Chodzieski klasyk w ramach Triathlon Series 2018 już w niedzielę!

Przed nami triathlonowy klasyk, czyli drugi etap popularnego cyklu Triathlon Series 2018, który odbędzie się w Chodzieży! Po rywalizacji w Brodnicy triathloniści zmierzą się z trasami w Chodzieskiej Szwajcarii. Zawody odbędą się już 5 sierpnia, a zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM.

triathlon chodzież

Chodzież to niewątpliwie jedna z niewielu miejscowości w naszym kraju od lat związana z triathlonem! Pierwsze zawody w Chodzieży rozegrano już w 1995 roku. Bogata historia, znakomity etap pływacki, sprawdzona trasa rowerowa i biegowa oraz komfortowa strefa zmian, sprawiają, że są to zawody obowiązkowe na triathlonowej mapie kraju.

To właśnie tu w zeszłym roku odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim, a każda organizowana w Chodzieży impreza jest obowiązkowym punktem w kalendarzu startowym wielu zawodników.

triathlon chodzież

Podczas zawodów Triathlon Series Chodzież 2018, triathloniści rywalizować będą na trzech dystansach: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu), popularnej „ćwiartce”, czyli 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz na najkrótszym dystansie, czyli 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Oprócz startów indywidualnych na każdym z dystansów będzie można wziąć udział w rywalizacji sztafet triathlonowych,
w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Pływanie odbędzie się w Jeziorze Chodzieskim. Zawodnicy startujący na dystansie 1/2 IM będą mieli do pokonania 2 pętle, a ci startujący na 1/4 IM oraz 1/8 IM – 1 pętlę. Trasa kolarska prowadzić będzie drogą wojewódzką nr 193 w stronę miejscowości Pietronki, a pętla biegowa zostanie wytyczona wokół Jeziora Chodzieskiego. Meta i strefa zmian będą znajdować się na boisku przy ul. Staszica w Chodzieży.

triathlon chodzież

Nową imprezą towarzyszącą cyklowi Triathlon Series 2018 będą zawody biegowe dla dzieci Kids Run na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Urokliwa Chodzież leży w Północnej Wielkopolsce, 70 kilometrów na północ od Poznania. Miejscowość i jej najbliższa okolica określana jest mianem „Chodzieskiej Szwajcarii”, ze względu na piękno tego terenu, łączące w sobie widoki niemal górskie z pejzażem dolin rzecznych.

To już ostatnia szansa na zapisy. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonpl.com.

triathlon chodzież

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,982FaniLubię
1,117ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X