Challenge Poznań ogłasza ME w Triathlonie w 2016 roku

Komunikat Prasowy organizatorów Challenge Poznań:

 

Challenge Family i Europejska Federacja Triathlonu ogłosiły, że w ramach Challenge Poznań odbędą się Mistrzostwa Europy na Długim Dystansie (ETU) w 2016 roku. To pierwsze zawody tej klasy rozegrane w naszej części kontynentu. Przewodniczący European Triathlon Union – Renato Bertrandi mówi: – Jako ETU jesteśmy dumni ze współpracy z Challenge Family. Odbywa się ona na mocnych fundamentach: wysokiej jakości zawodów, dobremu przygotowaniu i przyjacielskiej rywalizacji, którą zawdzięczamy organizatorom imprez Challenge. Cieszymy się, że triathlon tak dobrze rozwija się w Europie, zwłaszcza w regionach, które nie wykazywały zainteresowania tym sportem wcześniej. Jesteśmy po prostu dumni z rosnącej popularności tego sportu w Polsce i największej imprezy triathlonowej właśnie w Poznaniu. Widzimy w Polsce duży potencjał i to właśnie w Poznań postrzegamy jako stolicę tego sportu – dodaje.

Dzięki wysiłkowi Endu Sport – firmy zajmującej się organizacją imprez triathlonowych, Poznań był areną ENEA Poznań Triathlon 2014, a od 2015 roku będzie korzystał z licencji Challenge Family – jednej z dwóch światowych organizacji triathlonowych. Organizacyjny i medialny sukces poznańskiej imprezy wraz z nawiązaniem współpracy z jedną z najbardziej dynamiczniej rozwijających się organizacji triathlonowych na świecie skłoniły Federację do podjęcia przełomowej decyzji w historii ETU.

 

Prezydent Poznania – Ryszard Grobelny cieszy się z wyboru Poznania na gospodarza triathlonowych Mistrzostw Europy. – Chciałbym powitać Europejską Federację Triathlonu w Poznaniu – mieście, które zostało okrzyknięte polską stolicą sportu. Ponad 30 lat temu właśnie tutaj narodził się polski triathlon i jestem zadowolony z faktu, że takim przedsięwzięciem kontynuujemy tą wspaniałą tradycję. Duch sportu wśród mieszkańców Poznania odzwierciedlony jest w niezwykłej atmosferze, jaka towarzyszy wydarzeniom sportowym. Praktycznie każdy uczestnik jakichkolwiek zawodów odbywających się w naszym mieście podkreśla niesamowite wrażenie, jakie wywarł na nim doping tłumów na każdym kilometrze biegu czy trasy kolarskiej. Mocno wierzę w to, że wszyscy – zarówno zawodnicy, jak i przedstawiciele ETU w pełni podzielą naszą pasję i osobiście doświadczą tego, że nasze hasło: Poznań – miasto know-how staje się rzeczywistością. Dlatego też nie mogę wprost się doczekać współpracy z tak doświadczoną organizacją, jaką jest Europejska Federacja Triathlonu oraz Challenge Family – podkreśla.

 

Zadowolenia nie kryje również Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport, firmy, która jest współorganizatorem poznańskich zawodów: – To dla nas olbrzymi zaszczyt, ale i spore zobowiązanie. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania wieloletniego doświadczenia zdobytego w organizacji imprez triathlonowych. Jestem przekonany, że uczestnicy, którzy przyjadą do Poznania z całej Europy, znajdą tutaj doskonałe warunki do sportowej rywalizacji. Mam nadzieję, że udany start zachęci ich również do udziału w kolejnych imprezach z cyklu ENEA Tri Tour.

 

challenge poznan1

 

Zibi Szlufcik, Prezes Challenge Family, podkreśla wagę współpracy dwóch organizacji: – Praca z Federacją jest integralną częścią naszej strategii. Mamy te same, wspólne cele aby wspierać i rozwijać sport, dostarczyć sportowcom wyjątkowej jakości zawodów oraz inspirować pozostałych aby stali się częścią triathlonowej rodziny. Jesteśmy zachwyceni, że kultowe dla tej części Europy zawody – Challenge Poznań zostały wybrane jako miejsce, gdzie odbędą się mistrzostwa kontynentu w triathlonie w 2016 r. Z niecierpliwością czekamy na pracę zespołem z Poznania oraz z ETU – dzięki czemu nie tylko zawodnikom, ale także kibicom i mieszkańcom Poznania dostarczymy wyjątkowych wrażeń –mówi.

 

W 2016 roku zawodnicy będą rywalizowali na pełnym dystansie (3,8 km pływania, 180 km rowerem i 42,1 km biegiem). Mistrzostwa Europy na długim dystansie ETU Challenge Poznań odbędą się też na tej samej trasie co przyszłoroczne zawody Challenge Poznań, które startują 26 lipca 2015 r. Szybka i płaska trasa oraz legendarne już wsparcie kibiców – porównywalne tylko do kultowego niemieckiego Challenge Roth – wraz z niebywałą atmosferą, jest gwarantem wyjątkowego wydarzenia dla wszystkich sportowców. Partnerem wykonawczym zawodów jest cykl ENEA Tri Tour, w którego niezwykły klimat wpisuje się poznańska impreza. Zapisy na Challenge Poznań 2015 otwarte są pod poniższym linkiem www.challenge-poznan.pl.

 

etu

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Szkoda że to wszystko zmierza w kierunku wielkiej komercji – nabijania kasy federacjom ETU, WTU, ITU, sritu – 1500 zł, za co ?????? za 5 żeli, 5 bananów, koszulkę, czy może pilnowanie roweru??? Ludzie w naszym kraju zarabiają tyle pieniędzy na miesiąc i mają na utrzymaniu dzieci, dla kogo to jest ??? Zabawa dla 20 gości z elity, którym ktoś sfinansuje start.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
433SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze