ChampionMan Duathlon Czempiń – mistrzostwa Polski już w ten weekend

Powraca największa impreza duathlonowa w Polsce. Już ten weekend rozegrane zostaną ChampionMan Duathlon Czempiń, w ramach których wyłonieni zostaną mistrzowie Polski na dystansie średnim. 

ZOBACZ TEŻ: Duathlon Czempiń imprezą roku 2022!

Zgodnie z tradycją w sportowym kalendarzu zawodów w Polsce, drugi tydzień maja to ChampionMan Duathlon Czempiń. To już siódma edycja imprezy, której pomysł powstania narodził się w 2014 roku. 

Jak mówił w rozmowie z Akademią Triathlonu Piotr Lisiecki, organizator zawodów: lista startowa wypełnia się momentalnie, a wydarzenie w Czempiniu to wielkie święto duathlonu. W tym roku, na kilka dni przed zawodami, na liście znajduje się już blisko 800 nazwisk. 

ChampionMan Duathlon Czempiń 2023

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 12 i 13 maja. W sobotę po raz czwarty w ramach ChampionMan Duathlon Czempiń rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim (10km biegu- 60km roweru – 10 km biegu). 

Jak informują organizatorzy: „Mistrzostwa odbywać się będą w kategorii open (zawodnicy Pro i amatorzy), a także wśród najlepszych amatorów w swoich kategoriach wiekowych, gdzie będzie prowadzona klasyfikacja wiekowa co 5 lat. Oczywiście nie zabraknie także lokalnych kategorii, w których wyłonieni zostaną Mistrzowie i Mistrzynie Powiatu Kościańskiego oraz Gminy Czempiń”. 

Na chwilę obecną na liście zawodników PRO znajduje się 10 nazwisk, a zapisanych amatorów jest blisko 350. Wśród zawodników PRO na starcie pojawi się m.in. zwycięzca pierwszej edycji mistrzostw Polski z 2019 roku – Łukasz Kalaszczyński oraz zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Magdalena Lenz. 

Źródło: duathlonczempin.pl

Oprócz mistrzostw Polski na średnim dystansie odbędą się zawody w formacie Sprintu (5km biegu-20km biegu-2,5km biegu), sztafety na obu dystansach. W piątek 12 maja zorganizowane zostały również zawody duathlonowe dla dzieci.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze