Castle Triathlon Malbork już w najbliższą niedzielę!

Już w tę niedzielę, 4 września, ponad pół tysiąca triathlonistów wystartuje w Castle Triathlon Malbork! Zawodnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów – pełen dystans Ironman, gdzie muszą przepłynąć 3,8 km, przejechać na rowerze 180 km oraz na zakończenie przebiec maraton, czyli 42,2 km lub dystans o połowę krótszy – 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu). W tym roku jest również możliwość wystartowania w sztafecie, gdzie jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.

 

Triathloniści rozpoczną swoje zmagania w rzece Nogat, gdzie u stóp Zamku Krzyżackiego wytyczona została trasa pływacka. Następnie zawodnicy przesiądą się na rowery i pokonają szybką i płaską trasę kolarską wytyczoną przez Żuławy Wiślane. Etap biegowy będzie niezwykle widowiskowy, gdyż przebiegać będzie między innymi przez tereny Muzeum Zamkowego w Malborku.

154020

 

Udział w Malborku potwierdzili m.in. Mikołaj Luft zawodnik PRO, aktualny Mistrz Polski w Triathlonie, który w ostatnich czterech latach nie miał sobie równych na trasie malborskiego triathlonu na krótszym z dystansów, Olga Kowalska, medalistka Mistrzostw Polski w Triathlonie i Duathlonie, uczestniczka Mistrzostw Świata Age Group na Hawajach oraz Michał Majka – zeszłoroczny zwycięzca Castle Triathlon Malbork na dystansie IM. W czasie rywalizacji na „połówce” będziemy mogli zobaczyć również generała Romana Polko oraz aktora Tomasza Karolaka.

ctm2016 luft

„Cieszymy się, że już po raz piętnasty możemy zorganizować Castle Triathlon Malbork. Jest to jedna z niewielu imprez triathlonowych w Polsce o tak długiej historii, przez którą przewinęło się tysiące zawodników” – powiedział Marcin Waniewski, dyrektor zawodów.

ctm2015 foto_14

Cały czas można zapisać się na Castle Triathlon Malbork. Organizatorzy przedłużyli termin zapisów z 21 sierpnia do 3 września do godziny 18:00. Aby zarejestrować się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.castletriathlon.com.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze