Chodzież ponownie gospodarzem cyklu Triathlon Series!

Początek sierpnia w Chodzieży upłynie pod znakiem zaciętej, sportowej rywalizacji podczas zawodów Triathlon Series, które odbędą się 5 sierpnia. Chodzieska impreza będzie drugim etapem tegorocznego cyklu. Śmiało można powiedzieć, że Chodzież jest jednym z najważniejszych miejsc na triathlonowej mapie Polski.

Triathlon Series Chodzież

Chodzież leży w Północnej Wielkopolsce, około 30 kilometrów na południe od Piły
i 70 kilometrów na północ od Poznania. Przez miasto przebiegają ważne szlaki komunikacyjne, m. in. trasa kolejowa łącząca Śląsk z Wybrzeżem. Miejscowość i jej najbliższa okolica określana jest mianem „Chodzieskiej Szwajcarii.” Przydomek ten to wynik zachwytu, jaki w wśród przybywających tu wzbudzało szczególne piękno tego terenu, łączące w sobie widoki niemal jak z Podhala z pejzażem pradolin wielkopolskich rzek. Dzięki temu okolica została wpisana w obszar chronionego krajobrazu.

Przez Wysoczyznę Chodzieską przebiega szlak wzniesień, którego kulminacją jest Gontyniec (192m n.p.m.) – najwyższy szczyt Północnej Wielkopolski. W granicach miasta leżą aż trzy jeziora: Strzeleckie, Chodzieskie (Miejskie) i Karczewnik.
Triathlon Series Chodzież

Zawody triathlonowe w Chodzieży określane często mianem „Chodzieski klasyk”, w ubiegłym roku były areną zmagań Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim, od wielu lat są też obowiązkowym punktem w kalendarzu startowym. Pierwsze zawody w tej miejscowości rozegrane zostały już w 1995 roku. Bogata historia, doskonały odcinek pływacki, sprawdzona trasa rowerowa i biegowa oraz komfortowa strefa zmian, sprawiają, że są to zawody obowiązkowe na triathlonowej mapie kraju.

Podczas zawodów z cyklu Triathlon Series Chodzież 2018, triathloniści rywalizować będą na trzech dystansach: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu), „ćwiartce”, czyli 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz niezwykle popularna 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km) przeznaczona głównie dla początkujących i tych, którzy chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Na każdym z dystansów można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci Kids Run na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Triathlon Series Chodzież

Etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Chodzieskim. Zawodnicy startujący na dystansie 1/2 IM będą mieli do pokonania 2 pętle, a ci startujący na 1/4 IM oraz 1/8 IM – 1 pętlę.

Trasa kolarska prowadzić będzie drogą wojewódzką nr 193 w stronę miejscowości Pietronki, a pętla biegowa zostanie wytyczona wokół Jeziora Chodzieskiego. Meta i strefa zmian będą znajdować się na boisku przy ul. Staszica w Chodzieży

Cały czas można się zapisać na zawody w Chodzieży, aby to zrobić wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonpl.com

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane