwca.

„Szczerze mówiąc, jestem załamany” – powiedział Brownlee. „Byłem już sfrustrowany koniecznością opuszczenia MŚ w St.George, a teraz przytrafia mi się to. (…) Mocno zaangażowałem się w ten projekt i uwielbiałem pracować ze swoją drużyną. To był cel, który stymulował mnie sportowo na równi z igrzyskami olimpijskimi. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby wspierać Joe”.

Uraz nie wyklucza Brownleego całkowicie z udziału w Sub7Sub8. Zostanie on pacemakerem Skippera na trasie wyścigu pływackiego. Co ciekawe, wraz z wycofaniem się Brytyjczyka ze startu rolę pacemakera porzucił jego brat Jonathan Brownlee. Zastąpi go niemiecki maratończyk Frank Schauer.

Joe Skipper
Joe Skipper, foto: JBLTriathlonSierakow (FB)

Zmianę rywala skomentował również sam Blummenfelt: „Z Joe wcale nie będzie mi łatwiej. Ma więcej osiągnięć w wyścigach na pełnym dystansie i zajmuje wyższe miejsce w rankingu od Alistaira. Nie mogę doczekać się tego wyzwania”.

Alistair Brownlee nie jest pierwszym zawodnikiem, który musiał wycofać się z wyścigu Sub7Sub8. Na wcześniejszym etapie przygotowań z powodu kontuzji projekt opuściła Lucy Charles-Barkley. Zastąpiła ją Kat Matthews.

ZOBACZ TEŻ: Stępniak oraz Jahnz najszybsi na ćwiartce Ironmana [WYNIKI JBL Triathlon Sieraków]

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
1,757ObserwującyObserwuj
343SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze