Chodzież dołącza do cyklu Garmin Iron Triathlon!

Zawody triathlonowe w Chodzieży są często określane mianem „Chodzieski klasyk”. Od wielu lat są również obowiązkowym punktem na triathlonowej mapie naszego kraju. Pierwsze zawody w tej miejscowości zostały rozegrane w 1995 roku. Wielokrotnie odbywały się tam Mistrzostwa i Puchary Polski w Triathlonie na różnych dystansach. W przyszłym sezonie Chodzież dołączy do cyklu Garmin Iron Triathlon jako siódma lokalizacja, a zawody odbędą się 4 sierpnia 2019 roku.

Garmin Iron Triathlon Chodzież 2019

Śmiało można powiedzieć, że Chodzież jest jednym z najważniejszych miejsc na triathlonowej mapie Polski. Bogata historia triathlonowych zmagań, doskonały odcinek pływacki, sprawdzona trasa rowerowa i biegowa oraz komfortowa strefa zmian, sprawiają, że jest to stały punkt w kalendarzu setek triathlonistów.

Podczas zawodów Garmin Iron Triathlon Chodzież 2019, triathloniści rywalizować będą na trzech dystansach: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu), „ćwiartce”, czyli 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz niezwykle popularnej 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Na każdym z dystansów można wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie triathlonowe, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci Garmin Kids, w których najmłodsi będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Chodzieskim. Trasa kolarska zostanie poprowadzona drogą wojewódzką nr 193 w stronę miejscowości Pietronki, a pętla biegowa zostanie wytyczona wokół Jeziora Chodzieskiego. Meta i strefa zmian będą znajdować się na boisku przy ul. Staszica w Chodzieży.

„Do Chodzieży czujemy niezwykły sentyment. W tej miejscowości jako zawodnicy stawaliśmy wielokrotnie na podiach Mistrzostw Polski Seniorów w Triathlonie. Teraz jako organizatorzy dzięki doskonałej infrastrukturze tego miasta, jak i bardzo dobrej współpracy z władzami mamy olbrzymią szansę na przeprowadzenie imprezy na najwyższym poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Chodzież to nie tylko triathlon, ale również mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży, o których będziemy informować w najbliższym czasie. To także niezwykła i rodzinna atmosfera. Już nie możemy się doczekać, dlatego zachęcamy do udziału w tym chodzieskim klasyku” – powiedzieli organizatorzy zawodów z Labosport Polska, Marcin Florek i Filip Szołowski.

Garmin Iron Triathlon Chodzież 2019

Chodzież to zielony zakątek Wielkopolski, który leży w Północnej części tego województwa, około 30 kilometrów na południe od Piły i 70 kilometrów na północ od Poznania i 90 kilometrów na zachód od Bydgoszczy. Przez miasto przebiegają ważne szlaki komunikacyjne, m. in. trasa kolejowa łącząca Śląsk z Wybrzeżem. Miejscowość i jej najbliższa okolica określana jest mianem „Chodzieskiej Szwajcarii.” Przydomek ten to wynik zachwytu, jaki w wśród przybywających tu wzbudzało szczególne piękno tego terenu, łączące w sobie widoki niemal jak z Podhala z pejzażem pradolin wielkopolskich rzek. Dzięki temu okolica została wpisana w obszar chronionego krajobrazu. Przez Wysoczyznę Chodzieską przebiega szlak wzniesień, którego kulminacją jest Gontyniec (192m n.p.m.) – najwyższy szczyt Północnej Wielkopolski. W granicach miasta leżą, aż trzy jeziora: Strzeleckie, Chodzieskie (Miejskie) i Karczewnik.

Zapisy na edycję Garmin Iron Triathlon 2019 ruszają 7 grudnia 2018 r. o godz. 12:00. Dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl oraz na facebookowym profilu www.facebook.com/irontriathlon.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane