Challenge Roth 2024 wyprzedane w rekordowym czasie

W poniedziałek rozpoczęła się rejestracja do kolejnej edycji Challenge Roth. Chętni, którzy chcieli się zapisać, musieli mieć sporo szczęścia. Tym razem wszystkie miejsca wyprzedzały się jeszcze szybciej niż rok temu!

Tegoroczna edycja Challenge Roth była najszybszym wyścigiem w historii. Magnus Ditlev poprawił rekord trasy, a Daniela Ryf uzyskała najlepszy czas dystansu Ironman. Wyścig co roku budzi ogromne zainteresowanie pośród zawodników. Rok temu wszystkie miejsca wyprzedzały się w kilka minut. W tym roku na rejestrację było zaledwie… 40 sekund!

ZOBACZ TEŻ: Najszybsze Challenge Roth w historii. Ditlev z rekordem trasy, Ryf z rekordem dystansu Ironman 

Kilka tysięcy miejsc w minutę!

Pierwsze sloty na Challenge Roth można był wykupić w okresie samego wyścigu na miejscu. W ten sposób organizatorzy sprzedali około 1000 miejsc. Rejestracja online została otwarta w poniedziałek rano, a slota uzyskali tylko najszybsi. Organizatorzy ogłosili, że ponad 3000 miejsce sprzedało się w niecałą minutę.

Challenge Roth 2024 zostało w pełni wykupione! Dziękujemy za zaufanie i lojalność. Cieszy nas to i staramy się stworzyć dla was najlepszy możliwy wyścig – czytamy na stronie organizatora.

Przyszłoroczna edycja, która odbędzie się 7 lipca, będzie startem około 3500 zawodników indywidualnych oraz sztafet. Organizatorzy zaznaczyli, że nie ma możliwości zwiększenia liczby slotów ze względów bezpieczeństwa.

Kolejna szansa dopiero w grudniu!

Tak jak poprzednio rejestracja wywołała spory odzew w mediach społecznościowych. Niektórzy zawodnicy cieszyli się, że uzyskali miejsce, a inny sugerowali, że wysłali zgłoszenie praktycznie o równej godzinie i miejsc nie było nawet po kilku sekundach.

Dla tych, którym nie udało się uzyskać miejsca, mamy dobrą informację. Tak samo, jak rok temu, organizatorzy imprezy ogłosili, że druga runda rejestracja odbędzie się w grudniu. Wtedy do puli trafią sloty, które nie zostały wcześniej opłacone oraz miejsca, które nie zostały wykorzystane przez sponsorów.

Wszyscy chętni będą mogli uzyskać miejsce 6 grudnia. Organizatorzy przeznaczą 50€ z każdego pakietu na cele charytatywne. Wszystkie informacje związane z rejestracją na Challenge Roth dostępne są na tej stronie.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze