Castle Triathlon Malbork – zawody u stóp Zamku Krzyżackiego

W Malborku już po raz trzeci triathloniści będą mogli wystartować na dystansie IM, gdzie do pokonania jest 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. Mowa oczywiście o zawodach Castle Triathlon Malbork, które odbędą się w niedzielę 4 września. Oprócz pełnego dystansu, zawodnicy mogą wybrać dystans o połowę krótszy, czyli 1/2 IM.

 

Zawody w Malborku charakteryzują się niesamowitą scenerią etapu pływackiego, który rozgrywany będzie u stóp Zamku Krzyżackiego w rzece Nogat. Płaska trasa kolarska, jedna z najszybszych w Polsce, przebiegać będzie przez Żuławy Wiślane. Trasa biegowa w dużej mierze pozwoli na poznanie uroków Muzeum Zamkowego.

 

„Malbork ma bardzo dogodne warunki do przeprowadzenia zawodów triathlonowych. Zabytki miasta, a także lokalizacja nad rzeką Nogat oraz na Żuławach Wiślanych pozwalają na organizację szybkiej i widowiskowej imprezy. Na trasie zawodnicy będą mogli podziwiać m.in. największą budowlę z cegły na świecie, co jest z pewnością nie lada atrakcją.” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

 

Nowością w tym roku są sztafety, które będą rozegrane na obu dystansach. Start w sztafecie pozwala na zapoznanie się z triathlonem, a najczęściej wybierają je debiutanci, którzy nie czują się jeszcze na siłach by pokonać cały dystans triathlonu. W rywalizacji sztafet jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.

 

„Wyścig sztafet, to świetna forma wspólnego spędzania czasu, jak i integracji klubowej, czy firmowej, a zainteresowanie tego typu rywalizacją jest z roku na rok coraz większe” – dodaje Florek.

 

Rejestracja na zawody jest już uruchomiona. Organizatorzy w tym roku przygotowali 700 pakietów startowych dla zawodników startujących na obu dystansach. Aby zapisać się na Castle Triathlon Malbork należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.castletriathlon.com. Szczegółowe informacje znajdują się również na facebookowym profilu imprezy: https://www.facebook.com/castletri/.

 

Sponsorami imprezy są: Garmin, Giant, PowerBar oraz firma SAE. Jak co roku, patronat nad imprezą objął nasz portal Akademia Triathlonu.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,183ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze