Chełmża opanowana przez zawodników LOTTO Triathlon Energy

Chełmża to nowy punkt na triathlonowej mapie Polski. Urocze miasto w powiecie toruńskim tuz przy autostradzie będzie piątym przystankiem cyklu LOTTO Triathlon Energy 2018. Oprócz emocjonującej rywalizacji triathlonistów na trzech będziemy świadkami startu niepełnosprawnej Paulinki. Ta wyjątkowa para zmierzy się z dystansem 1/4 Ironman już 19 sierpnia.

W Chełmży start zawodów zlokalizowany zostanie na plaży miejskiej nad jeziorem Chełmżyńskim, w którym rozegrany zostanie etap pływacki. Głębokość jeziora wynosi do 27 metrów. Od kilku lat na jeziorze Chełmżyńskim rozgrywane są zawody motorowodne.
Tradycyjnie już, jak to odbywa się na zawodach LOTTO Triathlon Energy rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach, tj. 1/2 IM, 1/4 IM i 1/8 IM. Zawodnicy najpierw muszą pokonać dystans w wodzie. W zależności od wybranego pakietu, jest to 475, 950 lub 1900 metrów. Następnie wsiadają na rower i tu czeka na nich dystans 22,5 km, 45 lub 90 km. Na koniec triathloniści muszą przebiec odpowiednio – 5,25, 10,5 lub 21,1 km. Dodatkowo na wszystkich dystansach toczyć się będzie rywalizacja sztafetowa LOTTO Triathlon Energy, czyli o najlepszy czas walczyć będą trzyosobowe zespoły złożone z pływaka, kolarza i biegacza.


Warto dodać, że w Chełmży zawodnicy, kibice i mieszkańcy będą świadkami niecodziennej rywalizacji. Na starcie zawodów LOTTO Triathlon Energy stanie niepełnosprawna Paulinka z ojcem chrzestnym Rafałem Butnym. Para pierwsze kroki w triathlonie stawiała w ubiegłym roku w Starogardzie Gdańskim. Tam zmierzyli się z dystansem 1/8 IM. W tym roku nie dość, że zwiększyli dystans do 1/4 IM (950 m, 45 km i 10,5 km) to jeszcze swoim startem chcą pomóc dwuletniej Zosi, której nóżki łamią się jak zapałki.
– Myślę, że ta impreza będzie Dniem Święta Sportu dla wszystkich tych, którzy zajmują się nim nie tylko zawodowo, ale również amatorsko. Mam również nadzieję, że ten rok będzie początkiem regularnej, stałej współpracy, a miasto Chełmża stanie się nieodzownym obiektem na mapie uczestników Triatlonu – mówi Jerzy Czerwiński, burmistrz Chełmży.
Organizatorzy LOTTO triathlon Energy pomyśleli także o dzieciach. Dla nich przygotowano biegi Moller’s Energy KidsRun na dystansie 200, 500 i 1000 metrów, w zależności od wieku. Zapisy na bieg dla dzieci w wieku 1-15 lat na stronie www.trimerecords.pl lub w sobotę, 18 sierpnia w biurze zawodów. Sponsor przygotował dla nich ciekawe pakiety startowe.

Poniżej najważniejsze informacje:
Program zawodów

Facebook zawodów

Zapisy www.timerecords.pl

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
433SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze