Chodzieski klasyk w ramach Triathlon Series 2018 już w niedzielę!

Przed nami triathlonowy klasyk, czyli drugi etap popularnego cyklu Triathlon Series 2018, który odbędzie się w Chodzieży! Po rywalizacji w Brodnicy triathloniści zmierzą się z trasami w Chodzieskiej Szwajcarii. Zawody odbędą się już 5 sierpnia, a zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM.

triathlon chodzież

Chodzież to niewątpliwie jedna z niewielu miejscowości w naszym kraju od lat związana z triathlonem! Pierwsze zawody w Chodzieży rozegrano już w 1995 roku. Bogata historia, znakomity etap pływacki, sprawdzona trasa rowerowa i biegowa oraz komfortowa strefa zmian, sprawiają, że są to zawody obowiązkowe na triathlonowej mapie kraju.

To właśnie tu w zeszłym roku odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim, a każda organizowana w Chodzieży impreza jest obowiązkowym punktem w kalendarzu startowym wielu zawodników.

triathlon chodzież

Podczas zawodów Triathlon Series Chodzież 2018, triathloniści rywalizować będą na trzech dystansach: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu), popularnej „ćwiartce”, czyli 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz na najkrótszym dystansie, czyli 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Oprócz startów indywidualnych na każdym z dystansów będzie można wziąć udział w rywalizacji sztafet triathlonowych,
w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Pływanie odbędzie się w Jeziorze Chodzieskim. Zawodnicy startujący na dystansie 1/2 IM będą mieli do pokonania 2 pętle, a ci startujący na 1/4 IM oraz 1/8 IM – 1 pętlę. Trasa kolarska prowadzić będzie drogą wojewódzką nr 193 w stronę miejscowości Pietronki, a pętla biegowa zostanie wytyczona wokół Jeziora Chodzieskiego. Meta i strefa zmian będą znajdować się na boisku przy ul. Staszica w Chodzieży.

triathlon chodzież

Nową imprezą towarzyszącą cyklowi Triathlon Series 2018 będą zawody biegowe dla dzieci Kids Run na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Urokliwa Chodzież leży w Północnej Wielkopolsce, 70 kilometrów na północ od Poznania. Miejscowość i jej najbliższa okolica określana jest mianem „Chodzieskiej Szwajcarii”, ze względu na piękno tego terenu, łączące w sobie widoki niemal górskie z pejzażem dolin rzecznych.

To już ostatnia szansa na zapisy. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonpl.com.

triathlon chodzież

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze