Challenge Praga już w 2017 roku

Stolica Czech, Praga dołącza do cyklu zawodów triathlonowych Challenge Family. Impreza odbędzie się już 29 lipca 2017 roku. Zawodnicy będą się ścigali w ścisłym centrum miasta, na trasie położonej bardzo blisko Zamku na Hradczanach, Mostu Karola czy Teatru Narodowego. Dystans główny to połowa ironmana, czyli 1,9 km pływania, 90 km roweru i 21,1 km biegu.

“My jako Challenge Family jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi dołączając Challenge Prague do naszej serii.” – powiedział Zibi Szlufcik Prezes Challenge Family. “Jako jedno z najpiękniejszych miast na świecie, Praga zapewnia zawodnikom nieskończone możliwości do uprawiania sportu jak i do turystyki. Gościnność Czechów jest jest powszechnie znana, dzięki czemu triathloniści mogą liczyć na fantastyczne wrażenia z zawodów. Aktywne wsparcie Czeskiego Związku Triathlonu, miasta i organizacjom turystycznym te zawody staną się szybko “obowiązkowymi do zaliczenia”.

Triathlon w Pradze organizowany jest od dwóch lat pod nazwą TriPrague. W tym sezonie, pod nową nazwą Challenge zostanie zmieniona trasa tak, że cały wyścig będzie szybszy, bardziej atrakcyjny i bezpieczniejszy. Na pływaniu i rowerze będą znaczące zmiany, a na bieganiu trasa będzie zamknięta całkowicie od ruchu samochodowego.

Podczas małego festiwalu Challenge będzie można wziąć udział w innych zawodach towarzyszących. Impreza rozpocznie się od wyścigu Challenge Junior dla triathlonistów w wieku od 8 do 15 lat. Dla tych, którzy będą chcieli zadebiutować w triathlonie na znacznie krótszym dystansie będzie możliwość podczas Try-Athlonu, na dystansie 380 m pływania, 18 km roweru i 4,2 km biegu. Sztafety mogą się zapisywać zarówno na dystans połowy ironmana, jak również na krótki Try-Athlon.

 

TRIPrague 2016 from SPORTIFY on Vimeo.

 

Link do witryny zawodów: http://www.challenge-prague.com/en/

Powiązane Artykuły

5 KOMENTARZE

  1. Jeszcze nie podali kwoty wpisowego (zakładka Entry Fee). Rejestracja też jeszcze nie ruszyła. Trzeba zaglądać na stronę co jakiś czas.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane