Charytatywny SAE Duatlon Kamionka 2016

Jak co roku na wiosnę, tym razem 9.04 zapraszamy do przetarcia się przed sezonem. Tegoroczne zawody odbędą się w siedzibie Nidzickiego Funduszu Lokalnego, w miejscowości Kamionka pod Nidzicą. Zaplanowana trasa 3km biegu, 30km roweru i 6km biegu dadzą możliwość sprawdzenia swojej formy przed pierwszymi startami triathlonowymi. Trasa biegowa będzie crossowa, a pagórkowata trasa rowerowa (jak to na Warmii) da mocno w kość.  Dzięki pomocy finansowej Jacka Nowakowskiego oraz firmy SAE każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy z pamiątkową koszulką. Całość opłaty startowej (100zł) zasila konto Funduszu Lokalnego, dzięki któremu ufundowane zostaną stypendia dla zdolnej, ale mało zamożnej młodzieży. Więcej informacji o działaniach funduszu i stypendiach tutaj: www.funduszlokalny.nidzica.pl.

 

Trasa biegowa 

 

bieg 1_duatlon

 

 

Trasa rowerowa 

 

rower duatlon

 

Miejsce zawodów czyli Garncarska Wioska http://garncarskawioska.pl/ poza super infrastrukturą do samego startu daje też właściwie nieograniczone możliwości zajęcia się Waszych pociech. Rajski Ogród, kino 3D, warsztaty garncarskie, czerpanie papieru, poszukiwanie bursztynów. To wszystko i wiele innych atrakcji czekać będzie na osoby towarzyszące zawodnikom. W Wiosce znajduje się również gospoda, gdzie poza posiłkiem po zawodach można smacznie się „ugościć”.

Planujemy, aby w zawodach wystartowało 100 osób. Obecnie na liście startowej jest już 40 uczestników. I wprawdzie do końca zapisów jeszcze trochę czasu (4.04) ale zgłoszeń codziennie przybywa. Zawody odbywać się będą w dżentelmeńskiej formule non-drafting – czyli nie ma jazdy na kole ale nie ma też sędziów. Zobaczymy, kto z uczestników przyjedzie się pościgać, a kto będzie miał całkiem inny cel. Osobiście uważam, że formuła zawodów oraz czas, to przede wszystkim przestrzeń do sprawdzenia formy w danym momencie sezonu, a nie walki o jakiś czas lub lokatę. Chociaż nagrody zarówno w klasyfikacji głównej jak i w wiekowych są zacne. Zapraszam do zapoznania się z regulaminem i oczywiście zapraszam do zapisów. Twoja „stówka” wydana będzie w szczytnym celu.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. EDIT: Ojciec Redaktor zwrócił mu uwagę na niestosowność formuły „konkursu” więc zamiast losowania będzie inna forma wyboru. Bezpośrednio zainteresowani się dowiedzą 🙂

  2. Pisze do mnie Edyta P. Nie mogę wystartować w SAE DUATLON KAMIONKA 2016​ duatlon ale wpłaciłam opłatę startową bo fajna inicjatywa. Chciałabym w ten sposób ufundować komuś kto chce wystartować ale nie ma kaski.
    Konkurs. Do końca tygodnia (niedziela godz. 20) czekamy na Wasze propozycje osób, które chciałyby taką „nagrodę” od losu vel. Edyty otrzymać. Zgłoszenia przesyłajcie na [email protected]. W niedzielę o 20.10 podamy wyniki losowania.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane