Castle Triathlon Malbork: Tyczyński oraz Ciołczyk ze złotymi medalami MP na długim dystansie

Jacek Tyczyński oraz Magda Ciołczyk zostali mistrzami Polski na dystansie długim. O medale walczono dzisiaj w zawodach Castle Triathlon w Malborku.

Castle Triathlon Malbork był wydarzeniem dwudniowym. Wczoraj zawodnicy startowali w wyścigach na dystansie 1/4 IM i 1/8 IM.

Głównym wydarzeniem niedzieli był wyścig mający rangę mistrzostw Polski na dystansie długim (3,8 km, 180 km, 42,2 km). Oprócz tego startowano jeszcze na 1/2 IM oraz w mających również rangę MP zawodach w Aquabike’u.

Castle Triathlon Malbork – wyniki MP mężczyzn

Pierwszy na mecie zameldował się Jacek Tyczyński, który przebył trasę w 08:12:02 i w ten sposób zapewnił sobie tytuł mistrza Polski. Wicemistrzem Polski został Łukasz Kalaszczyński, który linię mety przekroczył 6 minut po zwycięzcy. Na brązowy medal MP zapracował dzisiaj Marcin Ławicki. Jego wynik to 08:20:20.

Castle Triathlon Malbork – wyniki MP kobiet

Magda Ciołczyk pokonała trasę Castle Triathlon Malbork w 10:22:03. Ten czas dał jej zwycięstwo w klasyfikacji kobiet i tytuł mistrzyni Polski na długim dystansie.

Na drugim miejscu zawody ukończyła Ewa Urbańska. Świeżo upieczona wicemistrzyni Polski dotarła do mety w 10:29:07. Brązowy medal MP wywalczyła w Malborku Joanna Markucka. Czas tej zawodniczki do 10:38:19.

1 CIOŁCZYK MAGDA 01:14:04 05:01:26 04:02:27 10:22:03
2 URBAŃSKA EWA 01:13:21 05:06:51 04:02:50 10:29:07
3 MARKUCKA JOANNA 01:10:28 05:25:46 03:55:35 10:38:19
4 KNOFEL-LASZCZYŃSKA AGATA 01:25:07 05:41:38 04:04:47 11:18:45
5 WŁODARSKA BOGUMIŁA 01:09:59 05:48:42 04:16:27 11:22:09
6 HAŁA MARTA 01:23:56 06:00:52 04:02:01 11:37:08
7 GNIOT KATARZYNA 01:21:51 06:04:23 04:17:54 11:51:14
8 CHOJNACKA MARTA 01:31:42 06:02:37 04:10:03 11:54:27