Challange Malta powraca w zmienionej wersji

Triathlon na średnim dystansie wróci na śródziemnomorską wyspę 1 października 2023 roku. Jednak dzięki silnym staraniom i wsparciu rządu wyścig zyska nową nazwę — Visit Malta Challange Malta. 

Podczas zeszłorocznej, pierwszej edycji, imprezy Malta gościła sportowców z 27 krajów. W rywalizacji mężczyzn PRO najlepszy okazał się Niek Heidorn z czasem 3:44:58. 7 miejsce wywalczył Polak – Miłosz Sowiński, który wyścig ukończył z wynikiem 3:58:57. W kategorii kobiet PRO zwyciężyła Svenja Thes z czasem 4:17:17.

Głównym celem dla organizatorów na rok 2023 jest zwiększenie liczby startujących osób do 800. Jak twierdzą, Malta ma ogromny potencjał do tego typu startów:

Malta jest naprawdę jednym z najbardziej idyllicznych miejsc do triathlonu. Z ciepłym klimatem, zróżnicowanym terenem i spektakularną scenerią w połączeniu z bogatą i różnorodną kulturą – powiedział Jort Vlam, dyrektor generalny Challenge Family.

Wyścig na Malcie ma stać się w przyszłości jednym z najważniejszych wydarzeń międzynarodowych w świecie triathlonu:

Cieszymy się, że możemy ściśle współpracować z Visit Malta i zespołem Challenge Malta w drugiej i przyszłych edycjach, aby uczynić Challenge Malta obowiązkowym wydarzeniem w międzynarodowym kalendarzu triathlonu. Z niecierpliwością czekamy na Challenge Malta jako wydarzenie, które lokalna społeczność organizuje z dumą, jednocześnie ciesząc się wszystkimi ekonomicznymi i społecznymi korzyściami, jakie zapewnia międzynarodowy triathlon na całym świecie. Chciałbym skorzystać z tej okazji, aby podziękować ministrowi turystyki Claytonowi Bartolo, ministrowi sportu Cliftonowi Grima i ministrowi transportu Aarona Farugii za ich znaczące wsparcie i nie możemy się doczekać wspólnej pracy nad sukcesem Challenge Malta.

Visit Malta Challange Malta ma również promować większą świadomość zapewnienia bezpieczeństwa sportowcom. CORSA wraz z zespołem marketingowym Transport Malta rozpocznie ogólnokrajową kampanię, mającą zwrócić uwagę lokalnych kierowców na bezpieczeństwo i potrzeby biegaczy oraz rowerzystów. 

Zapisy na wyścig znajdziecie na stronie: https://malta-challenge.com

ZOBACZ TEŻ: Miłosz Sowiński na trasie pierwszego w historii Challenge Malta

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,078FaniLubię
1,147ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

10gr12:4021:40Enea Triathlon Pod Dachem

Najpopularniejsze

X
X