Cameron Brown w wieku 43 lat wygrywa Ironmana

Cameron Brown przeszedł do historii ustanawiając swoisty rekord świata. Dokonał niezwykłego wyczynu – w wieku 43 lat wygrał po raz 12 Ironman New Zealand w Taupo. Jest to najstarszy zawodnik w historii, który wygrał Ironmana. Nikt wcześniej nie zwyciężył tych samych zawodów 12 razy. Jakby było mało Cameron zatrzymał zegar z czasem 08:07:57 i ustanowił rekord trasy. Dzięki swojemu doświadczeniu perfekcyjnie zaplanował i oceniał wyścig. Wyszedł z wody jako 11, lecz nie panikował. Na rowerze konsekwentnie przesuwał się do przodu aż do 180 km. Kiedy inni zawodnicy eliminowani byli przez kurcze, Cameron został na prowadzeniu wraz z Callum’em Millward’em.

CameronBrown2

Ironman.com

Biegli ramię w ramię aż do 39 km. Na ostatnich 3 km Brown miał jeszcze siłę aby przyspieszyć i zrobić 1 min. 30 sek. przewagi nad drugim zawodnikiem. Po kliknięciu w imię i nazwisko konkretnego zawodnika zobaczycie dane szczegółowe z wyścigu.

NAME SWIM BIKE RUN
BROWN, Cameron NZL 1 00:48:37 04:29:13 02:44:54 08:07:58
SKIPPER, Joe GBR 2 00:53:11 04:25:11 02:45:51 08:09:37
MILLWARD, Callum NZL 3 00:46:49 04:31:13 02:48:01 08:10:57

Wśród kobiet wygrała Meredith Kessler (37 lat) . Na podium w Ironman New Zeland stanęła po raz 5 i również ustanowiła rekord trasy z czasem 08:56:07.

CameronBrown3

ironman.com

Cameron Brown udowodnił, że po 40 można jeszcze kręcić niesamowite czasy w światowej klasie zawodach. Ciekawostką jest fakt, że na pływaniu i rowerze zrobił życiówki.

W zawodach startował również bloger Akademii Triathlonu Paweł Chalacis! Poprawił swoją życiówkę na dystansie Ironman o 7 minut. Gratulujemy Paweł i czekamy na relację.