Castle Triathlon Malbork: Miłosz Sowiński mistrzem Polski na długim dystansie! 

Miłosz Sowiński zdominował mistrzostwa Polski na długim dystansie! Przed startem zapowiadał zdobycie tytułu i złamanie 8 godzin. Plan zrealizował w stu procentach. 

ZOBACZ TEŻ: IRONMAN 5150 Poznań: Zwycięstwo Janickiego i Bańbor 

W niedzielę 3 września podczas zawodów Castle Triathlon Malbork rozegrana została jedna z najważniejszych imprez na triathlonowej mapie Polski – mistrzostwa kraju na długim dystansie. 

Miłosz Sowiński po raz drugi! 

Miłosz Sowiński przed startem w Castle Triathlon Malbork przyznał, że ma dwa cele: zdobycie mistrzostwa Polski i złamanie 8 godzin. Na metę wbiegł, realizując je w świetnym stylu. 

Sowiński od początku wyścigu utrzymywał się w jego czołówce. Z wody wyszedł na 5. miejscu. Na etapie rowerym triathlonista narzucił mocne tempo. W swoich mediach społecznościowych żartobliwie, ale niezwykle trafnie jazdę Sowińskiego skomentował Maciej Bodnar, były polski PRO. 

Po wybiegnięciu z T2, Sowiński miał 9 minut przewagi nad drugim zawodnikiem. Na kilka kilometrów przed metą jego zwycięstwo i złamanie 8 godzin było na tyle pewne, że na profilu zawodnika na instagramie jego kibice rozpoczęli typowanie czasu. Ostatecznie Miłosz Sowiński wbiegł na metę z czasem 7:55:47 i powtórzył sukces z 2020 roku, zostając mistrzem Polski na długim dystansie. 

Drugim zawodnikiem na mecie, który skończył rywalizację blisko 10 minut za Sowińskim, był Piotr Ławicki (08:05:39). Na najniższym stopniu podium stanął Jacek Tyczyński (08:18:16).

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze