Charytatywny kalendarz triathlonistów

Artystyczne, czarno białe zdjęcia sportowców amatorów tworzą niezwykły kalendarz. W ten sposób triathloniści chcą pomóc wielokrotnemu mistrzowi Polski w pływaniu. Mariusz Smaruj walczy o życie z nowotworem złośliwym. Przyłącz się do batalii i kup cegiełkę – TriCalendar 2015.  Jest piękno, siła, moc i niepowtarzalny klimat. Tak jednym zdaniem można opisać kalendarz, którego autorem jest fotograf, triathlonista Paweł Seelieb.   To kolejna z wielu akcji zbierania pieniędzy na leczenie Mariusza.

Już dawno myślałem o sesji fotograficznej sportowców – mówi Paweł. – Niestety, latem jest sezon ślubów i zawodowo robię zdjęcia oraz startuję. Brakuje czasu. Podczas październikowego wyjazdu z Moniką, siostrą Mariusza zrodził się pomysł kalendarza. Chciałem mu pomóc nie ograniczając się tylko do wpłaty pieniędzy. Stąd pomysł połączenia zdjęć sportowców amatorów i zbiórki pieniędzy poprzez sprzedaż kalendarza.   

Paweł poinformował na FB, że szuka modeli. Po kilku godzinach było już piętnastu triathlonistów. Takich, którzy dopiero w 2014 roku debiutowali, ale i takich, którzy odnoszą sukcesy w tej wymagającej dyscyplinie. Wszyscy podkreślają, że z przyjemnością zgłosili się do projektu.  
Jeżeli mogę pomoc drugiej osobie nie zastanawiam się nawet sekundy – mówi Krzysztof Wiatrowski, który wspólnie z siostrą Kasią tworzą Tri Wiatraki. – Każdy z nas powinien mieć w sercu moc pomagania. – Pomysł jest niesamowity, a jeśli mogę przyczynić się do tego, aby pomóc Mariuszowi to nie ma się nad czym zastanawiać – dodaje Kasia.   
W realizacji projektu na przeszkodzie nie mogły stanąć żadne trudności. Niektórzy pokonali nawet osobiste uprzedzenia do fotografii. Inni w natłoku obowiązków znaleźli chwilę, aby pozować.   

 

tri calendar

Grafik w naszej rodzinie jak zwykle napięty, ale drugi człowiek zawsze jest ważniejszy, zwłaszcza jeśli sprawa rozbija się o pomoc – mówi Aldona Dybuk, którą można obejrzeć z mężem i synem na karcie października. Cała trójka debiutowała w triathlonie w 2014 roku. – Dlatego ze stroju do salsy z radością wskoczyłam w strój triathlonowy. To była godzina świetnej zabawy, dużej dawki śmiechu, fajnego doświadczenia i poznałam ciekawych ludzi. Ale to co najważniejsze to możliwość pomocy drugiej osobie.   
Natalia Wodyńska–Stosik, znana jako TriMama, leczyła się w tym samym szpitalu w Warszawie co Mariusz i jak podkreśla, czuła że musi mu pomóc. – To dla mnie bardzo osobista sprawa – przekonuje. – Leczenie jest kosztowne. Mam nadzieję, że każdy sprzedany kalendarz to jeden krok bliżej do wyleczenia Mariusza.   

Mariusz Smaruj to 25-letni absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Wielokrotny mistrz Polski w pływaniu w płetwach. Ostatni tytuł zdobył w 2013 roku. Rok później zdiagnozowano u niego nowotwór o wysokim stopniu złośliwości z przerzutami do kości. Już kilka miesięcy trwa walka Mariusza o życie. Warto dodać, że kosztowna walka.  
Zdecydowaliśmy się na udział w projekcie ponieważ cały zysk z jego sprzedaży zostanie przekazany na leczenie Mariusza, brata naszej trenerki, przyjaciółki Moniki Smaruj. W ogóle się nie zastanawialiśmy – kończą Kasia i Mateusz Petelscy.   

 

tri calendar1

Przyłącz się i Ty do walki. Dodaj Mariuszowi otuchy kupując niezwykłą cegiełkę jaką jest TriCalendar 2015. Minimalna cena to tylko 50 złotych. Do nabycia w sklepie 3athlete, ul. Wyspiańskiego 25 w Gdańsku. Istnieje także możliwość wysyłki. Więcej info pod adresem mailowy u autora kalendarza: [email protected]    

Blog Pawła oraz informacje o kalendarzu znajdziesz TUTAJ (http://www.pawelseelieb.pl/tricalendar-2015-pomoz-mariuszowi-wygrac-walke-z- nowotworem,63,pl.html)

 

 

TRICAL-658

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Dziewczyny wygladaja super! Wszyscy swietnie. Ale kalendarz kupie (pomijajac szczytny cel) dla zdjecia niejakiego Petelskiego! Mateusz, wygladasz kapitalnie! Nie napisze: slicznie bo jeszcze Kasia bedzie zazdrosna:)))

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

16,226FaniLubię
1,265ObserwującyObserwuj
322SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze