Checklista na zawody – jak ją przygotować?

Checklista na zawody to jeden z ważniejszych elementów przygotowań do startu. Jest prosta, uniwersalna, a w formie elektronicznej może być na bieżąco uzupełniana i modyfikowana. Jak ją przygotować i co wpisać na listę rzeczy obowiązkowych?

Sezon triathlonowy tuż tuż. Za chwilę wielu z Was stanie na linii startu swojego pierwszego triathlonu. Z doświadczenia wiem, że emocje sięgają wtedy zenitu i zapomina się o wielu podstawowych rzeczach. Lista kontrolna pozwala wszystko uporządkować i uwalnia głowę od myślenia o rzeczach przyziemnych. Można się skupić na wizualizacji startu i emocjach związanych z eventem.

Jeżeli zapomnisz zabrać na zawody istotnego sprzętu lub wyposażenia, może to wpłynąć na wynik zawodów. Checklista pozwala mieć wszystko pod kontrolą.

Checklista na zawody – stwórz sam lub pobierz i zmodyfikuj

Checklistę na zawody najlepiej utworzyć w Excelu. Będzie można ją edytować w dowolnym momencie i korzystać z niej również na telefonie. W razie potrzeby inspiracji, można skorzystać z gotowej checklisty – tutaj. Po jej pobraniu zalecamy dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb.

Napisz w komentarzu, o co jeszcze uzupełniłbyś listę kontrolną. Uzasadnij swój wybór. Wśród tych, którzy do końca marca podzielą się swoim doświadczeniem (w komentarzu pod artykułem), rozlosujemy książkę „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” – historia Jerzego Górskiego, legendy polskiego triathlonu, który wyszedł z narkotykowego uzależnienia i wygrał zawody 2x IM.

Bez względu na to, jak bardzo doświadczonym jesteś zawodnikiem, możesz popełnić błąd, zapomnieć o niektórych rzeczach. Zanim zamkniesz drzwi samochodu, lub wsiądziesz do samolotu, wyjeżdżając w daleką podróż na zawody, przejdź listę kontrolną punkt po punkcie, zobacz, czy w bagażu masz wszystko, czego potrzebujesz na swój najważniejszy start w sezonie.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Ja do T1 zabieram jeszcze bidon z wodą do opłukania stóp.
    Na rowerze jeżdżę w butach, w których biegam
    i zawsze zanim dobiegną do strefy zmian mam całe stopy obklejone piachem.

    • Dziękuję za komentarz. Też miałem z tym problem na początku, ale przyzwyczaiłem się. Poza tym zawsze zakładam skarpety w T1 (na długim dystansie, połówka i IM), więc zawsze jakoś ręką oczyszczę. Na krótki dystansach prawie zawsze but na bosą stopę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,097ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze

The slider with the ID of 5 is empty.