Challenge Roth – nowa trasa biegowa i najwyższa nagród pula w Europie

Challenge Roth to kultowy europejski triathlon na dystansie ironman 3,8-1, który w tym roku będzie obchodził 35 rocznicę istnienia. Impreza cieszy się bardzo dużą popularnością, bo co roku do Roth zjeżdża się 2.500-3.500 triathlonistów z całego świata. Największym atutem jest klimat jaki tworzą kibice, a jest ich na trasie zawodów około 30 tysięcy. Roth to także miejsce gdzie są bite rekordy świata na dystansie ironman przez najlepszych triathlonistów PRO. W ubiegłym roku po raz pierwszy zmieniono trasę biegową, w związku z czym zawodnicy mieli do pokonania 330 m przewyższenia. Organizatorzy poprowadzili trasę na dwóch pętlach, dzięki temu chcieli stworzyć bardziej widowiskowe zawody dla kibiców. Nie wszystkim się to spodobało. A bardziej wymagająca trasa oddaliła najlepszych od bicia rekordów dystansu ironman.

Organizatorzy DATEV Challenge Roth trwającego już 35 lat liczyli się z tym, że zmiana trasy biegowej będzie dłuższym procesem. W tym roku powrócono do jednego okrążenia oraz zmniejszono przewyższenie do 160 metrów. Mniejsze przewyższenie sprzyja szybszemu bieganiu. Aktualna trasa jest miksem dwóch poprzednich wersji. Miejscowość Büchenbach pozostaje, a Kanał Roth powraca. Trasa biegowa jest praktycznie płaska poza podbiegiem tuż przed Büchenbach. Za zmianami wnioskowali sami uczestnicy. Po zawodach w 2017 roku prawie połowa triathlonistów wypełniła ankietę, w której zwracali uwagę, że dwukrotne pokonywanie podbiegu przed Büchenbach jest bardzo wymagające.

Dyrektor zawodów DATEV Challenge Roth Felix Walchshöfer ogłosił, że w 2018 roku triathlon w Roth będzie dysponował największą pulą nagród pieniężnych w Europie. Dla zawodników PRO przygotowano $200.000, w przeliczeniu na złotówki to około 687.000 zł. Wraz z wprowadzonymi zmianami 1 lipca w Roth możemy spodziewać się najlepszych triathlonistów walczących o zarówno o wysokie nagrody pieniężne jak i o rekordy świata na dystansie ironman 3,8 km – 180 km – 42,2 km.

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,446ObserwującyObserwuj
439SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze