Challenge Roth zwraca część wpisowego za odwołane zawody! „Jeśli mamy być realistami, nie będzie w tym roku żadnej dużej imprezy”

Jedna z największych i najlepszych imprez na świecie odwołana. DATEV CHALLENGE Roth znika z tegorocznego kalendarza imprez sportowych. Organizatorzy odwołują imprezę i zwracają wpisowe pomniejszone o opłatę administracyjną. Apelują również o pomoc finansową i zapowiadają otwarcie rejestracji na 2021 rok!

Odwołanie tak dużej i popularnej imprezy to przykra informacja nie tylko dla triathlonistów – wielu z nich wybiera Roth na swoją główną imprezę. To cios również dla organizatorów, restauratorów, hotelarzy i branży turystycznej. Dla mnie osobiście, mimo że nie planowałem w tym roku startu w Roth, to również smutna informacja, bo czuję ogromny sentyment do tej imprezy.

To właśnie w Roth zmierzyłem się po raz pierwszy w życiu z dystansem Ironmana. Pamiętam, jak doskonale zorganizowaną imprezą jest Challenge Roth. Poza Hawajami i moją ulubioną Gdynią nie ma drugiej takiej.

Ale cytując Felixa Walchshöfera z Chellenge Roth, jakie to wszystko ma znaczenie w obliczu pandemii koronowirusa? W bardzo emocjonalnym filmie, razem z całą grupą zaangażowanych w organizację członków Challenge Family, usłyszeliśmy chyba po raz pierwszy z ust wpływowego człowieka w triathlonie, że należy sobie wybić z głowy jakiekolwiek starty w triathlonie w 2020 roku.

Co prawda padają słowa „big events”, ale… będąc realistami, jakie to ma znaczenie, czy impreza ma kilka tysięcy czy 300 zawodników.

Anulowanie i zwrot opłaty wpisowej za Challenge Roth

Wszyscy zawodnicy, którzy są zarejestrowani w DATEV Challenge Roth 2020, automatycznie otrzymają zwrot wpisowego, pomniejszony o opłatę administracyjną w wysokości 90€.

Organizatorzy proszą jednak o wyrozumiałość i pomoc: 

„Jeśli jesteście w stanie wesprzeć nas w tej trudnej sytuacji ekonomicznej, będziemy bardzo wdzięczni. Możesz to zrobić poprzez dobrowolne zrzeczenie się części zwrotu pieniędzy. Prosimy o podanie w mailu na adres [email protected] kwoty, w jakiej wysokości możecie zrezygnować z opłaty startowej oprócz opłaty manipulacyjnej. Dzięki darowiźnie solidarnościowej w wysokości 100 euro lub więcej, otrzymasz dwie możliwości wcześniejszej rejestracji w DATEV Challenge Roth w ciągu najbliższych 10 lat. Dziękujemy za każde wsparcie, którego jesteś w stanie udzielić!

W oświadczeniu Challenge Roth czytamy:

„To najtrudniejsza decyzja, jaką musieliśmy podjąć od czasu założenia Challenge 19 lat temu w 2002 roku. Długo się zmagaliśmy z myślami, rozważaliśmy każdą możliwą alternatywę, ale rozprzestrzenianie się wirusa, który dotarł do prawie każdego kraju na świecie, doprowadziło nas do bolesnej świadomości, że nie ma innej alternatywy niż odwołanie tegorocznego wyścigu.

Niemcy i cały świat stoją w obliczu ogromnego wyzwania. Stale rosnąca liczba zachorowań i zgonów zmusza nas do ponownego przemyślenia sytuacji i dostosowania własnego spojrzenia na wiele rzeczy, które są nam drogie. Musimy nauczyć się, że sport, a zwłaszcza nasz ukochany triathlon, nie jest właściwie najważniejszą rzeczą w życiu. W tej chwili chodzi o rzeczy, które są większe i ważniejsze od triathlonu. Chodzi o powstrzymanie agresywnego i śmiertelnego wirusa.

Jeśli weźmiemy pod uwagę ogromne konsekwencje pandemii na światową populację, odwołanie imprezy sportowej – nawet tak dużej jak DATEV Challenge Roth – jest nieistotne, jest jak ziarenko piasku na pustyni. Powinniśmy o tym pamiętać.

Zaplanowaliśmy już rejestrację na kolejne DATEV Challenge Roth 4 lipca 2021 roku. Każdy, kto zarejestrował się na DATEV Challenge Roth w 2020 roku, będzie miał prawo zarejestrować się na 2021 przed innymi osobami”.

Pełne oświadczenie: 

Challenge Roth wielokrotnie była wybierana w Niemczech najlepsza imprezą triathlonową na świecie.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane