Chelsea Sodaro kolejną gwiazdą w drużynie Canyon

Niemiecka firma rowerowa Canyon podpisała kolejną umowę sponsorską na sezon 2023. Drużynę wzmocni mistrzyni świata IRONMAN z Hawajów Chelsea Sodaro. 

ZOBACZ TEŻ: Sam Laidlow dołącza do zespołu Canyon

Chelsea Sodaro przez 4 lata była częścią zespołu BMC Pro Triathlon Team. Pod koniec ubiegłego roku ogłosiła jednak, że opuszcza szeregi drużyny. Z pewnością zwycięstwo w Konie, ale również inspirująca historia Chelsea Sodaro, imponujący powrót do wyścigów po urodzeniu dziecka i spora aktywności medialna w zakresie promowania polityki macierzyńskiej w sporcie, zwiększają jej atrakcyjność dla potencjalnych sponsorów. Kilka tygodniu po dołączeniu do On Running Sodaro podpisała kolejną umowę. 

Cel: inspirowanie

Historia Chelsea jest prawdziwą inspiracją. Od jej startów jako biegaczki i początkującej kolarki, po zdobycie trofeum w Kona, jest to inspirujący przykład tego, jak można połączyć bycie rodzicem i światowej klasy sportowcem. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy ją wspierać. Mamy nadzieję, że nadal będzie inspirować triathlonistów, niezależnie od tego, czy mają rodziny, myślą o założeniu rodziny, czy po prostu są zmotywowani do połączenia pływania, biegania i kolarstwa – powiedział Markus Fachbach, menedżer marki Canyon. 

Na początku tego roku firma podpisała również kontrakt z Samem Laidlowem, wicemistrzem świata z Hawajów. Sodaro i Laidlow dołączają więc do imponującej listy najlepszych sportowców, będących ambasadorami Canyon. Wśród nich znajdują się m.in. Jan Frodeno, Lionel Sanders, Patrick Lange, Laura Philipp czy Daniela Bleymehl. Canyon podkreśla również, że ma zamiar rozwijać swoje inwestycje w triathlon. Jednym z celów firmy na sezon 2023 jest „sponsorowanie młodszych sportowców”.

Chelsea Sodaro mówi, że dzięki wsparciu firmy Canyon będzie starała się inspirować kolejne kobiety, pokazując, że można łączyć macierzyństwo z byciem „klasą światową w tym co robisz”. W przyszłym sezonie zawodniczka będzie ścigać się na rowerze Canyon Speedmax CFR.

Nie wiem, jak daleko mogę popchnąć moje ciało i umysł, ale wiem, że mam jedną z najlepszych marek wydajnościowych za mną w tym roku – mówi Sodaro

ZOBACZ TEŻ: Mistrzowska drużyna On Running

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane