Challenge Madrid – nowe zawody na dystansie ironman

Jedno z największych sportowych miast jakim jest Madryt dołączyło do Challenge Family. Inauguracyjne zawody na dystansie pełnego ironmana Challenge Madrid będą miały miejsce 24 września 2017 roku z metą ulokowaną w samym centrum Madrytu, które jest odwiedzane przez tysiące turystów z całego świata każdego dnia.

Challenge Madrid powiększa grono 49 już istniejących zawodów z serii Challenge. Na tej imprezie będzie można zdobyć kwalifikację na The Championship, które Challenge Family będzie organizować na dystansie połowy ironmana w Samorin.

Pływanie 3,8 km rozpocznie się 75 kilometrów od stolicy w najbardziej uroczym i atrakcyjnym turystycznie miejscu położonym w regionie Madrytu o nazwie Buitrago de Lozoya. 180 km roweru prowadzi przez piękne krajobrazy gór Sierra Nevada, zahaczając o takie szczyty jak Morcuera (1.796 m n.p.m.) i Cotos (1.830 m n.p.m.).

Maraton to pięć okrążeń przebiegających przy samej rzece Manzanares. Na ostatnich kilometrach triathlonistów czeka podbieg pod wzniesienie Cuesta de la Vega. Meta usytuowana jest na jednym z najważniejszych placów Madrytu Puerta del Sol. Jest on uważany za centrum Madrytu i Hiszpanii. Tu jest tak zwany kilometr zerowy, od którego zaczyna się mierzyć odległości na drogach wychodzących z Madrytu.

“Jesteśmy podekscytowani witając Madryt w naszej serii zawodów Challenge Family. Challenge Madrid jest naszym dziesiątym pełnym dystansem i nie wyobrażamy sobie lepszego miejsca na to wydarzenie. Ekipa Challenge Family Madrid wykonała kawał dobrej roboty, wdrażając tą imprezę z metą w samym centrum Madrytu” – powiedział Zibi Szlufcik, Prezes Challenge Family.

Dla zawodników przyjeżdżających z zagranicy Madryt oferuje niekończące się możliwości kulturalne i rozrywkowe. Dla fanów sportu obowiązkowa jest wizyta na stadionie Santiago Bernabeu, gdzie na swoim podwórku rozgrywa mecze Real Madrid.

Więcej informacji o zawodach znajdziecie na stronie www.challenge-madrid.com

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze