Castle Triathlon Malbork – zawody u stóp Zamku Krzyżackiego

W Malborku już po raz trzeci triathloniści będą mogli wystartować na dystansie IM, gdzie do pokonania jest 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. Mowa oczywiście o zawodach Castle Triathlon Malbork, które odbędą się w niedzielę 4 września. Oprócz pełnego dystansu, zawodnicy mogą wybrać dystans o połowę krótszy, czyli 1/2 IM.

 

Zawody w Malborku charakteryzują się niesamowitą scenerią etapu pływackiego, który rozgrywany będzie u stóp Zamku Krzyżackiego w rzece Nogat. Płaska trasa kolarska, jedna z najszybszych w Polsce, przebiegać będzie przez Żuławy Wiślane. Trasa biegowa w dużej mierze pozwoli na poznanie uroków Muzeum Zamkowego.

 

„Malbork ma bardzo dogodne warunki do przeprowadzenia zawodów triathlonowych. Zabytki miasta, a także lokalizacja nad rzeką Nogat oraz na Żuławach Wiślanych pozwalają na organizację szybkiej i widowiskowej imprezy. Na trasie zawodnicy będą mogli podziwiać m.in. największą budowlę z cegły na świecie, co jest z pewnością nie lada atrakcją.” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

 

Nowością w tym roku są sztafety, które będą rozegrane na obu dystansach. Start w sztafecie pozwala na zapoznanie się z triathlonem, a najczęściej wybierają je debiutanci, którzy nie czują się jeszcze na siłach by pokonać cały dystans triathlonu. W rywalizacji sztafet jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.

 

„Wyścig sztafet, to świetna forma wspólnego spędzania czasu, jak i integracji klubowej, czy firmowej, a zainteresowanie tego typu rywalizacją jest z roku na rok coraz większe” – dodaje Florek.

 

Rejestracja na zawody jest już uruchomiona. Organizatorzy w tym roku przygotowali 700 pakietów startowych dla zawodników startujących na obu dystansach. Aby zapisać się na Castle Triathlon Malbork należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.castletriathlon.com. Szczegółowe informacje znajdują się również na facebookowym profilu imprezy: https://www.facebook.com/castletri/.

 

Sponsorami imprezy są: Garmin, Giant, PowerBar oraz firma SAE. Jak co roku, patronat nad imprezą objął nasz portal Akademia Triathlonu.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,564FaniLubię
993ObserwującyObserwuj
290SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X